Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
1340 hozzászólás Oldal: 6 / 90
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 90 Következő
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a techumsec fűnyíróm ha egy kissebb terhelést kap leáll normál gázon! Ha növelem a fordulatot akkor megy. Szemre nekem úgy tűnik, hogy a regulátor karja nem mozdúl meg (ha kézzel mozgatom akkor szabályozza a karbit). Kérdésem, hogy blokkon belűl a röpsúly el tud e romlani vagy a karbin lévő szabályzócsavarokon kell e állítíni? A gép elsőre vagy mmásodikra indúl hidegen és szépen jár ebből gondolom, hogy nem kompresszióhiányos...
Üdv!
Minden el tud romlani, miért egy regulátor lenne kivétel?
A fordulatszám növelésével egyre erősödő ellenállásának kellene lennie a regulátorkarnak, ahogy próbálja visszavenni a gázt. Ha ezt nem érzed, nem működik. Ez lehet a röpsúly kiakadása, szétesése, törése, de lehet a kar megszorulása is. Enélkül is lehet használni a fűnyírót, de terhelésre leállhat, illetve terhelés nélkül felpöröghet a motor, állandóan utána kell szabályozni a gázkarral. Jó dolog ez a regulátor, normál esetben csak a gép mélyebb, morgósabb hangjából lehet tudni, hogy komolyabb ellenállásba ütközött, mint pl. tömött, sűrű fű.
Szia!
Köszönöm a választ! A regulátor kar érzetre könnyen mozdúl, tehát nagy valószínűséggel blokk megbont ha van egy kis időm...:) A röpsúlynak van valami trükkje vagy szemmel is megállapítható a hibája? Ja és még egy kérdés, hogy ha üresen ráhúzom a gázt a regulátor akkor is visszaszabályoz? Előre is köszönöm, szép napot!
Bocsánat az utolsó kérdésemre látom a választ!:)
Igen, akkor szétszedés lesz.
Vedd le a kést, engedd le az olajat és felfordítva a blokkot az alsó deklit lecsavarozva hozzáférhetsz a regulátorhoz.
Köszönöm!

Amint szétszedem jelzem, hogy mit találtam. "remélem csak valami egyszerű":)
Sziasztok!

Ha már le kell ereszteni az olajat akkor le is cserélném, kérdésem az lenne, hogy milyet tegyek bele?
A MOL kutaknál és azokban a nagyáruházakban is lehet kerti gépekhez való olajat kapni, ahol a fűnyírókat, kapagépeket árulnak. 0.5 l-es flakon és a kupak lecsavarása után pár centis csőrt vagy toldót lehet kihúzni, így könnyen be lehet tölteni az olajat a gépbe.
Szerintem a sima, autóba való motorolaj is éppúgy jó bele, de holnap este meg tudom nézni a viszkozitását a kertigép olajnak.
Előre is köszönöm!
Neten keresgéltem, SAE 30 motorolaj kell beléjük, Itt W (téli fokozat) nincs, mivel ritkán nyírnak füvet télen. :D
http://www.barkacsonline.hu/termekcsoport2.php?temakor_ID=14
Na de ha mégis kedve szottyanna valakinek, ez sem lehet akadály a MOL olajával: :lol:
http://www.mol.hu/hu/vallalati_ugyfeleknek/termekek/kenoanyag_es_autoapolas/kozlekedesi_kenoanyagok/kerti_kisgep_motorolajok/mol_dynamic_garden_4t_10w-30_kerti_kisgep_motorolaj/
Sziasztok!
A gazlap.hu-n is feltettem ezt a kérdést, arrafelé nagy a csend, talán majd itt választ kapok rá.

Partner 12597 fűnyíró traktorról (12.5 LE, 2006-os, kb. 150 üzemóra van benne, megy télen-nyáron) kérdeznék pár dolgot. A gépkönyvben nem említik a hajtómű karbantartását. Angol nyelvű fórumokon sem biztosak benne milyen kenőzsírral töltötték fel, több helyen bentonitos zsírt javasolnak.

Milyen kenőzsírt javasoltok és mennyit?
Milyen időintervallumonként kell utánkenni?
A hajtómű szét- és összerakásánál mire figyeljek?

A hajtómű: DANA 4360-139.
A neten az alkatrészjegyzékét, valamint a robbantott ábráját találtam meg:
http://www.outdoordistributors.com/pdf/ ... 60-139.pdf
A 72-es tételszámnál sokatmondóan csak annyit ír, hogy: "Grease".

Szeretném ha tényleg csak olyan írna, aki ért is hozzá vagy járt már hasonló cipőben, mert a: "nem kell vele foglalkozni amíg tönkre nem megy benne valami" tanácsokkal el vagyok látva.

Előre is köszönöm.
Szati.
Nem volt dolgom ilyen traktorral, csak azért írok, lásd nem halott a fórum.
Kerestem én is a neten bármilyen utalást, de erre vonatkozólag semmit nem találtam, még a McCulloch oldalán letölthető anyagokban sem.
Ebből arra következtetek, a hajtóműkenés cseréjét szakszervizben elvégzendőnek tartják, és mint az autókban, amíg nem kell megbontani, addig nem is kell cserélni kategória. Ez egy zárt rendszer, kívülről elvileg nem mehet bele szennyeződés, a kopásból eredő szennyeződések megkötését, kiszűrését meg tudják oldani, vagy nem okoz gondot.
Kérdésem: van valami problémád a hajtóművel, hogy ennyire le akarod cserélni a kenőanyagot, vagy csak a lelkiismeretes tulaj szól belőled?
Minden bizonnyal van Magyarországi hivatalos szervize, ahol választ kell kapjál, ha ők sem tudnak válaszolni, írj közvetlenül a gyártónak.
Jobb ötletem nincs.
Plaszlo írta: Kérdésem: van valami problémád a hajtóművel, hogy ennyire le akarod cserélni a kenőanyagot, vagy csak a lelkiismeretes tulaj szól belőled?

A gyakran használt fokozatokat (előre 1-2) fél óra után nehezen veszi, illetve ezeknek a fokozatoknak bizonytalanná válik a helyzetük.
Nem tudom érthető e amit írok. A "hiba" nem újkeletű, minimum egy éve megvan.
A másik, hogy ha felengedem a pedált váltás után, akkor néha iszonyat rántással indul meg. A hajtóműben pedig lánchajtás is van. Ilyenkor jobban kophat a lánckerék, nyúlhat a lánc. Ha munka közben leugrana, az nem lenne kellemes.
A télen elég sokat használtuk tolólappal+hólánccal...
És egy kicsit a lelkiismeretes tulaj is szól belőlem. :)
Plaszlo írta: Minden bizonnyal van Magyarországi hivatalos szervize, ahol választ kell kapjál, ha ők sem tudnak válaszolni, írj közvetlenül a gyártónak.
Jobb ötletem nincs.

Találtam hivatalos szervízt, a Husqvarna az, írtam nekik - Husquarna-termékinformáció -, ha megkapom a választ megírom ide a fórumba.
OK, értem a dolgot, ezt tényleg meg kell nézni. Gondolom, az elején szépen kapcsolgatott, feltűnő a különbség. Érdekes, hogy sehol sem találni semmilyen utalást, csak a motorolaj cserére, pedig nem egy olcsó gép, amit ha bedöglik, eldobsz és veszel újat. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége.
Sziasztok!

2éve vettünk egy MIC márkájú benzines fűnyírót.Eddig szinte csak benzint tettünk bele,olajat csak utántöltöttünk,a levegőszűrőt tisztitottam rendszeresen,semmi baj nem volt vele.Na de 2hete anyám ügyesen ráment valami kőre és kettétört a kés(szerencsére nem a főtengely).Vettem másik kést méretek alapján,mert ezt a márkát eggyik katalógusban sem találtuk meg.Na de gondoltam ha már szerelni kell akkor le is cserélem az olajat.Néztem én az alját mindenhonnan,de sehol nem találtam olajleengedö csvart,ezért ahány csavart találtam azokat egymás után kitekertem és vártam hátha kijön az olaj,de semmi! Egyszerre csak egy csavart vettem ki! Amikor ez nem jött be akkor arra gondoltam hátha hirtelen kinai tervezés miatt kaszni takarja a leeresztö csavart,ezért leszereltem a motort a kaszniról.Akkor sem találtam más csavart csak amiket már kicsavartam.Szóval nincs leengedö csavar!!!! :cry:
Ekkor arra jutottam hogy ahol bement az olaj ott ki is jön és fejreállitottam a motort.Ki is jött szépen a fekete olaj,jól meg is lett döntögetve a blokk hogy biztosan minden kifolyon,egy estét állt fejen.Aztán másnap lebrigécioloztam és alaposan lemostam a gépet olyan koszos volt szegényke.Kisebb javitásokat csináltam rajta,pl szivatóbowdent cseréltem mert rossz volt,kipucoltam a karbit.Feltöltöttem olajjal és láss csodát beindult rögtön a gép!
Na de ahogy visszanyomom a szivatót pörög a gép teljes fordulaton!Arra jöttem rá hogy a fordulatszám szabályzó kar(regulátor) totál ráhuzza a gázt és nem engedi vissza.Ha kézzel visszanyomom a kart akkor szépen leesik a fordulat,lehet szabályozni rendesen kézzel,de magától teljesen ráhuzza a gázt.
Na most ez mitől lehet? Maga a gép nem lett szétszedve,csak a karbi lett leszedve róla hogy kipucoljam.
Ha kell majd csinálok képet a blokk aljáról mert én nem találtam leengedő csavart rajta,amik vannak azok a blokkot fogják ösze.
A gép márkája : MIC garden tools de ezen a néven nem találtam semmi hasznos infót róla a neten,de a tipusa : DY205PMS. Ezzel már találtam ilyen gépet a neten,igaz más néven de ugyan az.
Szóval két kérdés,hol lehet leengedni rendesen az olajat,a másik meg hogy miért nem szabályoz a regulátor,miért huzza rá teljesen a gázt?
Elöre is köszönöm!
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 90 Következő
1340 hozzászólás Oldal: 6 / 90

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég