Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 18 / 25
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25 Következő
Véleményeteket kérném benzinmotoros láncfűrész vásárlásához. McCulloch / Partner fűrészekre gondoltam. Kérdésem mennyire megbízhatóak, melyik típust érdemes venni kb. 2 LE-s
teljesítménynél? Esetleg van-e jobb ebben az árkategóriában? Válaszaitokat előre is köszönöm.
Üdv
Egy kedves erdőgazdálkodó barátom csak Partner fűrészekkel dolgozik és nagyon elégedett velük. Szerinte egy "menő márka" Partner néven forgalmazott változatáról van szó.
hi
van egy husqvarnám fullad,beindítom ha dolgoztam vele kb 5 pecet és leállt beindítani nagyon nehezen csak ha szívatóval bírtam ment majd leállt,karburátort kipucoltam a tömítéseket kicseréltem beindul 3 perc ment és leállt beindítani nehezen megy csak ha gázt adok neki húzom a gázt megy de ha nem leáll alapjáraton állítottam de az se segít rajta mi lehet a gond ?? mit nézzek meg rajta ?
Üdv.
Főtengely szimeringet is cserélted? Ha nem, esélyes a cserére.
nem cseréltem még de megpróbálom. köszönöm a segítséget! .
Tanácsot kérnék: Stihl láncfűrészhez a keverékhez használhatok-e Husquarna olajat? Kösz előre is
Üdv
Ha garis a gép akkor használd azt amit előírtak mert egy esetleges vita esetén ez jó ürügy megtagadni a garanciát. Ha nem garis akkor minden további nélkül használhatod, mert a gyártók szeretik túlmisztifikálni a saját márkás olajukat.
Köszönöm a gyors választ, én is így gondoltam, de a Stihl nem az enyém, nekem Husquarnám van. Nem garanciálisak úgyhogy nyugodt lelkiismerettel adok neki az olajból.
Még egy kérdés: 1:40 vagy 1:50-es keveréket használjak? Idáig többnyire 1:40-es volt, mintha túlságosan dús lenne, eléggé füstöl.
sziasztok
einhell BG-PC 3537 fürészgépem van
az érdekelne egy karburator takaritást hogy kell csinálni?
a leszerelés érdekelne
esetleg vannak rajta beállitási lehetöségek?
lerakodott a benzin a karbiban,és nehezen megy,
lehet a fuvókák is eltömödtek,
köszönöm a választ
Üdv

Van egy kis kinai csoda fürészem. Eddig szépen is ment nem volt vele gond , az árát már rég visszahozta. Mostanában viszont elkezdett olyat csinálni,hogy a lekapcsoló gombbal nem áll le. Hiába kapcsolom a stop állásba megy tovább. Néztem a kapcsolót semmi baja , be is spréztem. Főleg melegen csinálja ,hidegen még leáll, de melegen már nem akar. Hiába mozgatom a kábeleket akkor sem történik semmi. Mi lehet a baja, ha esetleg tudna valaki valami ötletet.A kábeleket kicseréltem , úgy sem változott semmi, hiába érintem össze a kábeleket nem áll le. Mit kéne cserélnem?
Üdvözlök mindenkit!
Engedélyt kaptam egy fa kidöntésére alkalmas láncfűrész megvásárlására.
Két gépet néztem ki, de segítséget kérnék, hogy melyik gépet lenne érdemes megvásárolnom.
Makita 5200, ill. Makita 5030 gépek között gondolkodom.
Valaki tudna nekem segíteni, hogy melyik lenne a jó választás!???
Üdv
Tapasztalt szakiktól kérdezném,hogy amit tanácsolnak a láncélezéshez,hogy minden tankolásnál meg kell élezni azt illik is betartani vagy többet kell bírni egy láncnak. Azért kérdem mert most vágtam kb 30-35 cm csertörlgyet ami kb 5 hónapja van nálam ,fólia alatt, de nagyon hamar elmegy a lánc éle. A láncot kézzel is és géppel is éleztem, de hamar kimegy. Mondjuk a fa már elég száraz.Ha géppel megélezem tovább bírja, de kézi élezésnél hamar tompul( lehet én nem élezek jól kézzel).Illetve,hogy egy lánccal mennyi fát lehet összevágni kb , mennyit kell neki bírni. És mégy egy kérdésem lenne a gépem egy stihl ms 291 egy tankkal kb 1 órát vágok ez jó, vagy sokat fogyaszt. Nekem kicsit soknak tűnik. Mondjuk még csak pár hónapos a gép.
Sziasztok!

Sajna nem sok támogatást kaptam a fórumozóktól. :(
Így kicsit elhagyatottan csaptam bele a további kutatásba. Ennek eredménye egy sthil 261 láncfűrész lett. A hosszú hétvégén teszteltük is nagy erőkkel. Eddig csak jó tapasztalataim vannak a géppel kapcsolatban. Kis fogyasztás, nagy teljesítmény párosul egy gépben. Nyugodtan mondhatom, hogy a gép ledolgozott minket.
Jó választás volt. :D
Szia.
Sajnos előfordul, hogy a fórumozóknak nincs tapasztalata, ismerete egyes gépekkel, típusokkal, így nem tudnak érdemben segíteni. Néztem a két gép adatlapját és nem tudtam dönteni melyik lenne jobb, ezért nem írtam én sem semmit.
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25 Következő
375 hozzászólás Oldal: 18 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég