Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 7 / 25
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25 Következő
Sziasztok! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy stihl 064-es fűrészem és az a gondom vele hogy a kuplung alatti résznél folyik belőle a lánckenő olaj a gépházból. Az érdekelne hogy emiatt mennyire aggódjak mert különben kap olajat a lánc. Igaz meg is eszik egy majdnem teli tartály olajat (hivatalos lánckenő olajból)egy fél tartány benzinhez. Előre is köszönöm!
Aggódjál, drága a lánckenő olaj és feleslegesen szennyezi a környezetet. Bontsd le a kihajtás körüli részt és nézd meg mitől fogy ilyen gyorsan a lánckenő olaj. Lehet a kivezetőcsőnél van valami gond.
Valaki tudna nekem segíteni?Ha a vezető lemezem teljes hossza 40cm mekkora lánc kell rá? Mi kel hozzá hogy ki tudjam számolni?
Szerintem boltban meg tudják mondani a láncvezető méretéből, hogy mekkora lánc kell neked, nem kell számolgatnod.
Ez segítségedre lehet:
http://www.kistraktorhaz.hu/hu/webaruhaz.html?page=shop.browse&category_id=39
http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/tartalom/amit_a_fureszlancrol_tudni_kell_meretei_elezese_hasznalata
Sziasztok!
Elevenemre tapintottatok! Nagyon sokat vitázok az ismerőseim körében, hogy "milyen" gépet vegyünk! Szakmámból eredően elhasználtam már egy pár fürészt! A láncfürész házi használatra szinte teljesen mindegy, hogy milyen márka. (pénztárca függő)
Ha a gép szakszerüen van kezelve, és karbantartva 6-7m3 fát szerintem minden forgalomba levővel össze lehet vágni!
A 70-es években nem lehetett "csak úgy" venni gépet. Sajnos az utóbbi időben, ha valaki fát akar vágni, vesz egy gépet. Utána derül ki, hogy ehhez érteni is kellene. Láttam olyan gépet amit 3 óra alatt tönkre tettek!
Összegezve: Először el kell dönteni tudom- e használni, láncot élezni, karbatartani és utána venni!
Ha ezek a feltételek hiányoznak, akkor javaslom, hogy vágassa össze azt a 6-7m3 fát bérfürészessel, mert évekig elég rá egy fürész ára! És még idegileg sem megy tönkre!
Békés boldog karácsonyt!
Heló! Van egy STIHL MS230-asom.Szervizben le cserélték a Zama karburátort egy WALBRORA megy jól,csak az a szitu hogy mind a két be állító csavar úgy a H mint az L másfél kört van kicsavarva,itt megy jól,és nem tudom hogy ez nem e gond,sőt a szervizes azt mondta hogy ha akarom hogy erőseb legyen adjak még a H csavarra egy kicsit.
A 1.5 kör szerintem jó, az alapbeállítás aminél nagy valószínűséggel el kell indulnia a gépnek, 1 fordulat körül teljesen becsavart állapotból kifelé. Ezután lehet finoman állítani. Minden gép más, nincs két egyforma beállítás. Ha jól működik, akkor nem kell állítgatni. A H csavart úgy állítsd be, hogy bemelegedett állapotban fullgázon keresd meg azt a pontot, amikor a legjobb fordulatszámmal megy és gyorsan reagál a gázfröccsökre. Ha túl sokat adsz neki, csak füstölni fog jobban és feleslegesen zabálja a benzint, de jobban nem fog menni.
A jó beállítás: alapjárat stabil, egyenletes, lánc nem forog közben. Teljes teljesítménynél nem fuldokol a motor, gyorsan könnyedén felpörög, terhelésre nem lohad le és nem füstöl túlságosan.
Köszi a tanácsot!Heló
Sziasztok ! Engem is a véleményetek érdekelne,mien gépet vegyek makita dcs 4610 vagy husqvarna236.minden évben az erdőben kéne ágfázni 2-3 hetet és othonra 8-10 köb tüzifára előre is kössz az infót!
Erre nehéz tanácsot adni, főleg gyakorlati tapasztalat hiányában. Mindkét gyártónak megbízható, jó minőségű termékei vannak. A fórumhozzászólásokban ha komolyabb dologról van szó a Husi neve gyakrabban merül fel a Stihl mellett, a Makiról nem nagyon olvastam.
sziasztok!
van egy stihl-028 fűrészem.az a baja,hogy ahogy forgatom a kezembe akkor kissé változik az alapjárata.pl.ha a vezetőlemezt előre billentem akkor megnő ha felemelem akkor leesik.már darabokra szedtem de nem találom a baját.volt több stihl szervízbe de inkább nem jellemzem őket .cseréltem rajta:főtengelyszimeringet,komplett hengert dugót,karburátort,a karburátorba membránokat,gumi szívótorkot,benzinszűrőt csövestül de még mindig ott tartok mindha hozzá sem nyultam volna.a főtengelye nem kotyog,a hangja jó a gép erős.de engem zavar,főleg ha megáll.tud valaki segíteni?
sziasztok.
van egy stihl-028 fűrészem .az a baja,hogy változik az alapjárata.ha a vezetőlemezt lefele fordítom akkor megnő, ha felfelé akkor leesik.szinte minden volt cserélve rajta de ott tartok mint az elején.új henger dugó,másik karbi a karbiba membránok,főtengelyszimeringek,szívótorok,benzinszűrő csővel stb.tud valaki segíteni?
Ez jó feladványnak tűnik. A szervizben csináltak valamit, vagy csak hümmögtek? Nem akarlak megbántani, de tömítéseket is cseréltél?
A henger-dugó cserére szükség volt, vagy már csak kínodban cserélted le?
A hibajelenség keverékképzési változásra utal, a szimeringek, membránok, benzinvezeték és szűrő cseréje logikusnak tűnik, sőt utána a porlasztó cseréje is, de a henger dugót ebben e felállásban és az információk alapján feleslegesnek tartom. Gondolkodom a dolgon, ilyennel még nem találkoztam.
Kössz,hogy válaszoltál.egyébként zozo vagyok.
Az alkatrészeket én cserélgettem sorba.Próbáltam kiszűrni a hibát.Először az olcsobb kisebb dolgokat cseréltem.A henger dugót azért cseréltem mert a szervízben megmérettem a kompressziót és azt mondták,hogy nem egy erőbajnok,holott a gyűrűk a hengerben a kipufogónyílásnál is jól zártak.A régi hengerrel is erős volt.Biztos vagyok benne, hogy valami tömítetlenség de nem tudok rájönni.Most keresek egy ugyan ilyen gépet aminek biztos jó a karbija és azzal kipróbálom.Így legalább ki tudom szűrni,hogy a karbi vagy a motor a hunyó.Tudom,hogy nem ér annyit a gép amennyit ráköltöttem de van még egy ilyenem alkatrésznek és ez egy profi kezes stabil gép.Nem hobbi,nem farmer kategória.Ha a motor a hunyó akkor azt meg valahogyan a szívó ill a kipufogó nyílást le kelleném tömíteni és levegővel felfújni.Vagy más ötlet?Ha ennyit ráköltöttem akkor már a végére akarok járni,hogy legyen egy tökéletes fűrészem.A szervízekről csak annyit,hogy ők is próbálgatnak és ha nem jön össze elsőre akkor nem akarnak foglalkozni a dologgal.Vegyen egy újat.Azt mondják. Hiába mondom,hogy én ezt szeretném megcsinálni mosolyognak és majdnem hülyének néznek.Ha kigondolkodtad magad és van ötleted azt megköszönném.
sziasztok érdeklődnék,vettem egy partner fűrészt,kicsit kétségbeestem,mert megnéztem pár fórumon gagyinak titulálják.mivel nem ismerem annyira nem tudom jó vásárt csináltam-e.szerintetek? a fűrész új,úgyhogy egy kis időnek el kell telnie mire véleményt tudok róla alkotni.Mivel utólag olvastam róla már azt sem tudom biztosan ki a partner eredeti gyártója.
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25 Következő
375 hozzászólás Oldal: 7 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 136 vendég