Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!
3 fázisú villanymotort kellene 1 fázisra bekötnöm ezzel nem is volt probléma deltába bekötöttem !
Kapott egy 120-160-as mikrofarádos üzemi kondit .
Indító kondit nem kapott , mert szépen elindult.
A motor nem melegedett viszont a kondi egy idő után szét égett .
Ilyennel még nem találkoztam, esetleg egy rajzot vagy segítséget tudnátok nyújtani mi lehet a hiba oka?
Küldök az adattábláról egy fotót .Esetleg az üzemi kondim csak 330v-os volt lehet ez volt a hiba?
Válaszotokat ill. a segítségeteket előre is köszönöm!
Esetleg ha elszámoltam volna magam a kondit illetően helyesbítést kérnék!
Üdv.: András

Csatolmányok

3 fázisú motor csak " működget " 1 fázisról. Azért ezt írom mert a névleges teljesítményének kb a 40% át képes adni, tehát max annyival volna szabad terhelni is. Ezek a motorok működnek 220 ról de 3 fázisú 220 kellene hozzá amit frekvencia váltó képes megcsinálni az 1 fázisú 220 ból. Autó motorra lefordítva a dolgot egy 3 hengeres motor 2 hengerrel és elállított gyújtással is jelentősen gyengül. Szivattyú esetében mivel a szivattyú igényelt meghajtó teljesítménye többnyire a motor névleges teljesítménye, ezért a 60 % al kisebb teljesítmény állandó problémát jelent a folyamatosan túlterhelt motor miatt. A kondenzátor esetében nem mindegy hogy indító vagy üzemi az a kondenzátor. Neked üzemi kondi kell az pedig nem 330 voltos hanem 450-500 voltos. Ha fog is működni tartós üzemben ( szállít vizet a szivattyú) biztosan melegedni fog.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég