Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 19 / 25
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25 Következő
Üdv!

Hogy helyén kezeljük a dolgokat.
Hogy egy adott típus mennyire válik be, az nagyrészt szerencse dolga is.
A kisebb, noname márkák értelemszerűen gyengébb minőségben és lánccal kerülnek a boltokba. Nem is tervezik nagy távra őket, legalább a garancia időt kibírják, meg is van valahol jegyezve, iparszerűen nem használható. A márkák, borsosabb áron tudják mindezt, emellett megfelelő szervizhálózattal is rendelkeznek. Van olyan famegmunkáló késem, ami 3000 Ft volt készletben, m,eg olyan is, ami egymaga 30 eFt. Hát van különbség.
Élezésnél, ha nem szép, forgácsol, hanem fűrészel a lánc, akkor biztosak lehetünk abban, hogy életlen. Reszelővel való élezés leginkább a fenésre hasonlít, ahol az él kihúzása a fontos, és nem az élkialakítás. Köszörülésnél pedig a leggyengébb szemhez kell a gépet beállítani, hogy minden fog egyformán dolgozzon, és akkor ismét jó lesz a lánc. Egy gyengébb gép élesebb lánccal jobban dolgozik, mint egy jobb életlennel.
A láncfűrész elsősorban nedves, élőfa vágására alkalmas. A csertölgy a klasszikusan keményfák közé tartozik, ahol, még igazán nem is forgácsol a gép, inkább fűrészel. Ehhez igazán jóminőségű és kialakítású lánc dukál. Jobb lánc vétele sem oldja meg a problémát, még ha a vastagság és a modul is egyezik, mert a gyengébb hajtó lánckerék hamar tönkre megy.
Hát röviden ennyit, általánosságban.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Sziasztok!
Érdekelne, hogy milyen típusú STIHL láncfűrész - van a képeken, az alkatrészbeszerzés könnyebben menne :-) előre is köszi!
2.JPG
2.JPG (51.18 KiB) Megtekintve 10864 alkalommal.
4.JPG
4.JPG (71.03 KiB) Megtekintve 10912 alkalommal.
1.JPG
1.JPG (63.8 KiB) Megtekintve 11060 alkalommal.
Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Stihl 028-as láncfűrészem a következőt produkálja. Karburátor tisztítás után 1 rántásra elindul , majd fél perc járatás után leáll. El sem indul, mert a porlasztóból minden rántásra a légszűrőbe köpi az üzemanyagot.
Mi lehet a probléma ? Dugulás ,membrán?
Talán 048AV
kioritzecho írta: Üdv mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni,hogy van-e itt olyan aki régi láncfűrészeket gyűjt esetleg felújít vagy csak érdeklődik irántuk?

Igen. :D
Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy adva van egy MTD GCS46/40 fűrész.

A gondom vele az, hogy egyáltalán nem akar indulni, nekem úgy tűnik, hogy túl dús a keverék. Miből gondolom? Ha leveszem a légszűrőt és úgy indítom, néha néha beröffen, de nem pörög fel, és a karbinál keverék "szökőkutat" lő vissza a légszűrő irányába. Próbáltam állítani a H/L csavarokkal, igazából eredmény nélkül, a visszaköpött mennyiség ránézésre ugyan akkora.
Ha alkalmazok pöfögés közben egy kis levegő rásegítést, finoman fujatok a levegő beömlőre, akkor azonnal felpörög amíg a plusz levegőt kapja. A karbit szétszedtem, ránézésre minden rendben van, a membrán épnek tűnik, az állító csavarok nincsenek bele törve... mi lehet a gond?
Szép napot Mindenkinek.
Küüüzdök egy PARTNER 422. masinával és segítséget szeretnék kérni.
Hibajelenség: melegen nem indítható újra,fullad,hörög, megáll.
A fűrész teljes kipucolása, majd "karbi" csere után: nem indul.
Szikra van, a gyertya benzines mégsem éled fel.
Már öt éve használom, eddig semmi gondja nem volt.
Ha valakinek van ötlete, írja meg!!!!

köszi: Imi.
üdv nekem is van egy partner 352 de tönkre ment a henger nem tudom hogy va e? olyan másik fürész henger ami jó rá olyan mint a stil é ami kom acél? mert ezen valami bevonat van ami gyorsan tönkremegy
Szevasztok Kaptam eggy régebbi Husvarna 40 fürészt érdeklődnék , hogy hányas keveréket tegyek bele köszi . Sürgős vólna
Üdv.
Hívj fel egy szakszervizt, ők biztosan tudják. :wink:
Sziasztok!
Egy stihl ms 230 van. Azt produkálja, ha kimelegedik akkor csökken az ereje és lefullad. Nagyon nehezen lehet újra beindítani. Ha beindul is gázadásra lefullad. Nem tudom mi lehet a gond. Aki tud légyszi segítsen. Előre is köszönöm válaszotokat.
Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni!
Rendelkezem egy Husqvarna 257-es géppel és a következő probléma áll fennt.
Vágás közben a lánc lecsúszott, a gép lefulladt és azóta nem tudom elindítani.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is!
Üdv.
Ha nagyon hirtelen állt meg a motor a lánctól, elképzelhető, hogy a főtengelyen elfordult a lendkerék. Ilyenkor a gyújtás elmászik, nem indul a motor.
Plaszlo írta: Üdv.
Ha nagyon hirtelen állt meg a motor a lánctól, elképzelhető, hogy a főtengelyen elfordult a lendkerék. Ilyenkor a gyújtás elmászik, nem indul a motor.


Köszönöm a segítséget!
Nos azt elfelejtettem leírni, hogy szikra van.
Így is elképzelhető, hogy a gyújtással lesz valami?
Hogy tudom ezt leellenőrizni?
Le kell venni a lendkereket a főtengelyről. Ha elvágta az éket, akkor biztos elfordult, de ettől még lehet szikra, csak rossz helyen.
Kompresszióban van változás (berántásnál)?
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25 Következő
375 hozzászólás Oldal: 19 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég