Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
18 hozzászólás Oldal: 2 / 2
420 wattból legfeljebb 10 cm-es tárcsával lehet fűrészt csinálni és ha ügyesen csapágyazod 2 cm vastagot is tud vágni. Egy gagyi kínai sarokcsiszoló is erősebb tőle :) Szóval halott ötlet, legfeljebb valami bakköszörűt lenne képes elhajtani, azt is csak úgy hogy a kő kerületi sebességének megfelelőre áttételezed, és akkor még mindig ott a gond hogy nyitott és tele megy porral elég hamar. Hallgass az előttem szólóra, add el ha tudod, ez arra való amire gyártották is. Egyébként én 3 fázisú 3 Kw-os motorral hajtom a fűrészem és nem 220-ról egy talicska kondenzátort is bekötve segédfázisnak:) tehát nem csak a felvett hanem a leadott teljesítménye is 3 Kw :) és az kb 20 centis rönkátmérőnél már kevésnek tűnik ha határozottabb az "előtolás".
Hali!
Köszi a válaszotokat! Plaszlo, lalibatyo!
El is gondolkodtam rajta, van benne igazság!
Szerintem úgy is lesz! Eldöntöttem. De fenn áll a motorbekötési problémám, úgyhogy, ha lesz egy másik, akkor újból kérdezni fogok.
Köszönöm még egyszer! Szia, sziasztok! Attila
Sziasztok, elolvastam minden kommentet a témában, kis terhelésű ritkánhasznált szalag csiszoló megvalósítására alkalmas lehet e egy működő modernebb mosógép esetleg hajdú centrifuga motor? Mindkettőhöz van hozzáférésem, a szerkezet megoldásához megfelelő alapanyagokkal eszközökkel rendelkezem, már csak egy hozzáértő véleményét szeretném kikérni.
18 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég