Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 8 / 25
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25 Következő
Sziasztok!Írtam már hogy le cserélték a Stihl ms 230-asomról a karbit egy Walbrora a H csavart be állítottam ,jól is megy, csak most az L kéne be állítsam(szerintem) mert alapon fuldoklik,darabosan megy,és ha alapon járatom egy kicsit mikor ráhúzom a gázt nagyon füstöl.És nem tudom hogy kell e az LA csavaron is állítani e? Köszi előre is a választ!!! SZIASZTOK.
vekonygabor írta: sziasztok érdeklődnék,vettem egy partner fűrészt,kicsit kétségbeestem,mert megnéztem pár fórumon gagyinak titulálják.mivel nem ismerem annyira nem tudom jó vásárt csináltam-e.szerintetek? a fűrész új,úgyhogy egy kis időnek el kell telnie mire véleményt tudok róla alkotni.Mivel utólag olvastam róla már azt sem tudom biztosan ki a partner eredeti gyártója.

Üdv!

Kinek kedve és ízlése szerint. Gyakorlatialg ezek már egy kaptafára készülnek, pusztán az alkalmazott anyagok minősége, milyensége változik. De legtöbbször pusztán a felirat. Nekem egy farmer típusú van, lassan 4 éve, hogy jó időbe mondjam, a benzinen és az olajon kívül más még nem kellett beletölteni. Elég sok fát vágtam is és döntöttem is vele, szerintem alkalomkszerű, nem ipari méretekben való használatra megfelelő.
Tavasszal a használatot követően érdemes alaposan megtisztítani, kisöpörni a forgácsot, a beragadt vékonyabb ágakat, a lánvezetőt és a láncot - én speciel fogkefével csinálom - vékonyan átkenni láncfűrész olajjal.
Fontos szabály: Legyen mindig éles a lánc, használd a rönkfogót, ne a végével vágj, hagyd, hogy magától dolgozzon, akkor ahogy mondani szokás, örök élet, meg két nap.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
sziasztok uj partner fűrészem van öntöttem bele lánckenő olajat de orrán száján foik mitől lehet?Mondjuk nem minőségi olaj én elég hígnak találom lehet az a baj?Igazából állítási lehetőséget nem találok rajta. Segítsetek köszi!!!
Gábor,
Érdemes lenne lánckenő olajjal feltölteni, mivel erre méretezik a szivattyú olajszállítását. Ha szabványos, vagy ajánlott olajjal is ugyanez a helyzet, akkor vidd szervizbe (feltéve, hogy garanciális).
Mjani.
Nem ismerem "személyesen" a gépet, de olvastam, némelyik Stihl-nél 3 állítócsavar van. H, L és egy alapjárati fordulatszám állító. Az L csavart úgy állítsd be, hogy kevesebbet kapjon alapjáraton- szegényítsd a keveréket -, csavard befelé csavart addig, amíg nem fullad gázadásra. Ha a tiéd is 3 csavaros, akkor ezután állítsd be az alapjárati fordulatszámot, stabilan menjen, de ne forgassa a láncot.
Sziasztok,egy stihl koppincs fűrészem van,(pontosabban kettő mert az egyiket alkatrésznek használom)szépen be volt állítva ment is normálisan,most elkezdett szorulni,de nem tudok rájönni hogy mi szorul?Ha elindítom olyan mintha a lánc fogná erőlködve pörög,ha leállítom vagy leáll magától utána nem birom berántani mert megszorul az egész.Leveszem a berántó részt,hajtok rajta kézzel és már megy is,mármint a lendkeréken hajtok,légyszi aki tud írjon már hogy egyáltalán érdemes e vele még foglalkozni,kb 10q fát vágtam eddig vele,előre is köszi.
Sziasztok!Van egy einhell bg-pc 3735 láncfűrészem.Szívatóval indítom, alapjáraton ekkor szépen megy, gázadáskor is úgy reagál ahogy kell(azonnal indul a lánc ,használni is lehet) de amint elengedem a gázt nem áll vissza alapjáratra hanem lefullad.Ha valakinek lenne valami ötlete azt megköszönném!Üdv!
Azt hallottam, hogy ezeknél a gépeknél a főtengely és a dugattyúcsapszeg tűgörgői szoktak tönkremenni, mert nagyon ócska anyagból készülnek. Máshol olvastam, hogy ezeket is elég jól lehet használni, de speciális szintetikus kétütemű motorolajjal kell járatni. Ismerősnek egy tetőszerkezetet nem bírt ki, neki is a tűgörgők estek szét.
Tamás007,
Valószínűleg az alapjáratot kell beállítani. Amikor megszívatod, van benne elég benya az alapjárathoz is, de utána normál üzemben már kevés, ezért leáll. A másik variáció, az alapjárati fúvóka eldugult, -> karbi tisztítás.
Köszönöm szépen a segítséget!Egy alapos karburátor takarítás után megoldódott a probléma.Még egyszer köszönöm!
Sziasztok!

Nem értek a fűrészekhez, ezért a tanácsotokat szeretném kérni. Husqvarna fűrészt akarok venni. Nem fakitermeléshez, hanem csak fagyűjtéshez. Tehát a tarvágás után a területen hátrahagyott faanyag, kisebb-nagyobb ágak aprításához, darabolásához.

HUSQVARNA 236
HUSQVARNA 240 E
HUSQVARNA 240 E TrioBrake

Melyiket vegyem? Vagy esetleg valaki más márkát, típust ajánlana. 70e-nél többet nem akarok rá költeni. Jó legyen az általam felhasználási célnak megfeleljen és olcsó legyen!

Köszi a válaszokat előre is!
Üdv!
Amire használni akarod, arra mindegyik jó, de a 70 ezres árplafont nézve egyedüli versenyző a 236-os maradt. :?
Sziasztok!olyan problémám van , hogy van egy MTD 46/40 es láncfűrészem!nagyon nagy a benzin fogyasztása!kérek segítséget , hogy tudnám beállítani a megfelelő fogyasztást!Köszi!
Szia!
Megpróbálhatod a porlasztón lévő H csavarral a benyát annyira visszavenni, amíg még energikusan felpörög és dolgozik a gép. Történt vele valami, vagy mindig sokat fogyasztott?
Tudna valaki írni pár sort összehasonlítás képpen e két termékről? Milyen előnyei és hátrányai vannak, stb.?
Évente 20m3 fa aprításához, tarvágás utáni területtisztításhoz.

HUSQVARNA 236 - ? év gari = 57.900,-
Kép

Makita DCS4610 - 3 év gari = 49.900,-
Kép
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25 Következő
375 hozzászólás Oldal: 8 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég