Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves fórumozók!

Egy TIP PPG 225 típusú membrános szivattyút vásároltunk, abból a célból, hogy egy 16 m mély (és kb 2-3 m magas a vízszint) ásott kútból locsoljunk kb. 100m2 zöldséget. Az elején megfelelően működött, pöfögte a vizet rendesen, mostanában viszont nagyon gyengén szállít. (kb. tizedét talán, csak csurdogál).

Kérdésem: Ilyen szimptómák mellett milyen problémára lehet gondolni? Ennek milyen megoldása van?

Sajnos jelenleg nem tartózkodom a szivattyú közelében (vidéki háznál van), ezért csak elmondás alapján tudom, hogy ez a probléma vele, de hátha van neki valami általánosabb hibája (elhomokozódott, stb) amit lehet gyógyítani. Én kedden délután mennék le csak ezért, és remélem, hogy valamivel okosabban tudok nekiállni a dolgoknak.

Esetleg van valakinek tapasztalata a garanciális ügyeiről? Még nincs egy éves.

Tudom, hogy ez egy nagyon gyenge minőségű, olcsó gyártmány, de semmiképp nem akartunk 30E Ft-ot költeni arra a kis terület locsolására, viszont a vödörhúzós megoldás meg óriási munka édesanyámnak.

Köszönettel,
Ádám
Hello Ádám
Ez nem tartozik a kedvenceim közé rengeteg csőkutat tettek tönkre ilyen "olcsó" szivattyúkkal. Ásott kútban más a helyzet. Ha garis gyorsan vidd szervizbe vagy vissza ahol vetted. Általában a szelepek mennek tönkre benne vagy fellazul a membránt rögzítő csavar. Tehát szét kell szedned hogy többet tudj azt pedig a gari miatt nem fogják csak elutasítással jutalmazni. Ha alsó szívásos és annyira megnyúlt a kötele hogy beleért a kút aljába akkor az is lehet probléma, de nem hinném hogy ez lenne, úgy emléxem ez felső szívásos. Esetleg egy próba erejéig emeljétek feljebb a kútban. Ha így sem jó akkor a fent írtak valamelyike a baj.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 52 vendég