Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
153 hozzászólás Oldal: 6 / 11
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11 Következő
mifi001 írta:
Plaszlo írta:
Bé76 írta: Találtam még 1 remek képet a Honda karburátoráról és annak működéséről.
Úgy látom épp az a csavar(pilot screw) a legfontosabb(priority check points 1) amit ellenőrizni kellene duguláskor amit én nem szereltem ki...:)
Pici angol nyelvtudással (talán anélkül is) egész meg lehet érteni 1 ilyen műszer működését - hol mit szív milyen fordulaton.
Csak feltettem ide, hátha segít másnak is egyszer.

Amit kérdeznék más, hogy a Briggs sprint 375 motor rotakapaként is funkcionálhat? Nem csak fűnyíróként?


Igen lehet, attól függ milyen adaptert szerelnek a kihajtótengely végére. Mifi001-nek éppen ilyen motorral szerelt kapagépe van.

Itt a Honda karbi leírásának linkje Pdf formátumban, kellően nagyítható.

http://www.honda-engines-eu.com/documents/10912/31055/1480/cb2c546e-cf89-48f5-aee5-11182f91814c



Ha jól tudom a Robi 56-osok is 375-ös briggs motorral szereltek-röpsúlyos kuplunggal.Csak az enyém ilyen öszvér (kúpos kuplungos) ezek szerint...


Még egy szösszenet.... Szerintem lehet fűnyíró motort rotakapára szerelni csak oda kell figyelni milyen kuplungot használunk...ha röpsúlyos,akkor oda kell figyelni hogy a fűnyíró motornak nincs alapjárata-vagyis variálni kell a karburátorral. Ha kúpos/dörzs kuplungos akkor viszont arra kell figyelni hogy a fűnyíró főtengelyén nincs ami megakadályozza a kuplungtárcsa tengely írányú mozgását.(erre jó ha fenekelt tárcsát használunk,vagy egy támcsapágy a motor és a tárcsa között) Sajnos én úgy jártam hogy a tárcsa elmozdult és az idők folyamán "bemarta"magát a "motor tömbbe"...És csak most vettem észre amikor már nem akart dolgozni,terhelésmentesen megy,pörög,de amikor zár a kuplung-vagyis a tárcsa nekifeszül a motortömbnek az lefullasztja.... Szóval ha kéz alól veszünk ilyesmit jól nézzük meg...mert egy idő után meglepődhetünk...
Én még olyat is olvastam itt a fórumon asszem, hogy a fűnyíró motorokon könnyített lendkerék van és a kés adja a hiányzó tömeget, ezért sem alkalmasak másra.
Kés nélkül még beindítani se lehet őket.
De amúgy fogalmam sincs jobban a témáról, csak kérdezni járok ide...:)
Igaz is, meg nem is. :wink:
Be lehet indítani a fűnyírót is kés nélkül, csak kicsit egyenetlen az alapjárata és pöfékel a motor, ahogy a regulátor próbál gyorsan szabályozni.
A Briggs 375-ös motort használják kapagéphez és fűnyíróhoz is. A motor ugyanaz a konstrukció, a lendkerék tömege változik a felhasználás szerint.
Sziasztok!

Lehet nem jó helyen kérdezem, hátha van valakinek tapasztalata. Szeretnék venni a robi 56-osom hoz utánfutót, és kerekeket. Azt olvastam valahol, hogy csak az egyik oldalon van hajtó kerék, a másikon szabadon fut, de nem találok erről semmi infót. Tudna valaki nekem erről írni pár sort, hogy ez hogyan is működik?

Köszönöm szépen!
Üdv
A rotációs kapák direkt hajtásosak, mindkét oldal egyforma nyomatékkal van hajtva. Ha a kanyarodás miatti differenciál mű hiánya miatti problémára gondolsz nem kell aggódnod mert nem tengelycsonk kormányzású lesz a pótkocsis rotációs kapa, hanem "darázsderék" kormányzású. Mindkét kereket hajtani kell.
Lali!

Köszönöm szépen a segítséget! ÉN is így képzeltem, ahogy leírtad! Csak olvastam valahol, hogy az egyik oldalt szabadon futó a kerék, és el sem tudtam képzelni, hogy miről ír az illető. :-)
A kihajtás direkt, de lehet szabadonfutós járókereket felszerelni KF gépekhez:

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=adatlap&page2=termekek2&id=340&offerid=&kat=69
http://www.szentkiraly-tiller.hu/letoltes/gpknyv_jrkerk_szf_s_fixpdfpdf.pdf
http://www.szentkiraly-tiller.hu/termekek/4.html

Kistraktor_kerek_94047482664.jpg
Kistraktor_kerek_94047482664.jpg (23.98 KiB) Megtekintve 6863 alkalommal.


BIG_0010603342.jpg
BIG_0010603342.jpg (39.21 KiB) Megtekintve 6843 alkalommal.
Köszönöm Laci!

Akkor ha jól értem, létezik fix, és szabadon futó is, és az utóbbival lehet menet irányt váltani is?
Igen, külön lehet kapni fix és szabadonfutós kereket. Tudomásom szerint irányt nem vált, ahhoz fogaskerekes áttétel lenne szükséges.
Köszönöm az információt! :-)
Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy van egy Robi 56-os rotációs kapám és alapjáraton beindítva forog a kapa. Ugyebár a Briggs motoros ami röpsúlyos kuplungos. Alapjáraton nem kellene, hogy összezárjon a kuplung. A feszítőrugókat kicseréltem. Hiába veszem vissza annyira a gázt, hogy már leáll a motor még akkor is forog. Mi lehet a gond? :(
Szia!

Azt nem írtad, hogy mitől változott a helyzet, magától, vagy valami javítás, karbantartás kapcsán.
Amennyiben "magától", akkor valószínűleg a röpsúlyos kuplunggal lesz gond: rugótörés, rugó kiugrott a helyéről vagy a rugók gyengülése. Itt feltételezem, hogy az alapjárat tényleg alapjárat... ;)
hali olyan gondom lenne hogy van egy briggs&stratton kerti kapálógépem a motor megy de nem adja át a hajtást a kapának.ui a röpsúly most lett cserélve mit tegyek vele köszi a segítséget!!!!!
Üdv!
Akkor valami nem stimmel, vagy a rugóerővel, vagy a ferodó vastagságával, esetleg nem került vissza a gyári helyére a kuplung, nem érintkezik rendesen a kuplungharanggal.
Üdv Plaszlo!:)

Szétszedtem a Honda karburátorát másodjára, alaposan átmostam + kicseréltem a szívótorok tömítéseket is és láss csodát tökéletesen műxik a műszer...:)
Szinte el se hiszem, hogy sikerült ez nekem.:)
Nagyon szépen köszönöm még1x neked a sok segítséget, információt!

Ami még érdekelne ezzel kapcsolatban - hátha jól jön a tudás később - , hogy a videón egy 0,3 mm vastag kis "drót" darabot dugtak a fúvókába, azzal (is) tisztították azt. Ezt én nem tettem meg de szerencsére így is jó lett.
Ha az embernek nincs ilyen speckó Hondás karburátor takarító szettje akkor valami itthon is fellelhető vékony drót darabbal is meg lehet ezt tenni? Gondolnék itt pl. sodrott rézvezeték egy szálára. Sajnos nem tudom milyen vastag lehet az, nincs digitális tolómérőm.

3:40-nél a Hondás eszköz:
https://www.youtube.com/watch?v=V3S_7XpUioE

Itt 8:38-nál is valamilyen drótot használ a szerelő:
https://www.youtube.com/watch?v=O9VuhhEdc1E

Bár nem életbevágó azért reménykedem, hogy kapok majd választ valakitől.:)
Köszönöm.
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11 Következő
153 hozzászólás Oldal: 6 / 11

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég