Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözletem. Beton elemek,öntéséhez házilag hogyan tudnék,olcsón rázoasztalt készíteni? Üdv.Attila
Előrebocsátom, nem készítettem még soha ilyet, csak ötletadónak szánom. A lényeg a masszív, nehéz, vagy jól lerögzített állvány. Erre csatlakozik rugalmas felfüggesztéssel - rugó, gumibak, vagy kettő kombinációjával - egy erős, vastag vaslap, ami adja a rázófelületet. Erre talán egy darab 10 mm-es vaslemez lenne a legjobb, hogy tartása is legyen. A meghajtáshoz nem kell túl nagy teljesítményű motor, szerintem elég egy zárt kalickás egyfázisú aszinkron motor (pl. régi mosógépmotor).
Az excenter kialakítására több fajta megoldás lehet, a lényeg, hogy erős legyen, ne tudjon szétesni. Lehet tárcsás állítható, vagy fix lökethosszú, szerintem ez utóbbit egyszerűbb legyártatni egy ügyes esztergályossal. Pár milliméteres lökethossz bőven elég, itt csak a tömörítéshez szükséges remegést kell előállítani. Az excenter és a rázólap közötti összeköttetést egy erősebb vaslemezzel is megoldhatod, de lehet csapágyas hajtókart is készíttetni, Te tudod mennyit akarod használni. Láttam olyat is, hogy a motor az asztallap alá volt rögzítve és egy excenteres tárcsa kiegyensúlyozatlan tömege mozgatta az asztalt a motoron keresztül. Kérdés milyen motort találsz hozzá. Érintésvédelemre vigyázz, a betonból kifolyó víz ne juthasson az áram alatti részekhez. Legjobb lenne valamilyen 24/48V-os motort szerelni és biztonsági trafóval megtáplálni.
Egyszer már volt téma ez, Jmedvegy leírása is adhat ötletet a kivitelezésre.
http://www.ezermester.hu/forum/viewtopic.php?f=8&t=228
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 28 vendég