Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
61 hozzászólás Oldal: 2 / 5
Jó lenne látni a motor adattábláját, de mi a kérdés ?
Igazából a freki váltó a lényeg, mert azt mondtad,hogy nem az igazi. A motort csak mellékesen raktam fel.
Elvileg jó, de nem vagyok Siemens-ben járatos mint írtam így többet nem tudok. Ha megveszed, csak próbálva és ha elmagyarázzák a használat lényegét mert valószínűleg nem magyarul lesz és kb 100 oldal biztosan a user manual, mert a Yaskawáé is annyi. Fel is kell programozni ne feledd, ez nem analóg hogy bedugom aztán megy.
Köszönöm. És akkor megéri az árát? Mármint az 52e. Elvileg új.
Ja és tényleg ez a legnagyobb teljesítményű a 3kw frekiváltó ami létezik aban a fajtában ami jó nekem?
Szóval elvileg ez egy sima 220as villanymotor, állítólag folyamatos használatra tervezve. Akkor így is sok az 55e érte?

Csatolmányok

Freki váltóban a határa csillagos ég, tehát a 3 KW az majdnem a belépő szint. Ez a motor egy szivattyú motorja lehetett fénykorában. A fordulata nagyon magas kompresszorhoz, ezért mindenképp áttétellel csökkenteni kell . Ha nem ékszíjas a kompresszor akkor ez komoly problémát jelent.
Ha működik is és biztosan nem melegszik, nem zúg és szépen fut én akkor sem adnék érte annyi pénzt.
Ok, köszi. A villanymotor már tiszta, de csak most esett le,hogy pár hete vettem egy cortex 3kw-os 220-as szivattyút inox tengely, inox 4 lapátosat 61e ért. jó nem egy pedrollo, de szerintem is az túl drága kategória, nem éri meg a pénzét.
De a frekiváltóval kapcsolatban. Ez a siemens megéri az árát? Nekem input 1x220 be, és output 3x220 kell elvileg nem? Abból meg én sem láttam nagyobbat, nem tudnál belinkelni párat, hogy milyenre gondolsz ?
Segítségül annyi hogy vannak országok (tengeren túl) ahol nem 3 x 400 volt a 3 fázis hanem 3 x 220.
pl http://www.ebay.com/itm/Yaskawa-Frequen ... Swn-tZEf4H
igaz 3x 220 a bemenete de megy 1x220 ról is biztosan :) De az 5000 EUR az valószínűleg kicsapja a biztit nálad is :)
Korábban írtam már, hajtástechnikás cégek biztosan tudnak segíteni. Határa csillagos ég teljesítményben és árban is.
Na de akkor szerinted ez a Siemens 3kw-os 55e ért megéri az árát vagy nem? Jó ár-érték arányú vagy nem?
Mert jó lenne tudnom, mielőtt lemaradok róla, vagy is eladják.
Előre is köszi.
Tamás.
Ha nagyon muszáj annyit lehet adni érte igaz anno én 40 ért vettem a 3,6 Kw Yaskawát.
Aha, tehát egy kicsit alkudhatok. Ok köszönöm szépen.
Tehát az a kérdésem, hogy ezeket a villanymotorokat is lehet-e frekvenciaváltóval 230v-ról 95% hatékonysággal üzemeltetni?

Csatolmányok

Mert hogy nincs rá írva az első kettőre, hogy 220/380, de még is 6 kivezetés van rajta.

Csatolmányok

Ezen már csak 3 kivezetés van, és a tábláján már nincs delta jelölés.

Csatolmányok

61 hozzászólás Oldal: 2 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég

cron