Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Volt/van egy kétkaros, nonem kétütemű benzines szegélynyíróm, amihez egyébként nem csak damil fej, hanem kés is van. Az utóbbi időkben elég sokat vacakol, úgyhol gondolkozom a cserén. Van vkinek tapasztalata, hogy milyen gépet érdemes venni, ami pl pöccre indul, nem úgy mint a mostani, ahol kiszakad a tüdőm, mire melegen beindul.
Nézegettem az MTD gépeket, de egy Husqvarna a maga 80.000.- Ft-jával kicsit megterhelné a pénztárcámat. Mindenképpen egy kétkaros és lehetőleg késes is legyen, valamint legfontosabbak egyike, hogy könnyen induljon.

Köszi a tanácsot.
Üdv!
Olcsón nehezen kapsz jót, de 50 eFt-os kategóriában már lehet márkás kínaiakat venni, mint Alko, Einhell, Güde, MTD, néha még Makita is befigyel kicsit magasabb áron.
Keresd az automata szívatós (indításkönnyítő) és elektronikus gyújtású gépeket, ezekkel később sem lesz problémád remélhetőleg. Egy új gép mindig könnyen indítható, de később a kopások, elállítódások miatt megváltoznak az üzemi paraméterek amik okozhatnak gondot. Egy jobb minőségű terméknél némi utánállítással, karbantartással hosszabb ideig biztosítható a könnyű indíthatóság és üzem.
Plaszlo írta: Üdv!
Olcsón nehezen kapsz jót, de 50 eFt-os kategóriában már lehet márkás kínaiakat venni, mint Alko, Einhell, Güde, MTD, néha még Makita is befigyel kicsit magasabb áron.
Keresd az automata szívatós (indításkönnyítő) és elektronikus gyújtású gépeket, ezekkel később sem lesz problémád remélhetőleg. Egy új gép mindig könnyen indítható, de később a kopások, elállítódások miatt megváltoznak az üzemi paraméterek amik okozhatnak gondot. Egy jobb minőségű terméknél némi utánállítással, karbantartással hosszabb ideig biztosítható a könnyű indíthatóság és üzem.

Tudsz stlg egy olyan konkrét tipust ebben az árfekvésben, ami tudja a könnyű indítást? Melyik jobb a 2 ütemű, vagy a 4 ütemű?
Konkrét típust nem tudok mondani. Elvileg egy új gépnél nem lehet indítási nehézség, így bármit ajánlok, ha neked éppen nem indul elsőre, már átverve érzed magad. Néha nekem sem indul el a jól ismert, rendszeresen használt gépem egyből, de ettől még nem rossz, csak valamire nem figyeltem. Ezért ajánlottam az elektronikus gyújtású gépeket, mert olyan szikrát adnak, amivel könnyű indítani. Némelyiken automata indítóberendezés van a könnyű indításért, de nem tudom mennyire lesz könnyebb tőle az indítás, maximum nem lehet egyből túlszívatni.
Csak hogy értsd miért nehéz kérdés. Láttam nemegyszer Stihl kaszával kínlódnia a tulajnak, pedig azok profi gépek, mégis megmakacsolta magát. A hideg és meleg üzemállapot közti részt néha nehéz eltalálni, olyankor jön a rángatás. Két hete a láncfűrésszel kínlódtam, már úgy éreztem túlszívatom, a gépnek még ennél is több kellett, utána pöc-röf indult. Akkor most nehéz beindítani??
Régebben lehetett kapni kis kétütemű kocka motorblokkot, amit mindenféle adapterre rá lehetett tenni. Ha jól emlékszem Solo Multimot volt a neve. Ez is sokáig jól működött aztán egyre nehezebben tudtam beindítani, később már szinte sehogy. Vettem hozzá dugattyúgyűrűt, kicseréltem, megint indult egyből, majd rövid idő múlva kezdett visszaesni. Nagy fordulatszámú kis köbcentis motor volt, egyszerűen elkopott a dugó és a henger is. Annyit már nem ért, amennyibe az alkatrészek kerültek volna, így az enyészeté lett. Lehet a noname géped is itt tart, elkopott. Egy drágább gépet jobb minőségű anyagokból gyártják, nagy eséllyel jóval tovább is fogják bírni, de ezek még mindig a hobbi kategóriába tartozó gépek maradnak.
Ennek ellenére ezekből már nyugodtan válogathatsz, nem kell cirkuszi mutatvány a beindításához. Figyeld a szervizhátteret és a garancia hosszát.
Ha már kérdezted, én a négyütemű gépeket jobban szeretem, de nem jelenti azt, hogy ténylegesen, vagy mindig jobbak is a kétüteműeknél.
emca írta: Sziasztok!

Volt/van egy kétkaros, nonem kétütemű benzines szegélynyíróm, amihez egyébként nem csak damil fej, hanem kés is van. Az utóbbi időkben elég sokat vacakol, úgyhol gondolkozom a cserén. Van vkinek tapasztalata, hogy milyen gépet érdemes venni, ami pl pöccre indul, nem úgy mint a mostani, ahol kiszakad a tüdőm, mire melegen beindul.
Nézegettem az MTD gépeket, de egy Husqvarna a maga 80.000.- Ft-jával kicsit megterhelné a pénztárcámat. Mindenképpen egy kétkaros és lehetőleg késes is legyen, valamint legfontosabbak egyike, hogy könnyen induljon.

Köszi a tanácsot.

Sziasztok!
Még mindig a vásárlás előtt állok, de ma láttam az Auchanban MTD 990 tipusút, 59.990-ért. Kicsit húzósnak tartom az árát, de a srác azt mondta, hogy ez egy nagyon jó gép. Kinek valami tapasztalata ez ügyben?
Köszi.
Ez az akció elég hitvány az Auchantól ennyi pénzért!
Nézz körül a neten, mielőtt vásárolsz:

http://www.argep.hu/trend/MTD9/MTD-990.html

Nem tudom merre laksz, de még postaköltséggel is jóval olcsóbban megveheted, mint az Auchan nagyszerű akciójában. Barkácsáruházban saját szememmel láttam, amikor az akciós táblát felrakták a régi táblára és az akciós ár jóval magasabb volt az eredetinél. Nem szabad egyből hinni az akciónak, sokakat átvernek ezzel.
Sok csodát ne várj tőle, középkategóriás kínai szerkezet, de legalább a jobbak közül.
Plaszlo írta: Ez az akció elég hitvány az Auchantól ennyi pénzért!
Nézz körül a neten, mielőtt vásárolsz:

http://www.argep.hu/trend/MTD9/MTD-990.html

Nem tudom merre laksz, de még postaköltséggel is jóval olcsóbban megveheted, mint az Auchan nagyszerű akciójában. Barkácsáruházban saját szememmel láttam, amikor az akciós táblát felrakták a régi táblára és az akciós ár jóval magasabb volt az eredetinél. Nem szabad egyből hinni az akciónak, sokakat átvernek ezzel.
Sok csodát ne várj tőle, középkategóriás kínai szerkezet, de legalább a jobbak közül.

Még mindig a "tökölés" fázisában vagyok, mert nem tudok választani. Szerencsémre a nagy meleg miatt a fű nem nő olyan intenziven. Beszéltem szerelővel és nem túl jó véleményt adott az MTD fünyirókról. Keresgélve tovább találtam egy másikat (ez ugyan kicsit drágább, de mégsem annyi mint pl a Husqvarna) Güde GFS 1250B. Szétszedhető szár, normális válheveder és körkés a damil mellett.
Hallottál már erről a tipusról, az esetleges tapasztalatot megköszönöm. Az az igazság, hogy rönkhasítóm van Güde és csak jót tudok róla mondani.
Güde a jobb kínai gyártmány, a barkács és kisipari kategória középmezőnye. Olyan mint az Einhell és más hasonló német tervezésű, de Kínában készült gép. Nekem zömmel Einhell gépeim vannak, azokra sincs igazán panaszom, de ha az ember a kezébe fog egy profi, vagy csak barkács felsőkategóriás gépet, akkor érződik a különbség. Nagyon sok hibás Einhell és Güde gépet hoznak be Németországból, amit itt próbálnak jó áron eladni, de ez egyrészt a nagy példányszámnak, másrészt a német szokásoknak köszönhető, ahol a legkisebb hibával cserélik a gépeket, vagy vesznek újat, nem vacakolnak a javíttatásával.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég