Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 143 / 156
Ez attól függ mire akarod használni. 1 nap egyszer locsolsz vagy reggeltől estig nyitogatva van a vízcsap mert rá van kötve a ház. Utóbbi esetben nem árt ha van pár liternyi kompenzáció. Egy normál T ágazással bekötöd a nyomó oldalra és kész is.
Egyelőre csak kerti csap, úgyhogy beszerelem így.
Ha lesz majd még időm akkor játszom a bödönnel.
Köszi!
Beüzemeltem az új szivattyút. Régen ez a rendszer látta el a házat is, amíg nem volt vezetékes víz, ezért van egy leágazás, ide kötném majd a tartályt. A membránt hagyjam felfújva benne?
Persze, a levegő a rugó benne :) Sőt időnként ellenőrizgetni kellene a levegő nyomását aminek a bekapcsolási nyomás alatt kellene lenni pár tizeddel a rendszer kikapcsolása után a vízoldal nyomásmentesített állapotában.
( ha vissza olvasol párszor már leírtam itt hogy miképp kell)
Sziasztok!

Van egy AL-KO HW 601-es házi vízművem, 2 problémám van vele.
1.
Tartály fedélnél van az alján egy gondolom leengedő csavar, amint bedugom a szivattyút ott spricol a víz, bármennyire is húzom meg a csavart, viszont észrevettem hogy nincs tömítése, viszont eddig is így működött. hogy lehet ezt orvosolni? kell oda tömítés?

2.
3,5 barig megy fel, viszont itt még nem kapcsol le a szivattyú de tovább nem is megy viszont ha megkocogtatom a nyomáskapcsolót akkor lekapcsol.

Köszönöm a figyelmet és a segítő válaszokat.
Hát nem kellene erőltetni a 3,5 bar kikapcsolási nyomást ennél a szivattyúnál. Ha Tudja a 3-at az már ennek épp elég.
Nincs ezen semmiféle vízleeresztő a tartályon. Az a víz más miatt folyik. Egy kép sokat segítene azért de szerintem a tartály membránja elszakadt ez a tömítés is egyben a tartály fedél alatt. Azt kellene cserélni vagy a komplett tartályt.
lalibatyo írta: Hát nem kellene erőltetni a 3,5 bar kikapcsolási nyomást ennél a szivattyúnál. Ha Tudja a 3-at az már ennek épp elég.
Nincs ezen semmiféle vízleeresztő a tartályon. Az a víz más miatt folyik. Egy kép sokat segítene azért de szerintem a tartály membránja elszakadt ez a tömítés is egyben a tartály fedél alatt. Azt kellene cserélni vagy a komplett tartályt.



A kikapcsolási nyomást hogy tudom állítani?
Csatoltam egy képet ahol bekarikáztam pirossal ahol ereszt, vagyis spriccol a víz.
hw601.JPG
ott ereszt
hw601.JPG (16.5 KiB) Megtekintve 3199 alkalommal.
Ez sajna nem a hibás szivattyú hanem egy kép a netről. Ott elvileg egy csatlakozási lehetőség van, ami vagy elfagyott a télen vagy más tömítetlenségi gondja van. El kellene vinni szervizbe aztán majd gatyába rázzák mert lehet cserés a nyomás kapcsoló is, no meg a tartálymembrán is lehet lyukas. Ezekkel a problémákkal többször foglalkoztunk már, ha vissza olvasol láthatod.
Köszönöm, felkeresek egy szervízt.
Sziasztok!
Van a házunk pincéjében egy ásott kút, hidroforos rendszer, régebben az egész házat ebből látták el vízzel. Mi már csak locsolásra használjuk. A probléma: kilukadt a hidrofortartály. Szivattyú pöpec, csak a tartályt kéne cserélni szerintem.
Mindegy, milyet veszek? A régi 60 literes, én egy 50 literest néztem ki. Szakembert hívok majd, hogy kicserélje, még nincs meg a személye, azért kérdezem itt.
Tökmindegy, milyen tartályt veszek, ha minden más működik a rendszeren?
Köszi, ha kapok választ. :)
Ha szakembert hívsz akkor én nem kotyognék bele a dolgába, mondja meg ő mit akar, mit tart előnyösnek megbízhatónak. Én sem szeretem ha abból kell dolgozni amit a megrendelő előzetes egyeztetés nélkül vásárolt a munkához.
Érdeklődnék, hogy a házi vízmű elhelyezhető-e mélyebben a szivattyúzandó víz magasságától? Konkrétan az 1m3 - ös tartály a ház mellett a vízmű a pincében!
Persze ezt hívják "ráfolyásos" szivattyúzásnak. Viszont mivel ráfolyásos így akkor is folyhat a víz ha nem megy a szivattyú. Persze csak a ráfolyás vízszintje alatt működik a közlekedő edény elv. Én is így öntözök , a tartály mellett van a szivattyú és a tartályban 1 méterrel magasabban a víz. Tehát ha nem zárom el a csapot akkor a szivattyún keresztül a földre dobott slagon kicsorog a víz. De mostanában már a tartályba tesszük a slag végét biztos ami biztos :D
Üdv!
Nemrég vettem egy házat, ahol fúrt kút van. A kútról egyenlőre nincs sok infóm.
A környéken nem tudom milyenek a vízbeszerzési lehetőségek. Sajnos most nem állok úgy, hogy be tudjam köttetni a vizet, mert csatornázással együtt legalább 1 millió lenne.
Természetesen a vizet (amit egy Gardena 5000/5 ECO házi vízmű szív fel) csak öntözésre, mosásra stb használjuk, nem ivóvízként. A szomszédokon kívül honnan tudnék infót szerezni a vízről? (minősége, mennyisége, stb)
A ház Gyömrőn található, külterületen.
Előre is köszönöm ha tudtok segíteni! Üdv!
Nemrég vettem egy házat, ahol fúrt kút van. A kútról egyenlőre nincs sok infóm.

Igen, ez jellemző, pedig vannak helyek ahol milliós tétel egy használatra alkalmas kút fúrása. Nagyon sok esetben egy a földből kiálló csőre vagy egy aknában található szennyvízcsőre rámondják hogy kút, az üzlet megköttetik aztán jön a meglepetés. Elég sok ilyen "eső után köpönyeg" történetünk volt már ahol a "kút" az 1 méternyi vízoszlopot jelentett egy csatorna csőben vagy a víz alatt még "halott német katona" is volt mint utólag kiderült, de volt olyan is ahol külön tételként 500 ezer HUF- ban rögzítették a kút értékét a szerződésben ami csak akkor kerül kifizetésre ha szakember felméri és használatra alkalmasnak találja a kutat. És bizony semmit sem ért a "kút" így maradt az 500 ezer a vevőnél. Nyilván egy ház vagy kert ellátásáról volt szó nem pedig rizsföld öntözéséről :D
Szerencsédre a tiéd legalább ad vizet.
Tehát ha ingatlant veszel és van rajta kút akkor kérni kell a dokumentációját és a használatba vételi engedélyét mert ha az nincs akkor illegális kutat vettél. Igaz jelenleg 2020 dec 31 ig lehet kérni a fennmaradási engedélyét csak az pénzbe kerül. Ha talajvíz kút ( sekély mélységű 10-30 méter) akkor 50 körül jobb esetben sikerül megszerezni az engedélyét, ha nem az akkor 500-800 ezer egy utólagos engedélyezési eljárás és akár az is lehet a vége hogy nem kapod meg a fennmaradási és használati engedélyét a vízügy és a katasztrófa védelemtől.
Milyen a víz ? keresel egy labort megbeszéled velük hogy miképp vizsgálnák meg a vizet. Jobb esetben vihetsz be mintát amin egy egyszerűbb kémiai vizsgálatot 20 e körül elvégeznek.
- Sajnos sok esetben szinte szennyvíz minőségű "kútvizekkel" töltik fel nyáron a családi pancsolókat medencéket amikből a kicsik játék közben meg is isszák a vizet, sőt ha erősen nitrites- nitrátos az még bőrön keresztül is felszívódhat.
2336 hozzászólás Oldal: 143 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég