Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok
Ha valaki ötletet tudna adni, hogy a mosógépemnek mi lehet a baja. Elindítom rendesen indul, elkezd vizet venni, a programkapcsoló ugrik kettőt hármat, majd újra veszi a vizet a programkapcsolót ilyenkor egy picit odébb kell léptetnem, mert a tetején folyik ki a víz a mosógépből. Ez így megy végig egész program alatt. Egyedül az öblítéstől megy végig rendesen. nem tudom eldönteni, hogy a programkapcsoló romlott - e el, vagy a vízszint szabályzója nem működik
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv
Egész jól behatároltad a hibát. Az én "okoskodásom" úgy szól hogy az öblítéshez is kell víz és azt írtad hogy az normálisan működik, tehát akkor a programkapcsoló lesz a ludas.
Lesz itt más is, a nyomáskapcsolónak van OverFlow (túltöltés) kontaktusa, ami nemes egyszerűséggel a beállított nyomásérték elérésekor bekapcsolja a szivattyút. Tehát ha ez rendesen működik, a felesleges víz a szivattyúval távozik, nem a gép tetején. Ez "mechanikusan", a programkapcsolót megkerülve kapcsolja a szivattyút. Mindenképp szerelő kell, de nem feltétlen kell cserélni a programkapcsolót.
Köszönöm a tippeket. főleg Plaszlo-nak. tényleg nem a programkapcsoló volt a rossz. a dob és a vízszintszabályozó, (legalábbis úgy gondolom hogy az az),
Van egy vékony cső. Ez volt eltelve. Levettük, kipucoltuk, visszaraktuk, azóta rendesen működik. Szerelő nélkül.
Még egyszer is kösz a tanácsokat.
Üdv mindenkinek
Örülök, hogy sikerült megoldani házilag is. Nem tudtam mennyire mertek belenyúlni, ezért javasoltam a szerelőt. Lehetett volna a nyomáskapcsoló membránjának hibája, vagy egy nagyon pici lyuk valahol ami elengedi a nyomást, a kapcsoló kontaktusok beégése vagy elfáradása, de nektek most szerencsétek volt. 8)
Egy ilyen dugulás fel tudja borítani a mosógép lelkivilágát.
Whirlpool AWT 2250-500.
Egyszerűen nem hajlandó semmilyen programon végigmenni. Programkapcsoló mechanikus. szétszedtem. Egy két érintkező be volt égve. Megtakarítottam, rámértem zár és nyit. Összeraktam de semmi változás. Vizszintszabályzó kitakaritva. Kapcsolója zár-nyit. A kérdésem mi vezérli a programkapcsolón lévő kis motort ami viszi odébb a kapcsolót. És úgy összességében hogyan müködik a mosógép vezérlése. Csak mechanikusan? Semmi áramkört nem találtam benne! Üdv!
Igen, csak mechanikusan. :wink: 8)
A programkapcsolót egy kicsi szinkronmotor hajtja egy áttételen és egy arretáló szerkezeten keresztül. Ez lépteti a programkapcsolót lépésről lépésre. Vannak olyan programrészek, amik más eseménytől függnek, mint például a vízbeeresztés és a fűtés. Ezek nem állandó idejű lépések, mert függnek a víznyomástól és a víz hőmérsékletétől. Ilyenkor a léptetés szünetel, vagy leáll a szinkronmotor, míg a szükséges értéket el nem éri az esemény, vagy egyszerűen nem engedi léptetni a programkapcsolót. Pl. fűtésnél a mosómotor oda-vissza forgatásához kell a szinkronmotor futása, de egy relé kiiktatja a léptető szerkezetet, míg a hőmérsékletkapcsoló nem ad jelet a továbblépésre.

Mivel mechanikus szerkezet, ez el is kophat, vagy romolhat. Ha semmilyen módon és helyzetben nem hajlandó továbblépni, akkor lehet a szinkronmotor (bár annak hallani a ketyergését ha működik), az áttétel vagy a léptetőszerkezet hibája.
Hallod a szinkronmotor ketyegését?
Igen hallani de nem mindig ketyeg. Szétkaptam az egészet. a kis fogaskerekek épek. a kis kapcsolók és a hozzátartozó fülek is annak tünnek. Lehet ezt rosszul összerakni? Ugyértem hogy nem a burkolaton lévő pontnál indul a program?
Úgy nem. A tárcsák helyzete mindig azonos a tengelyen, elvileg nem cserélhető fel és nem rakható rosszul össze. A léptetés működik? Például öblítésnél csak a nyomáskapcsolót figyeli, ha a nyomáskapcsoló aktuális szinthez tartozó érintkezőit áthidalod, szépen menetelnie kel a programkacsolónak az ürítésig, ott meg kell szüntetni az áthidalást.
Délután próbálgattam. Van egy program amin elment az első mosásig.(Kinyomta a vizet-odébb ugrott-beengedte a vizet-fütööte a vizet addig nem ment a főmotor-mosott-kinyomta a vizet és nem ment tovább.) utánna semmilyen program nem ment. egyedül a vizleeresztés.
Mi vezérli a programkapcsolon lévő kis motort? Időzitő?
A programkapcsoló vezérli, időnként átadja a vezérlést a vízszintkapcsolónak, és a hőfokkapcsolónak.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 53 vendég