Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 17 / 25
Előző 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25 Következő
Üdv! nekem is hasonló gondjaim voltak állítottam rajta és megy. viszont most meg egyet gondol és leáll. ha rendesen felülről vágom illetve vágnám a fát akkor is leáll. ha alulról kezdem el akkor megy valameddig. egy éve esett át egy beavatkozáson amit szerelő csinált (de mért?) mert előtte is ilyen problémák voltak(karburátort cserélt). illetve olyan hogy nem indul. vagy röffen egyet és megint semmi. sajnos megint kezd előjönni ez a jelenség és nem tudom mitől. szétszedtem kitakarítottam mindent. csavarokat is állítgattam de nem hozott eredményt. nem e lehet tudni mi produkálhat ilyen dolgokat? hja egy 025-ös gépről van szó.
Sziasztok van egy román stihl-em és nincs rajta jelölés a lánckenő olaj szabájozo csavarhoz valaki nem tudja hol lehet az a csavar?Mert 2-jelölést találtam egy H-T.
Sziasztok! Láncfűrészt, szeretnék vásárolni,egy HITACHI CS33EB vélemények,tapasztalatok,erről a gépről? Előre,is köszi.
Sziasztok!

Van egy Jonsered 2234-es láncfűrészem. Az a gondom, hogy nem pöcröff indul, hanem kell egy darabig gyóntatnom, mire be tudom indítani. Megpumpálom az adagolóját 3x utána kihúzom a szívatót és úgy húzok rajta hármat. Utána szívató vissza és van olyan, hogy az ötödik-hatodik rántásra indul be (rendesen behúzom, nem csak rángatom). Amikor beindul akkor előfordul, hogy lefullad, még akkor is, ha tolom neki a gázt. A légszűrőjét most tisztítottam ki, gyertya ok, szikrát ad, olaj-benzin arán megfelelő. Nem vagyok nagyon tapasztalt, de lehet az a gond, hogy baromi erősen van a benzintank fedele becsavarva (jártam már így Ladával)? Örülnék, ha valaki tudna adni valami tanácsot (leírást is hozzá) vagy a 23./20. kerületben vagy környékén egy nem átverős igazi nagybetűs SZAKEMBERT.

Köszönöm előre is!
Ja igen és még annyi, amikor már hosszabb idő óta használom egyhuzamban, vagy többet vágok vele, akkor csak a láncfékkel áll le a fűrész. Gáz nélkül is simán forgatja a láncot.
Két lehetőségre gondolok: 1. ráférne egy rendes porlasztó állítás, 2. falslevegős. Ez lehet tömítésnél, főtengelyszimeringnél.
A tanksapkaszellőző itt nem játszik, mint a Ladánál, mert a Lada elvileg csak vízszintes helyzetben használatos, míg a láncfűrésznek ennél sokkal több pozícióban kell működnie. Elég fura lenne, ha oldalra fordítva elkezdene kifolyni a szellőzőfuraton a benzin.
Köszönöm az információt!

Itt van egy link. Ha van rá időd leírnád, hogy melyik kép melyik alkatrészével mit csináljak?
Vagy, ha ennyire nem vágom a dolgot akkor inkább szerelőhöz vigyem? Autót hobbiszinten szerelgetek (kerékcsere, alapjárat állítás csavarral, kipufogó csere, karburátortisztítás, olajcsere, olajteknőcsere, gyertya, gyújtáselosztó és részeinek javítása). Ennyi tapasztalat szerinted elég hozzá, vagy komolyabb a dolog és csináljak helyette valami más hagyjam szakira.

http://www.diyspareparts.com/parts/jonsered/fits/2234/
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.Örököltem egy pioneer p-12 fűrészt az a gond vele,hogy nagyon nehezen indul be ill.csak úgy indul,ha egy kis benzint spriccelek a hengerbe.Indulás után tökéletesen működik (jó az alap járata,gáz adásra kipörög úgy ahogy kell) de leállítás után nem akar indulni.Gyertya elég lucskosnak tűnik a rángatások után.

Ha tudnátok valami tanácsot adni,előre is megköszönném !
Kedves Plászló s a többiek!Mi a véleményetek az Alpina C 50 láncfűrészről.Merjem-e megvenni? Vagy inkább makitában gondolkozzak?(DCS4610-es v. DCS3500-as) Kérném a segítségeteket.Üdv.
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! Van egy MTD láncfűrészem. Eddig semmi gond nem volt vele. Most elővettem és nem indult.A karbi tele van benzinnel,a gyertyát beköpi.a kipufogó félig benzinnel! Csak úgy tudtam beindítani,ha kitámasztottam a gázt!! Akkor sem pörög fel,csak erőlködik és a levegőszűrőnél fröcsköli ki a benzint! Másfél éves,keveset használtam. Mi lehet a baja? Segítsetek!!!!!
Úgy tűnik, nagyon sok benzint kap. Ha leveszed a légszűrőt, jobb lesz a helyzet?
Érdemes lenne átnézni a karburátort, nincs-e valami kiesve, fennakadva, esetleg membrán átszakadva.
Üdv! Segítséget szeretnék kérni stihl 023-as motorfűrésszel kapcsolatban. A problémám az lenne, hogy a fűrész csak szivatóval, sokadik rántás után indul csak be, akkor felpörög max fordulatszámra, ha alapjáratra próbálom tenni akkor megáll. Karburátort kitisztítottam, benzint kap rendesen, szikrával sincs gond. előre is köszönöm.
Üdv
Ha a karburátor beállítása sem orvosolja a gondot ( két kis csavar) akkor megeshet hogy főtengely szimeringes a picike.
köszönöm a segítséget. ma már egy másik fórumon is olvastam, főtengely szimeringes lehet, ugyanis a csavarokkal nem sikerült eredményt elérnem.
Üdv mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni,hogy van-e itt olyan aki régi láncfűrészeket gyűjt esetleg felújít vagy csak érdeklődik irántuk?
Előző 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25 Következő
375 hozzászólás Oldal: 17 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég