Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1
IMG_20210927_143400.jpg
Maró
IMG_20210927_143400.jpg (75.05 KiB) Megtekintve 3014 alkalommal.
Üdvözlöm a Csoport tagokat! Segítségre lenne szükségem! Van egy Kézi felső maróm,és az alsó csapágy meg adta magát!Nos a kérdésem az hogy hogyan lehet levenni az aljáról a Patron befogó szárat,mert ha nem tévedek csak úgy lehet hozzá férni a csapágyhoz!Ha valaki tud segíteni megköszönném!Töltök föl egy képet ezen jobban látni hogy miről is van szó!Köszönöm Szép napot mindenkinek!
Konkrét típust mondanál googlizgatnék" service manualt" neked. Amúgy szerintem menetes lesz és valami menet rögzítő cuccal lett összerakva. de ez csak tipp.
Üdv!Itt a Márkája!GRAPHITE - 59G716 Köszi!
Valami lengyel cucc ez sok találat van rá. A forgórészt nézve nem levehető, csak a tokmányanyát kell letekerni aztán le kellene jönni a csapágynak.
Itt van nézegesd a képeket rengeteg van róla. Ábrák is.
https://www.google.hu/search?q=frezarka ... GBu90oIiSM

https://gtxservice.pl/wirnik-szt-graphi ... 716-2.html
Igen a szorító anyát már levettem előbb, sőt még lentebb is van egy vékony szorító gyűrű az is el lett távolítva! Szerinted Le húzós lenne az egész? vagyis a csapágy át jönne a patron száron!Már én is gondoltam rá!
Ha normális mérnök tervezte akkor pár tizeddel csapágy méret alatt kellene lennie annak a résznek hogy ne kelljen 5 centi hosszan lehúzatni a csapágyat. A forgórész képe alapján így kellene szerelni.
Igen lehet hogy úgy is van,csak szerintem már igen rá van sülve a csapágy!Már volt hangja rendesen meg melegedett is!Nem mai már dolgozott elég sokat!Ha megtalálom a megoldást minden képen jelezni fogok neked!Addig köszönöm hogy fordítottál időt a problémámra!
Lehúzó szerszámmal nem hinném hogy probléma lehet levenni azt a csapágyat. Várom mire jutottál !
Szia! Nos meg oldódott a probléma! A munka folyamat mint azt a képeken is látni majd sorjában!Kicsit befújtam W D 40 el és mint ahogyan az első képen látszik befogtam a Patron szorító anyával satuba és óvatosan ütögetve szépen le csúszott!Nagyon jó volt a rálátásod hogy így jön le!Mind kettő csapágy ki cserélve!Egy darabig örökös lesz!Köszönöm Neked még egyszer hogy ilyen segítő kész voltál!Szia!István

Csatolmányok

9 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég