Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 146 / 156
Még mindig nem tudjuk mitől romlott el a mechanikus, miért nem kapcsolt le ?
Szia!

Azt nem tudom, hogy mi miatt nem kapcsolta le a szivattyút. Nem szedtem szét. De most vennem kell
egy újat ezért érdeklődtem, hogy milyet vegyek.
Nem kötekedni akarok veled hanem segíteni, de az baj hogy nem tudod és vizsgálva sem lett a hiba ok. Sőt még egy képet sem láttam arról a rendszerről. Azt sem tudjuk milyen a rendszer amibe a vizet nyomja van e tartály ha igen mekkora és mennyi, stb. Semmi garancia nincs így hogy a másikkal nem jársz ugyanígy ha maga a rendszer hibás vagy hibásan tervezett. Sőt az sem biztos hogy nem kapcsolt le, csak "rá lett fogva" hogy azért romlott el a szivattyú, annak érdekében hogy a garancia ne legyen érvényesíthető. Lehet hogy kifogyós a kút, és eljött a pillanat amikor úgy levegősödött le a búvárszivattyú,( az is le tud levegősödni bármi meglepő) hogy nem tudta kidolgozni magából a levegőt így képtelen volt a kikapcsolási nyomásra feltermelni a rendszernyomást.
Én ha nagyon biztosra akarnék menni akkor 2 db mechanikusat tennék be és elektromosan sorba kötném őket. Így mindkettőnek be kell kapcsolni hogy elinduljon a szivattyú és ha csak az egyik kapcsol ki már akkor megáll a szivattyú. Persze csak akkor ha valóban jól tervezett rendszer és megépített rendszer és kizárt a lehetősége a legutóbb írt lehetséges oknak.
Szia!

Nem veszem kötekedésnek, hanem éppen, hogy nagyon köszönöm a türelmedet, hogy foglalkozol a dologgal.
Nem vagyok szakember, ezért biztosan nem tudom olyan érthetően elmondani, de igyekszem.
A kútaknában van a nyomáskapcsoló. Innen ágazik el a házba és a kertbe a vízvezeték. A házban van
egy 80 literes tartály.Ennek a távolsága a kúttól kb.10méter. A házban lévő kútvizet, csak a wc öblítésre használom. Vissza van fogva a viz mennyisége, egy elzáró csappal a nyomáskapcsoló előtt, tehát nem engedi a szivattyút teljes hatásfokán
működni. A szivattyú már 10 éves volt, így már nem garanciális. Egyébként én is fehérvári vagyok.
Hát 10 év után ha egy szivattyú feladja az bocsánatos bűn akkor is ha egy Grundfos :) Továbbra sem vagyok meggyőződve hogy rossz a kapcsoló. Inkább teljesítmény szegény lett a szivattyú ( kopott) és nem tudta már megcsinálni a kikapcsolási nyomást. Az ilyen rendszereknél fontos hogy a tartály légnyomása rendszeresen ellenőrizve legyen én nem is egy nagy hanem inkább több kicsi tartályt építek be épp azért mert nem egyszerre romlanak el és ha valóban ellenőrzik rendszeresen akkor időben kiderül hogy baj lesz, ráadásul a 2 kicsi olcsóbb mint az 1 nagy és a membráncseréjük is olcsóbb és még kapni is lehet. Tartályos rendszernél a szivattyú kikapcsolása és ismételt bekapcsolása közt a tartály térfogat 30 % - a kivehető vízmennyiség. Ha ez már csak 15-20 % akkor keresni kell az okát ami a hiányzó levegő 10 ből 9 szer.
Szia!

A tartálynál figyelni szoktam, hogy a wc öblítés után mennyiszer tölt fel újra, mielőtt
beindítja a szivattyút és ha azt veszem észre, hogy sűrűsödik a bekapcsolás, akkor
meg szoktam nézni a tartályt és a nyomást ellenőrzöm.
Akkor az a javaslatod, hogy maradjak az analóg nyomáskapcsolónál? Az Italtecnica Pm5
jó, vagy láttam a kinálatban az Easy Presst a Pedrollotól? Arról mi a véleményed?
Kicsi az indítási nyomása egy ház vízellátásához és nem is állítható. A kikapcsolási nyomás pedig a szivattyú max nyomása amit nem biztos hogy a vízvezeték és egyebek kibír ha a szivattyú választásnál erre nem figyelnek oda. Mivel Hall szenzoros és sajna elég vasasak a vizek az is meg tud kergülni, de amíg működik addig azt jól teszi. Én a legmegbízhatóbbnak a buhera nélküli nyomáskapcsolót tartom aminél fontos hogy a tartály is legyen a rendszerben és abban pedig legyen levegő.
Köszönöm szépen a segítségedet és a türelmedet.
Szia!

Ismét a segítségedet szeretném kérni.
Az új Pedrollo mélykút szivattyút beüzemeltem. A javasolt analóg Italtecnika nyomáskapcsolóval.
A következő a probléma. A házi vízellátást végző puffer tartályba a szivattyú nyomáskapcsoló nélkül
simán betölti a vizet. Viszont a nyomáskapcsoló rákötésével nem. A nyomáskapcsoló előtt van
egy szelep, amivel a nyomás erősségét lehet szabályozni, hogy ne hirtelen és sok vizet
vegyen ki a kútból a szivattyú, mivel a vizhozam ezt nem bírja. Ha a szelepet lecsökkentve engedem
a vizet, akkor feltölti, viszont nem kapcsol ki. Ha jobban ráengedem a szelep segítségével, akkor meg nem tölti fel
a kívánt mennyiségre a tartályt, hanem szinte egyből kikapcsol, amint elérte a beállított nyomást. Aztán szinte
egyből visszaesik a nyomás és ismét bekapcsol, viszont annyi ideig nem megy, hogy a puffer tartályt megtöltse. Csak a Wc
tartályba szokott ilyenkor viz lenni, amit elvileg a puffer tartály tölt.

Válaszodat előre is köszönöm.
Kérnék egy képet a rendszerről.
Szia!

wc tartály-----------puffer tartály
I
I
I
I
I-------------I---------I Nyomásszabályozó
I Szelep
I
I
IKút


A kútban a szivattyú 7 méter mélyen van. A kútaknában van a nyomásszabályozó. Előtte a szelep.
A házban kb.15 méter távolságban van a puffertartály a wc-nél.
Megfigyeltem, hogy amikor a wc tartályban kiürül a víz, akkor kapcsol csak be a nyomásszabályozó
és több részletben, addig ki-be kapcsolja a szivattyút, míg a wc tartályt fel nem tölti. Tehát ezt sem
egyből tölti fel, hanem tölt bele, de mivel hamar eléri a kikapcsolási nyomást, leállítja a szivattyút. Pár
másodperc múlva ismét bekapcsol és addig megy ez a folyamat, míg fel nem tölti a wc tartályt. Viszont
a puffer tartályt nem tölti fel.








i
Sziasztok, érdeklődnék olyan problémám van Elpumps VB25/1300 B hází vízművel, hogy túl sűrűn be kapcsol mostanában. KB egy éve vettem és akkor 1.4 bár kapcsolt be a nyomáskapcsoló és 3 bár kapcsolt le és ment úgy 40-45 másodpercet, ez az érték most 1.4 be 2.8 ki kapcsolás. Csak szinte a vécétartály használatára használom. Régen egy le húzásnál max egyszer kapcsolt be most van úgy kétszer rá indít de csak rövideket. Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm.
Hát ezek a képek mégsem sikerültek. Küldd el a honlapon látható mail címre.
Bedecsali

Sajna "légszegény" a tartály. Engedd ki a vizet és hagyd nyitva a vízcsapot, de előtte áramtalanítsd a szivattyút hogy ne tudjon bekapcsolni. Ha ez sikerült akkor mérjél légynyomást és ha kevés pumpáld fel 1,5 re. Ha nem lehet felpumpálni mert a vízcsapon jön a levegő akkor membrán cserés a tartály sajna.
Szia!

Milyen képre gondoltál? Én arra, hogy lerajzolom nagyjából
a rendszert. Fényképet kellene küldenem róla?
2336 hozzászólás Oldal: 146 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég