Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
1340 hozzászólás Oldal: 87 / 90
Hideg van neki:) - keveset kap.
Pumpálgasd kicsit még bemelegszik. ( 1 perc) Ha úgy jó győztél ha akkor sem akkor szerelned kell.
Sajnos szerelem kell mert továbbra se jó. Mit nézzek meg rajta? Kézzel egy picit ha rásegítek, hogy a folytószelep jobban nyisson ki akkor nem áll le de egyenetlenül jár és ha elengedem le is áll.
Képed lenne a lényegről ?
Milyen lényegre gondolsz?

Csatolmányok

Hát arról amit szereltél, a karburátorra és környékére a gépeden. hátha valami rudazat rugó stb nincs a helyén, mert he elindul és megy akkor alapjában nagy baj nem lehet. Legfeljebb ha dadogós akkor túl sok benyát kap.
Mondjuk az elején azt írtad pumpálgatnod kell ami épp az ellenkezője a sok benzinnek.
alig kell meghúzni a berántót rögtön beindul viszont csak úgy pöfög tovább ha pumpálgatok rá
Ez jónak tűnik

Csatolmányok

Igen, ezen látszik a lényeg. Tehát megy a motor csak leáll ha nem nyomogatod a gázt. Ezek fordulat szabályozósak és indításkor már a pillangó szelep majd teljes nyitáson kellene hogy legyen amit a regulátor vesz vissza a terhelés függvényében. Szerintem a karburátor tetején lévő rudazat és rugó van rossz helyre akasztva azon a fekete műanyagon. ( a másik vége a regulátor karján van)
Azt kellene átnézni és előtte itt van pár video amiket érdemes megnézegetni hátha lesz közte olyan ami sokat segítene :
https://www.youtube.com/results?search_query=MTD+Smart+42+po+karbur%C3%A1tor+be%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1s
Köszönöm a segítséget előre is. Tanulmányozom a videót és hátha szerencsém lesz.
Üdv.

Mtd thorx 35 motor vezérlés helyreállításán ügyködöm, de pontosan nem is tudom hogy a vezérlő tengelyen lévő pontnak hova kell esnie?

Csatolmányok

Köszi a képet, ha jó még a szemem akkor mindkét jelölés látszik is. A fogárok és a fog csúcs jelölésnek kellene egybe esni. Bekarikáztam a képen . Jelölések azok ?
jel.jpg
jel.jpg (2.24 MiB) Megtekintve 3068 alkalommal.
Nagyon köszönöm.

Viszont a főtengely fogazáson én voltam aki ráütött amikor szétszedtem hogyan volt összerakva, van egy a müanyag vezérlésen is.
Ha jól értelmezem kell egy gyári jelölésnek is lennie a főtengelyen?!
Közben megtaláltam.
Így volt eredetileg is.
Most összefel van azt meglátom, de nem reménykedem ha ugyan úgy visszarakom.
zikzek01 írta: Nagyon köszönöm.

Viszont a főtengely fogazáson én voltam aki ráütött amikor szétszedtem hogyan volt összerakva, van egy a müanyag vezérlésen is.
Ha jól értelmezem kell egy gyári jelölésnek is lennie a főtengelyen?!

Csatolmányok

Elvileg így jó kell legyen. Azért gyertya nélkül körbe kellene forgatni párszor finoman hogy minden ok - e.
- Ugye sűrítési felső holtponton mindkét szelep zárva, a szívóütem előtti felsőn pedig szelepváltás kellene legyen, a kipufogó záródik a szívó nyílik.
Persze, megforgatom mindig. Szelepek nélkül is átforgattam egy-egy szeleprúddal mikor nyit, meg szelepházzal összerakva.
Még szelepeket állítok és összerakom ha találok szelepfedél tömítést.
Köszönöm a tanácsokat!
Nem biztos h nem írok még! :D :D
1340 hozzászólás Oldal: 87 / 90

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég