Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 9 / 156
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 156 Következő
Üdv!
A szivattyú nem az enyém. Milyen szivattyút/házi vízellátót kellene vennem. hogy kivitelezhető legyen a tervem.
Köszönöm.
Üdv !
Hát ez nem egy különösebben extrém vízigény így túl nagy kritériumok sincsenek a vízellátóval szemben. Igyekezz lehetőleg minél nagyobb tartályt választani az anyagi lehetőségeidhez képest mert ez mérsékli a nyomásingadozást tehát növeli a komfortérzetet. Ha egybeépített rendszert veszel akkor túl sok variálási lehetőség nem lesz.Lehetőleg réz csatlakozókat használj a KPE csőhöz. Egy átlagos szórófej az kb 10-15 liter /perc vizet locsol szét percenként. Talán inkább az lesz majd probléma öntözéskor hogy ki-be kapcsolgat a házivízmű ami nem túl szerencsés állapot ezért a szórófejeket ügyesen kell majd kiválasztani, vagy többet használni és valami szabályzó szeleppel csappal bekaribláni őket hogy minél ritkábban kapcsolgasson a nyomáskapcsoló. Ha teheted akkor inkább egy Pedrollo vagy hasonló félprofi típust válassz mint valami no name barkácsáruházit. Ha olcsóság a szempont akkor a kínai Leo is tökéletesen megteszi de csak olyan helyről ahol szervizháttér is lesz majd. Ha nem koszos homokos a víz akkor a tartálymembránnal lábszeleppel szerelvényekkel előbb lesz bajod mint a szivattyúval, ezért ellenőrizgetni kell a légnyomást rajta és pumpálni bele. Többnyire 1,5 bar körüli érték a jó víztelen állapotban, de a használatiban ez benne kellene hogy legyen. A 100 méteres távolság kb 1 bar nyomásesésnek megfelelő vízmennyiség csökkenést eredményez. Tehát a szivattyúhoz közeli csapon jobban folyik a víz mint a legtávolabbin, de ez inkább szabad kifolyásnál lesz majd érzékelhető jobban.Itt (is) tudsz csemegézni a vízellátók között http://www.szivattyubolt.hu/214-hazi-vizellatok.html de persze a legjobb ajánlatot kell választani.
Köszönöm a részletes választ. Ha jól értem, akkor szivattyú és egy nagyobb hidrofortartály lenne, nem az egybépített házi vízellátó pl 20 literes tartállyal. Szűrőt is be kell építenem a WC-khez menő cöővekhez? Ha igen, milyet?
Minden földben lévő fitting rézből legyen?
Üdv !
Igen én inkább egy nagyobb tartály és külön szivattyúra szavazok de nyilván ez nagyobb költséggel jár és nem mindenki tudja (akarja) ezt megfizetni. Nem azt mondom hogy a 20 literes egybeszerelt nem jó csak azt hogy jobb a nagyobb tartály a nagyobb komfort miatt. Kérdés ér e annyit ? Célszerű szűrőt építeni a lakáshoz menő ágba hogy ha mégis lennének szilárd szennyeződések a vízben akkor a kényes elzáró szerelvények ( pl kerámia betétes csapok, preciziós szelepek )védve legyenek. (Persze célszerű ugyanígy a hálózat felől érkező vízre is beépíteni ilyesmit ugyanis esetenként elképesztő dolgok is vannak az ívóvízben amik a drága szerelvényeket tönkre tehetik. Itt találsz szűrőket http://www.szivattyubolt.hu/330-szurestechnika.html de normális szivattyúsboltben is kapható. A Nimbusznál http://www.nimbusz-kft.hu/ mostanában vettem fémházast fémszita szűrővel egész kedvező áron. ( a honlapjukon nem találom azt a tipust) Fittingből jó a horganyzott is (nyilván a réz mégjobb) de a KPE cső csatlakozókhoz inkább a rezet javaslom. A műanyag nagyon sérülékeny, ha meghúzod megszakad könnyen ha nem húzod meg szétnyomhatja a nyomásingadozás. Azok a szakik akik rendszeresen műanyagal dolgoznak már a "kezükben van" hogy kell szerelni :)
Sziasztok!
Házi vízellátó (tartály nélküli) a nyomáskapcsoló időnként nem kapcsol le. Mostanában egyre gyakrabban. Van, hogy rendesen lekapcsol a csap elzárása után kb fél perccel, de van, hogy 10 percig megy. A nyomáskapcsolót szétszedtem, tisztítottam, de nem lett jobb.
Ez azonban nem a hagyományos kapcsoló, hanem valami elektronika vezérli a lekapcsolást és a nyomáskapcsolós része (egy nagy rugó egy gumimembránnak tart ellent és egy mikrokapcsolót kapcsol) csak egy állító csavarral rendelkezik, ami a bekapcsolást szabályozza.
Mit kellhet cserélnem, javítanom, hogy megint normálisan kikapcsoljon? Egyáltalán mi szabályozza a kikapcsolást? Ha a nyomás meghaladja a bekapcsolási szintet (vagyis a mikrokapcsolót felengedi), utána vár egy kicsit az elektronika?
A nyomás 4,2 Baron áll (ennyit tud a szivattyú).
A nyomáskapcsoló: Brio 2000-MT http://www.gardematic.hu/irrigation/pages_hu/manuals/manual_brio.htm

Előre is köszönöm.
Szia!
Ez a kapcsoló nem a beállított nyomás elérésekor kapcsol le, hanem a csőben lévő áramlást figyeli, és ha ez elér egy minimum értéket, leállítja a szivattyút. A membrános kapcsoló a minimum nyomás elérésénél (pl. csap megnyitásánál) kapcsolja be a szivattyút.
Gépkönyv:
"A nyomáskapcsolóval szerelt rendszereknél a szivattyú akkor áll le, ha a nyomás elérte a beállított maximális értéket. A Brio 2000 annyiban különbözik ettől, hogy egyrészt felső nyomáshatár nincs, másrészt egy áramlási minimumküszöbnél kapcsolja ki a szivattyút. Amikor a nyomás elérte ezt az értéket, a Brio 2000 7-15 másodperces késleltetés után állítja csak le a szivattyút."
Van egy kis képzavar, mert áramlási küszöböt majd nyomásértéket ír a lekapcsoláshoz, holott előtte írták, nincs nyomásküszöb a kikapcsoláshoz.
Az elektronika működési módjából következően arra gyanakszom az elektronikával lesz valami gond:
1., nem érzékeli a vízmozgás lassulását, vagy leállását,
2., az időzítő áramköre rendetlenkedik, aminek 7-15 mp múlva kellene kikapcsolnia a szivattyút.
Az áramkör működésébe ne menjünk bele, sokféle megoldás létezik, csak találgatni lehet milyen módon érzékeli a vízmozgást (annyi valószínű, hogy van egy víz által hajtott rotor, turbina és annak a forgását mágneses úton érzékeli az elektronika - Hall jeladó) és mivel időzíti a kikapcsolást, de nagy valószínűséggel az elektronika hibás, ezért ha nem értesz a javításához, el kell vinned szervizbe megjavíttatni. A tisztítás valószínűleg azért nem hozott eredményt, mert ha a turbinakerék szennyeződés vagy egyéb mechanikai hiba miatt el sem indulna, akkor az elektronikának úgy kell érzékelni, hogy áll a víz és leállítja a szivattyút.

Lehet 3. megoldás is, Lalibátyó megmondja a tutit, én csak logikusan próbáltam levezetni a hibajelenség okát a tünetek alapján.

Ugye a szivattyúd maga rendben működik?
Nagyon köszönöm a választ.
Igen a "gépkönyvből" azt a részt nem értettem én sem teljesen. :)
Ugyanakkor ha van is áramlásérzékelő benne, akkor az hall szenzoros lehet, mivel nincs más vezeték, csak a nyomáskapcsoló mikrokapcsolójából. Viszont turbinát nem láttam benne, csak egy visszafolyásgátló szelepet a beömlő részen.
Szerintem a szivattyú jó, mert ha megy, van víz, ha nem megy, akkor nincs. :)
csakip írta: Szerintem a szivattyú jó, mert ha megy, van víz, ha nem megy, akkor nincs. :)


Akkor idáig rendben is lennénk. :D :D
A kép alapján a bemenetnél van egy vastagabb körkörös rész, valahol ott kell lennie. A Hall elemhez is kel egy mozgó alkatrész, ami feszültséget indukál a hall elem tekercsében és ezt tudja feldolgozni az elektronika. De lehet ebben is le vagyok maradva, kitaláltak már jobb megoldást is.
Köszi. Akkor megint szétnézek benne.

Most épp megy már régóta, és megnéztem, forró a szivattyú kifolyója - ergo nincs áramlás, és a lapátok már felforrósították a vizet. Akkor az áramlásérzékelő lesz a ludas...
Sziasztok !
Rossz hírem van, sajna rossz az eszköz. Javítása esélytelen legalább is elektronikai ismeretek nélkül. Elvileg ha áramlik a víz akkor egy jeladó folyamatosan bekapcsolva tartja a szivattyút egy elektronikán keresztül, tehát a jeladó halt meg vagy az elektronikája, de inkább (biztosan)az utóbbi.
Ezt írja a belinkelt útmutató:

A szivattyú nem áll le. 1. Csőtörés van valahol a rendszerben.
2. A Brio 2000 hibásan üzemel. 1. Ellenőrizze a rendszert.
2. Beszéljen a termék forgalmazójával.

Egyébként több cég is forgalmazza ezt és más néven is. Nekem 2 zsír új is van otthon amiket a Nimbuszban vettem és 10 alatt volt az ára a nyáron. Mint írtam egyszer korábban ezekből az olcsó nimbuszosokból javítja fel panelcserével egyik másik szerelő a drága és márkajelzéssel ellátott darabokat
(belül egyformák :) Tehát szerintem kell venni egy másikat mielőtt belehal a szivattyú mert az drágább lesz.
Üdv !
Köszönöm ismét a válaszokat. A nibmbusz weboldalán egyelőre nem találom (esetleg egy típust, nevet, ilyesmit írnál?). Az elektronikát megszemlélem közelebbről.
Szerk.: ez lehet az? Press kontroll SKD5
Hálám üldözni fog. Vettem a nimbuszban egyet, és átszereltem az elektronikáját az enyémbe - teljesen kompatibilisek. Lekopogom, jónak tűnik eddig.
Köszönöm szépen, megspóroltatok nekem egy jelentősebb összeget.
:D :D :D :D :D
Sziasztok!

Másfél éve működik egy pedrollo pqm-60-as vízellátó ami az egész házat ellátja. A membránt egy évvel ezelőtt kellett pumpálni útoljára, azóta tökéletesen működött. Néhány napja egyre sűrűbben kezdet bekapcsolni, gondoltam fújok bele néhányat. 1,5 bárnál hirtelen elment a nyomás és nem szív fel vizet, csak szárazon fut. Pumpálásnál a szivattyút kikapcsolt állapotban volt.
Előre is köszi a segítséget.
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 9 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég