Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
153 hozzászólás Oldal: 9 / 11
Szia Lalibátyó!

Ha kiveszem a gyertyát könnyen tudom húzogatni a behúzót.

Azt gyanítom, hogy a dekompresszor mechanika nem teszi a dolgát.
Mert ugyebár ezen nincs dekompresszor szelep.
Olyan, mintha dugulás lenne a kiszuszogó résznél, bárhol is legyen...

Esetleg van tipped, hogy hol van a mechanikus dekompresszor?
Ok persze de ezt akkor csináld mikor megszorul. Nincs ezekben dekompresszor fapad négyütemű.
Szia Lalibátyó.

Beindítani még mindig nehéz, de ilyen amikor jár... Persze szivatóval:
https://m.youtube.com/watch?v=_FHeuNgKpBQ
Köszi . Hát elég szarul néz ki. Ha csak szivatóval megy akkor keveset kap vagy falslevegőt szív.
Sziasztok! Nem tudom él e még a fórum, de megpróbálom. Tomos motoros robi 52-em van. Az idén már mentem vele többször is. Utolsó leállás után 2 héttel nem indult, ha nyomtam a hengerbe benyát akkor elindult de le is állt. Tavaly lett gyűrűzve, karbi jó, bár a tűszelep végén lévő kis gumi eltűnt. Az istennek nem birok lelket verni belé :( Tudna valaki segiteni mi lehet a gond? Mert én lassan ott tartok, hogy felgyujtom :( előre is köszönök minden tanácsot.
A korábban más típusoknál írt karburátor pucolgatáson túl ennél annyival bonyolultabb a megoldás hogy ez 2 ütemű így ha a főtengely szimeringek kopottak kiöregedtek kikeményedtek akkor nincs normális elő sűrítés és szívás a forgattyús házban. Ez üzemanyag ellátási problémát és indítási nehézségeket okozhat. Az alapjáratot nem lehet beállítani vagy igen magasra kell állítani.
Szia lalibatyo! Pfuuuu mindenre gondoltam, de erre nem. Már karbit cserélték, gyujtást pucoltam, gyűrűztem.... Akkor ez idézheti elő azt is, hogy az emelkedőket nem birja és nagyobb gáznál inkább lassul, mint gyorsul? Köszönöm a tanácsot, nagyon sokat segítettél, jövő héten neki is állok! Még egyszer hálásan köszönöm, további szép estét, szia!
Sziasztok !

Briggs@stratton 5,5LE-s rotációs kapa. A problémám,hogy a motor nem indul. Cseréltem dugattyúgyűrűt, így sem indul. A karburátor nincs eldugulva. Kivéve a gyertyát és az ujjam a gyertya
lyukra téve látni valamennyi üzemanyagot. A berántózsinórt húzva érezni a kompressziót. Gyújtás van,
gyertyát is cseréltem, de ugyanaz van. Mikor többször indítózom a henger valószínű telemegy üzema-
nyaggal és a karburátor levegő bezsívásánál durran egyet, illetve kékes láng van időnként. Mi lehet a hiba?

Előre is köszi.

Üdv
Sziasztok .Vettem egy terra t20 ast !fel van ujjitva ,mennyi idöt kell bejáratni ,és hogyan?magyar gépkönyvet honnan lehet hozzá letölteni?
sziasztok Van egy terra t20 asom! fel van ujjitva ,meddig kell bejáratni ,Hogy nagyobb munkát tudjak vele végezni?eddig szépen indult most nincsen szikra , mitöl lehet?
Sziasztok,

Egy MTD rotakapával kapcsolatban volna problémám, teljesen új a gép, most szerettük volna beüzemelni, de a berántó zsinórt nem lehet berántani, ugyanakkor, ha leszerelem akkor működőképes, azaz kihúzható a zsinor.
Mi lehet e probléma, mit csinálunk rosszul vagy mi a javaslatotok, mit tegyek?

Köszönettel,
Helló
Kaptam egy régi Briggs quantum xm 5 hp motoros rotakapát.
10 évet állt.
Karbit kitakarítottam gyertya, szikra rendben.
A karburákor és motort összekötő cső rendben
Akár hogy próbálom indítani csak akkor hajlandó beindulni ha a levegőszűrőnél nyomok be egy kis benzint
így kis rántás és indul.
Ha beindult szépen jár ha leállítom ismét csak benzin levgőszűralá és úgy indul ka
Mi lrhet a gond
Abba kérnék segítséget hogy a Fortschritt E-931.50 rotakapát milyen simson blokkal szerelték?

És lehet e valahol még alkatrészt kapni hozzá?

Köszönöm a segítséget.
Segítségre lenne szükségem. Van egy briggs motoros rotációs kapàm 4 ütemű a hiba oka hogy csak egy fordulaton jár gázadásra nem reagál. Mi lehet a probléma?
Kedves segítség kérő

Elsőre azt mondanám hogy elszakadt a gázbowden. Ha nem akkor azért kellene valami konkrét típus, pár fénykép a masináról és egy kicsit bővebb hiba leírás ( pl csak kicsi vagy csak nagy az az
egy fordulaton jár
)
mert kb 1279 féle 4 ütemű rotakapa létezik Briggs motorral.
153 hozzászólás Oldal: 9 / 11

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég