Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
28 hozzászólás Oldal: 1 / 2
Üdv mindenkinek!
Segitséget szeretnék kérni egy hozzáértőtől! Vettem egy használt brigg motort, és felújitás miatt szétszedtem. Sajnos a szelepvezérlés szétesett, és nem találok semmi jelet amit összeilleszthetnék. Egyáltalán milyen jeleket keressek amivel be tudnám állitani a vezérlést?
Köszi: Gyula!
Szia!

Vezérműtengely fogaskerekén találsz egy jelzést. Ezt kell a főtengelyen lévő fogaskerék jelzésével összepárosítani.
Szia!
Köszi a z infót! Tehát a vezérmütengelyen levő két pont egyezzen a főtendelyen levő ékkel! mivel a főtengely fogaskerekén más jelet nem találok!
Ha más jelet nem találsz, akkor igen. Melyik típusról van szó?
Fogalmam sincs melyik tipus. Úgy vettem alkalmi áron, nincs rajta semmi tábla! Azt hiszem 4 lovas, de ez sem biztos!
Van egy hasonló fűnyiróm, és arra gondoltam tartaléknak! Az még nem volt szétszedve azért nem tudtam eligazodni rajta!
Holnap folytatom az összerakást, de előbb ujra szét kell szedni!
Köszi a segitséget!
Üdv!
A Fűnyírók topikban már volt erről szó, kicsit olvass vissza benne, hátha az segítséget nyújt. Ha végképp semmi jelölést nem találsz akkor egyszerűen a motor működését végiggondolva is össze tudod rakni (sűrítésnél mindkét szelep zárva), maximum nem találod el a gyári pozíciót. Nagy bajt nem okozhat, mivel oldalszelepelt jószág, nem tudnak összeakadni a szelepek a dugattyúval.
Szia!
Egész délelőtt ezzel kisérleteztem, sajnos sikertelenül!
Az egyetlen támpont az ék a főtengelyen. ha azzal párositom a vezérmütengely fogaskerekén levő jelet, akkor nem fordul el a főtengely (a hajtórud beleér). Már azzal is próbálkoztam amit Te ajánlsz, de mégcsak nem is röffen!
Nem idegesitene, ha előtte sem üzemelt volna---de igy!!!!!
Biztos hogy van valami (égi) jel amit nem vaeszek észre!
Engem még motor igy nem szivatott meg!
Megnézem a fünyiró topikot, hátha ott okosabb leszek!
Tisztelt uram,az egyik fog a fogaskeréken meg van köszörülve,s ezt afogat kell amásikon levő két pont közé beilleszteni.Jó szerelést!
Üdv . Mindenkinek. Segitséget szeretnék kérni el tört a gyürü , szétszedéskornem jelöltem meg hol volt a fötengejen a hajtokar , és a vezérlést . Ha valaki ebe tud segiteni , elöre is köszönöm .
Ez a rajz talán segít. Bár nem túl nagy, de az alkatrészek helyzetét megnézheted rajta.

BIG_0007726497.jpg
BIG_0007726497.jpg (25.22 KiB) Megtekintve 19205 alkalommal.
Köszönöm a rajzot, de nekem a hajtokar elhelyezkedése a fö tengelyen ez a hiba . Köszi .
Konkretizáljunk, merre néznek a csavarok?
A csavarok szét szedve jobb oldalt van a szelep vezérlés felől . Udv .
Úgy látszik nehézfejű lettem, de még mindig nem értem mi a problémád. Tudod melyik oldalon vannak a csavarok, a hajtókart csak egy helyre tudod rakni a főtengelyen, egy pozícióba. Mi nem jó??
Ha valaki tudna segiteni . Brigg motoros öninditos fünyirom van , nem tudom hány voltal mükődik az önindito, piros és fekete kábel , melyik a plusz és a minusz . Elöre is köszönöm .
28 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég