Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 1 / 25
Szevasztok!

Vélemények érdekelnének az MTD GCS46/40, és a Makita DCS 4610-ről.
A hozászólásokat gyorsan mert fát kell vágnom! :?:
Bumbi írta: Szevasztok!

Vélemények érdekelnének az MTD GCS46/40, és a Makita DCS 4610-ről.
A hozászólásokat gyorsan mert fát kell vágnom! :?:


Talán légyszi, vagy kérem, stb. Alapvető udvariasság :!: :evil:

Mennyi fát kell vágnod? 2....5...10....100 db :?: méter :?: köbméter :?:

Ha barkácsolni akarsz MTD, ha sokat vágni Makita (de még ez sem ipari, csak ház körüli kategória).

http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?products_id=1660
Igazad van légyszi!

Évi kb. 5-7 köbméter + házkörüli munkák :(
Leginkább meghibásodások ill.megbizhatóság érdekel.
Akkor egyértelműen a Makitát ajánlom. Ismert a megbízhatóságáról, hosszú élettartamú professzionális minőségű gépeket gyárt.
Persze az is kérdés, ez az 5-7 köbméter/év mennyiséget elosztva, vagy kampányszerűen kell felvágni (téli tüzelő). Az általad kinézett gép ház körüli munkákra való, ha az 5-7 köbmétert nagyjából egyidőben kell felvágni, akkor inkább a drágább, de intenzív munkára ajánlott típust vedd meg (ha a pénztárcád is engedi).
http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?cPath=105_142&products_id=1661
http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?cPath=105_142&products_id=1077
http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?cPath=105_142&products_id=1662
Üdv !
Én ennyi vagy kicsit több fát vágok évente és egy no name villanyos tökéletesen elvégzi. Ha sokat nem vágod a földet még talán egy láncélezés is elég lesz. Viszont a lánc az sk élezett mert a gyári élezés az valóban nagyon kínlódós volt. Van egy kisebb husqvarna is ami azért nem a gagyi kategória de ahová a kábel elér oda a villanyost viszem. Szerintem mielőtt megveszed a makitát fuss egy kört hogy mibe fáj ha kell majd valami hozzá és lehet olcsóbb lesz másik MTD-t venni mint majd makitát javítani.
Van egy olyan érzésem, a kettő közül nem a Makita lesz többször a szervizben. De persze mindenki azt vesz amit akar.
Én igazán nem tudom megítélni mennyi egy láncfűrész életében a 6-7 köbméter, csak azt tudom, sajnos kissé közeli szomszédom fával tüzel és ha hétvégén nekiáll aprítani, akkor órákig, van mikor több mint fél napig vágja a fát egyfolytában. Gondoltam ez már nem barkács kategória.
De akkor is a Makitát ajánlom, ha nem akar gondot magának.
Noname-ből is ki lehet fogni tartósat és nagyon rosszat, Lalibátyó ezzel szerencséd volt.

Csak egy példa, nekem Briggs motoros fűnyíróm van, túl sokat nem törődöm vele, megy és kész. Ismerős később vette az MTD fűnyíróját, lelkiismeretesen ápolgatja, cseréli az olajat, mégis már füstöl menet közben, mert eszi az olajat. Szerintem az enyém még javában menni fog, amikor ő már újat vesz.
Üdv !
Hidd el egy jól élezett villanyos veri az alsóbb kategóriás benzinest. Eleve ott indul hogy vékonyabb a lánc ami vágja a fát tehát kisebb energiával is hatékonyabb. Annyi a trükk hogy a láncon a magasság határolókból (ez nem engedi hogy harapjon a fűrész) le kell köszörülni egy kicsit hogy harapósabb legyen és meg fogsz lepődni mennyire jó lesz. Persze csak óvatosan mert ha besokalsz beleszakad a hajtómotor, vagy a meghajtás látja kárát. Majd dobok fel videót (ha jobban ráérek) hogy milyen gyorsan vágom a 20-30 cm es rönköt vele. Amúgy egy 4 erdei méteres kupac akác ha kellőképp gyors és erős a segítő 5-6 óra felkuglizni.
Lalibátyó én elhiszem. :D
De két benzines közötti választás volt a kérdés, és én a Makira szavaztam.
Hello

A gyümölcsös miatt inkább benzinest vennék tavaly elektromossal vágtam és jó volt, de a vezeték az véges.
Az egy év garanciákat egyébként keveslem ennyi pénzért, mert a két gép 20e külömbséggel szerezhető be.
Engem a hosszú élettartam és a pénztárcám közti legjobb kompromiszum érdekel.
Sziasztok!
Kinek van stlg Alko benzines láncfűrésze, amellyel olyan gond volt mint az enyémmel. Szerintem nem pörög rendesen. Viszi a fát rendesen, de szerintem keveset pörög, hiába húzom neki. Tegnap összehasonlítottuk egy másik ugyanolyannal, és az érezhetően gyorsabban forog. Van-e stlg valami egyszerű megoldása valakinek. Légszűrő tisztitás meg ilyesmi rendszeres.

köszi
Porlasztóbeállítás.
Két állítócsavarnak kell rajta lennie, egyikkel az alapjárati fordulatot, a másikkal a keverési arányt tudod állítani. Tisztítsd ki a légszűrőt, ez alapfeltétel egy porlasztóbeállításnál. Tedd szabaddá a porlasztó állítócsavarjait (szereld le a burkolat azon részét, ami eltakarja). Rakd stabil felületre a láncfűrészt - nem árt alá valami rugalmas , pl. polifoam darab, hogy a rezgéstől ne másszon el - (kézben is be lehet állítani, de a forgó lánc veszélyes!) és a keverékszabályozó csavar állításával beállíthatod a max. fordulatszámot. Arra ügyelj, hogy a gázt jól vegye, hirtelen gázadásnál ne fulladjon. A kezelési leírásában megtalálod, melyik csavar az alapjárati és a keverékszabályozó, ha nincs meg, keress rá a neten a típusra.
Plaszlo írta: Porlasztóbeállítás.
Két állítócsavarnak kell rajta lennie, egyikkel az alapjárati fordulatot, a másikkal a keverési arányt tudod állítani. Tisztítsd ki a légszűrőt, ez alapfeltétel egy porlasztóbeállításnál. Tedd szabaddá a porlasztó állítócsavarjait (szereld le a burkolat azon részét, ami eltakarja). Rakd stabil felületre a láncfűrészt - nem árt alá valami rugalmas , pl. polifoam darab, hogy a rezgéstől ne másszon el - (kézben is be lehet állítani, de a forgó lánc veszélyes!) és a keverékszabályozó csavar állításával beállíthatod a max. fordulatszámot. Arra ügyelj, hogy a gázt jól vegye, hirtelen gázadásnál ne fulladjon. A kezelési leírásában megtalálod, melyik csavar az alapjárati és a keverékszabályozó, ha nincs meg, keress rá a neten a típusra.


Kösz, megpróbálom
Sziasztok!
Van egy Stihl 017 láncfűrészem. A gép eléggé meg van buherálva. A gép hidegen berántva beindul, azonban ha megy egy-két percet akkor nem indul újra egy darabig. szerintem membrán probléma lehet, de nagyon nem értek hozzá. Mi lehet a baja.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv
Nehéz így segíteni. Egy nagyon megbuherált szerkezetet nehéz távirányítással megjavítani. Nem lehet tudni mit változtattak meg, ha szétszedték, hogyan rakták össze. A tömítések milyen állapotban vannak, ezek is okozhatnak furcsa jelenségeket. Ha falslevegőt szív a motor, lehet csavargatni az állítócsavarokat, sosem lesz jó.
Szerintem vidd el szervizbe és ott állítsák be rendesen és ha valami hiányzik, ott tudják pótolni.

Csak kíváncsiságból: a pár perc működés után leáll magától, vagy te állítod le? Utána nem tudod elindítani? Szívatóval sem?
Köszi a választ.
Altalában én állíom le, de hidegen elég jó pörög, ahogy melegszik érezhetően fogy az ereje ha pörgetem megy de ahogy leveszem gázt lefullad. Szétszedtem, amíg tudtam de a lendkereket már nem tudtam leszedni mert nem volt szerszámom. Aztán összerakltam kitisztogattam az alkatrészeket a porlasztót aztán indult, mert előtte egyáltzalán nem működött. Ami még érdekes lehet hogy ha kiszedem a gyertyát megfújkálom utána indulni szokott. A Buharálás annyiban volt rajta hogy leszedték az eredeti STIHL kapcsolót és egy külön gyújtáskapcsolót raktak fel rá és a szivatót meg szintén külön lehet vezérelni, de ahogy néztem ezen kívül minden az eredeti rajta.
Üdv
375 hozzászólás Oldal: 1 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég