Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
19 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Köszi a képet !- Hát igen :)
Ez egy egykor gyári kompresszor átalakított változata ami most hűtőszekrény kompresszort kapott.
Ha azt lefényképezed ahol szökik a levegő hogy egyértelmű legyen számomra lehet lenne tippem vagy esetleg másnak is.
Az egyik képen (az elsőn) azt fényképeztem le. A két elektromos kábel ahol belemegy alul a tömszelencékbe, ott közöttük van egy kis lyuk. A réz alkatrészen az a kis furat ami látszik.
Az a lyuk, amin a kikapcsoláskor szerintem a töltő csőből kellene hogy elengedje a levegőt, ott szökik.
Az valamiért nincs zárva akkor amikor a nyomás ugye nyolc bar alatt van és a tartályt kellene töltenie.
Azt nem tudom, hogy azt mi kellene, hogy lezárja, és ha a nyomás alacsonyabb akkor az miért nem zár le?
Fogalmam nincs mi a szerepe annak a szerelvénynek ott. Ezt talán az tudja aki oda rakta. Az enyémen ott csavar van de az egy gyári állapotú barkács kompresszor.
Azt nem pontosan tudom, hogy mi a szerepe, de nekem mindkét nyomásszabályozón van ilyen szelep, az egyikn egy sima beledugós (Festo jellegű) csatlakozó, a másikon meg egy fém csavaros szorítógyűrűs.
Ha jól tudom ezen kellene elengedje a levegőt ha kikapcsol, hogy tehermentesítse a következő induláskor a kompresszort.
19 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég