Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok víz öblitéses kutfuráshoz keresek szivattyút. Legalább 5_6 bárt kellene tudjon 40m szeretnék lefurni 150 mm fúró fejjel.
Nem igazán tudom milyen irányba insuljak a kereséssel.
Azért ez ettől lényegesen bonyolultabb mint ami infót megadtál, a kútfúrás pedig nem abból áll hogy fúrunk egy lyukat és dugunk bele csövet, mert az ilyen kutaktól nitrátos és szennyezett az a víz ami még 20 éve nem az volt hanem teljesen tiszta és iható. A kút szerkezetileg ott kezdődik amit a képen látsz.
- De ha neked az 5 bar a fontos csupán akkor több ezer olyan szivattyú van ami tud nyomni 5 bart. De talán a Warmann vagy más márkájú bánya víztelenítő szivattyúk közt kellene keresgélni mert egy igazi dugattyús kútfúró szivattyú használtan is milliós tétel és 50-100 lóerő hajtás igénye is van.

kút.JPG
kút.JPG (29.93 KiB) Megtekintve 3566 alkalommal.
Én sem ugy gondoltam hogy csak beledobom a csövet... 100000ft ig szeretnék valami szivattyút találni. [valami kisiparos dugos szivattyú kellene.
Dugattyúsban amit 100 ért oda adnak az a méhtelepre való, nem szabad megvenni mert csak a javítási anyagköltsége több 100 ezer lesz. No és ami tud 3-400 litert percenként ( mert legalább ennyi kell a kútfúráshoz) azt a 30- 50 lóerő fogja csak elhajtani tehát valamilyen belső égésű motor. Amúgy milyen csövet tervezel bele tenni bélés csőnek ?

20140306111330603060.gif
20140306111330603060.gif (179.58 KiB) Megtekintve 3615 alkalommal.
110 es csőre gondoltam 33, 35 méternél van kb 3 méter víz adó réteg oda szeretném letenni a szűrő részt, 16 m ig eljuttotunk de meg adta magát a kinai benzines szivattyú [egy ismerősöm egy LEO 180/51 est ajánlott nem tudom hogy birja e az iszapot.
Felejtős. Csak olyan ami nem szén kerámia tengely tömítéses hanem szilicium karbid - szilicium karbid. Amúgy is gyenge. Milyen átmérőjű a fúrócsó ?
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Tibi64 valamint 58 vendég