Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
1334 hozzászólás Oldal: 82 / 89
Előző 1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 89 Következő
Igen ez a közös testkivezetés. Valószínűleg a tekercs nem lett rendesen rögzítve a vasmagra és a mozgástól a lemez idővel feladta. Nem nagyon lehet javítani, ill. nem megbízhatóan, így gyújtótekercs csere a megoldás.

abdullahk írta: Sziasztok!

Egy Hecht 40 benzines motors fűnyíró kapcsán szeretnék segítséget kérni. Fűnyírás közben egyszer csak leállt. Szétszedés után a képen látható hiba fogadott. A gyújtótekercsnek az a testpontja vagy csak rögzítés? Ez okozhatja a gondot igaz?

IMG_8976.jpg


Előre is köszönöm!


üdv,

Laci
Üdvözletem!
Van egy MTD48SPKM fűnyíróm Kawasaki FJ180V motorral szerelve. Jópárszor sikerült tisztításnál jobban, ill. "rossz irányba" döntenem. Ez éveken keresztül nem okozott gondot, azonban az utóbbi beröffentésnél sűrű füst eregetése közepette kb. fél perc után leállt a motor. Az olajba benzin keveredett valami úton-módon. Leengedtem az olajat és a benzint is kiszivattam. Szétszedtem a gépet - amennyire mertem :) -, kitisztítottam kb. mindent. Karburátorban az úszó nem volt fennakadva.
Szomszéd azt mondta, hogy szerinte az olaj...(?)gyűrű ment szarrá. Érdemes tovább bontani? Ha nem feltétel, nem vergődnék vele, hanem friss olajjal, visszarakva mindent újra beröffenteném. Ugyanis másik szomszéd meg azt mondta, hogy olajleengedés és kis pucolás elegendő :)
Várom a javaslatokat!
Szia nemazoty
Ha a pucera és újratöltés után is az erős füstölés tartósan megmarad akkor bizony nem kizárt a gyűrű törés. A magam részéről viszont kevés esélyt adok hogy komoly a baj.
Szeretnék tanácsot kérni. Van egy Alko 4700 BR fányíróm, ami már 10 éve szépen dolgozik nálam, csak tiszta pormentes környezetben használom, minden évben olaj gyertya, levegőszűrő cserélve, Hidegen pöccre indul, melegen változó, van amikor első, vagy második rántásra elindul, de van hogy nem tudom beindítani egyáltalán, a hangja szép, nem füstöl, nem zörög. A gyertya nem szokott mostanság szürke lenni, inkább mondanám feketének. Kompressziót nem tudok mérni, de ha az lenne a baja akkor gondolom, nem csinálná azt hogy hol be indul hol nem. A mai napon 5 indításból 4 szer hibátlanul beindult melegen is. Azonban van hogy 5 ből csak 2 szer. Teljesen kedve szerint működik, hol keressem a hibát. Jelenleg új champion gyertya van benne, de volt hogy tettem bele régebbi gyertyát is de a helyzet nem lett jobb.

Csatolmányok

Ha minden rendben de fekete a gyertya akkor kormos az égés mert sok benzint kap. Ha kormos a gyertya akkor gyengébb megbízhatatlanabb a szikra is. 2 dolgot próbálnék egyrészt a szikraközt csökkenteni, másrészt a szegényíteni a keveréket.
Köszönöm a tanácsot, megpróbálom beállítani.
Sziasztok!

Fűkasza topicot nem találtam, de remélem tud valaki segíteni nekem itt is.
Van egy Solo 111B kaszám, hidegen szépen indul, de miután bemelegedve neki akarok állni újból kaszálni, a szívató gumival nem tudtam felpumpálni az üzemanyagot, csak levegő jön. Amikor leállítottam, akkor televolt a gumi benzinnel, de pár perc után eltűnik belőle.. Új gumi pumpát cseréltem benne, azzal nem lehet gond.
Ha valakinek van valami ötlete legyen szíves írja meg. Köszönöm szépen!!!
Szia,
csak 1
5let
Benzin vezetéket vizsgáld meg vagy cseréld. Más típussal nekem a műanyag benzincső a tankon belül kilyukadt elöregedett elmállott. Ami a tankon kívül volt annak semmi baja sem volt :) Meg van egy szűrő is a cső végén a tankon belül, olyasmi mint a levegő porlasztó kő az akváriumban.
lalibatyo írta: Szia,
csak 1
5let
Benzin vezetéket vizsgáld meg vagy cseréld. Más típussal nekem a műanyag benzincső a tankon belül kilyukadt elöregedett elmállott. Ami a tankon kívül volt annak semmi baja sem volt :) Meg van egy szűrő is a cső végén a tankon belül, olyasmi mint a levegő porlasztó kő az akváriumban.


Köszi szépen a tippeket, utána nézek. Nem olyan régi gép 4-5 éves, de bármi előregedhetet.
Annyit kipróbáltam, hogy zárt volt a tankom, így fúrtam rá egy 1,5 mm furatot hátha az segít, mert más gépeken van levegőző, de ezen nem volt semmi, viszont a problémát nem oldotta meg....
Nem újonnan vettem a gépet, az előző gazdája azt mondta, hogy cserélte a membránt bent, de attól nem tudom okozhat-e ilyen hibát, mert szépen pörög, talán sokat is, alapjárata jó...
lalibatyo írta: Szia nemazoty
Ha a pucera és újratöltés után is az erős füstölés tartósan megmarad akkor bizony nem kizárt a gyűrű törés. A magam részéről viszont kevés esélyt adok hogy komoly a baj.


Köszönöm a választ. Tegnap összeraktam és egy röpke 200 nm-es nyírással teszteltem is. Kis füstölés volt az elején, de pár perc után abbamaradt és tette rendben a dolgát.
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Adott egy MTD thor 42 po fűnyíró amit tavaj vettem. A probléma az vele hogy a motor egyenletlenül jár. A blokkból kilógó fordulatszámszabályzó tengely előre hárta jár ezért jár egyenletlenül a motor. Ha a tengelyt lefogom akkor a motor normálisan jár. Ha meg a karburátonál adok gázt - mert ezen nincs gáz kar csak fék meg slussz- akkor a blokkból csörgő hang hallatszik de nem a motortérből hanem ott a fordulatszabályzó körül. Cseréltem benne olajat a karburátort meg a légszűrő házat kitakarítottam és utána kezdte ezt csinálni. Olajcsere után az első indításnál "visszarúgott" a motor. De pöcc röff indul nem füstöl. Nem tudom mi lehet az igadozás és a magasabb forduláton járatásnál a ciripelés oka. A segítséget előre is köszönöm!
Szia.
Olajcserénél nem borítottad meg a fűnyírót? Néha kiakad ilyen esetekben a regulátor.
Tisztelt Plaszlo!
Levettem a motort és megborítottam amikor tisztitottam meg amikor kifolyattam az olajat belőle. Akkor szét kell húzni hozzá a blokkot?
Üdv!

Sajnos sanszos a helyzet. :( Ha csak ezután jelentkeztek a leírt problémák, akkor nagy valószínűséggel ezzel lesz kapcsolatban, így szerelni kell. Óvatosan húzd szét, nehogy teljesen szétugorjon a regulátor.
Üdv. Kérdezni szeretném,mi lehet a baja az elektromos motornak ,ha induláskor nehezen akar felpörögni . Egyre töbször csinálja. " csak bug,majd elindul "
Előző 1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 89 Következő
1334 hozzászólás Oldal: 82 / 89

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég