Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok, egy pici segítséget szeretnék kérni, hátha itt találok megoldást. Vettem egy ilyen Optimum SP 13v szalagfűrészt https://www.femgepszer.hu/optimum-szalagfureszgep-sp13v-10-kw230v és használhatósággal kapcsolatos kérdésem lenne. Kb 2-3 hónapja használom, eddig csak szelvényeket, laposvasakat vágtam vele. Most azonban 122 mm átmérős rúdacélokat darabolok vele és kb hatszor annyi ideig tart a darabolás, mint eddig. Hívtam a forgalmazót, azt mondta kell rá másik szalag, mert túl aprók a fogak. De mivel ezen 13 mm-es szalag van, ezért igazából 3 féle fogazat közül választhatok, de a legdurvább 6/10-es fog sem igazán megfelelő szerintük. Nagyobb fogú kéne, de 13-asból nem gyárt senki 6/10-nél nagyobb fogú lapot. Kérdésem az lenne, hogy mi a bánatnak gyártanak olyan gépet, amivel 125 mm a max vágás, de a hozzá kapható fűrészlapok egyike sem alkalmas ekkora méretű tömör anyag hatékony átvágására. Azt mondták, hogy ilyen anyagokhoz már nagyobb gépet kellene vennem, de nekem pedig általában kisebbek vannak, most jött egy ilyen meló. Persze úgy adtam árat, hogy nem bérbe daraboltatom, hanem én vágom, viszont azzal nem kalkuláltam, hogy kb 2 hetet fogok csúszni azért, mert rohadt lassan tudom elvágni a géppel az anyagot. Szívem szerint visszavinném a gépet a fenébe... Járt már így más is? Vagy én vagyok a milliobol 1 szerencsétlen? :D
Szerintem ez barkácsgép kategória, ezért nem igazán 122 es acél rúdanyag vágására való.
Köszi a választ. Igen, azóta már ismerőssel is sikerült beszélni, aki jobban ért hozzá és ő szintén ezen a véleményen van. Úgy látszik, nekem voltak irreálisak az elvárásaim. Köszönöm még egyszer a hozzászólást.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég