Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 4 / 156
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 156 Következő
Sziasztok,tanácsotokat szeretném kérni házi vízművel kpcsolatban.Ásott kút van az udvarunkhoz,amiben a vízszint kb 6 méter amihez 9 méter szívómélységű szivattyut szeretnénk venni a vízszint ingadozás miatt.Láttam a neten AL-KO HW 800 szivattyut 25000 ftért,de ez műanyag és ezért gyanúsnak találom!Valamint a Baumaxban valami öntvényházas 1000w-os szivattyút 40000 ftért,szintén 9 méteres szívómélységgel.Mindkettőnek 24 literes tartálya van.Szerintetek melyiket válasszam?Mi a véleményetek a műanyag AL-KO-ról?Megér 15000 ft plusszt az,hogy öntvényt vegyek?Köszi a tanácsokat.
Üdv !
Az ami kívül fém az belül is ugyanolyan műanyag mint amelyik kívül is műanyag. - ezt jól elmagyaráztam :)
A 9 méteres szívómélység már csak az elméleti, innen nem vagy csak nagyon kevés vizet fog szállítani a szivattyú tehát nagyon gazdaságtalan lesz üzemeltetni. Tehát a szivattyút kell "közelebb rakni" a vízhez, nem pedig a nagyobb teljesítményűt választani, mert kicsivel több vizet sokkal több energiafelhasználással fog adni. Lehetőleg 7 méternél ne szívjon mélyebbről, de minél kisebb a szívómélység annál gazdaságosabb használni. Ezeknek a szerkezeteknek amúgy is a tartálymembrán szokott a gyengéjük lenni amibe szerencsétlen esetben a szivattyú is belehalhat. Erről írogattam már itt, nem ismételném. Tehát én az olcsóbbat választanám, vagy a mégdrágább Pedrollót ami nem barkácsáruház kategória. http://www.szivattyubolt.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=251&Itemid=26
És még 1 link, nehogy elfogultnak tűnjek a beszerzési forrást illetően.http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=295
Üdv !
Köszönöm szépen a tanácsodat,már meg is vettem az olcsóbbat,remélem fogja bírni egy ideig.Ez az AL-KO hw 800 as mennyi ideig szokta bírni? Köszönöm a választ.
Üdv!
Ha valami extrém dolog nem történik vele akkor évekig működni fog gond nélkül.
Sziasztok!

Létezik olyan csőbúvár szivattyú, amely egy 22 méteres kútból a házban lévő 80 literes hidrofor tartályba képes 2,4 bar nyomást csinálni? Ha igen akkor milyen gyártótól érdemes venni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Dempsey
Természetesen, ez még nem is olyan nagy mélység. Ezeket már mélykút vagy mélykúti szivattyúknak hívják. Olyat keress, aminek legalább duplája az emelési magassága - tehát 45-60 m körülit -, és akkor a kívánt nyomás is meglesz. Típust én nem tudok mondani, Lalibátyó segít ebben, de az olcsó dolgokat kerüld.
Telken 45 méter mélyről egy membrános orosz szivattyú húzta fel a vizet, igaz nyomása már nem nagyon volt, de ahhoz elég volt, hogy feltöltse a ciszternát a locsoláshoz. 5-6e Ft-ért vesztegették anno a piacon. :lol:
Még egy adalék: a kutamban egy 900W-os mélykútszivattyú dolgozik, 15 méter körüli a vízszint és alig kisebb a nyomása a hálózati víznél.
Köszönöm szépem a válaszodat! Megvárom Lalibátyót, hogy tud-e konkrét típust ajánlani. Mert nem olcsók és nem merünk belevágni.
Hello !
Valóban ez nem számít extra kritériumnak. Viszont nagyon fontos lenne hogy mennyi vizet tud a kút adni (mennyi a hozama) ? Valamint a 22 méter az a talpmélység vagy az üzemi vízszint esetleg a nyugvó szint ? Ezek az adatok mind szükségesek a pontos válasz megadásához. Sőt az is szükséges lenne hogy normál háztartást akarunk ellátni, vagy egy háztartást és mellette mondjuk öntözni egy néhány száz négyzetméteres kertet ? És ami szintén fontos hogy mekkora a kútbéléscső belső átmérője? Gondolom a 2,4 bar az a nyomáskapcsoló felső értéke, tehát legalább ezt el kell érje hogy lekapcsolja a szivattyút.
Természetesen a kút paraméterei határolják be a lehetőségeinket, no és az elkölthető keret mert közel azonos paraméterekkel rendelkező szivattyúk közt sokszoros árkülönbségek is lehetnek, és nem biztos hogy a sokkal drágább sokkal jobb is. Jómagam Umbra márkát és Eurojet típust használok már vagy 6-7 éve probléma mentesen. Ettől egy fokkal jobb a Pedrollo (mindenképp nagyobb a választék márkán belül), de a hazai Elpumps BP sorozatú viszonylag olcsó és elég nagytelejesítményű szivattyúi is kielégítik bőven ezt az igényt. Persze ha a lehetőségek megengedik és valóban bő és tisztavizű a kút akkor akár jól csengő márkák is szóba jöhetnek mint Wilo vagy Grundfos amik azért pár lépéssel előbb járnak a többiektől. Kérdés hogy mit ér nekünk az a pár lépés?
Üdv !
hello, a segítségeteket szeretném kérni, igencsak fontos lenne.
Adott egy pedrollo típusú házi vízmű. most tekintsünk el attól mennyire jó vagy rossz.
a baj az vele, hogy a nyomása nem megfelelő, egyszer a szerelő elbarmolta a nyomáskapcsolót, és azóta alacsony a nyomása, és nagyon sok idő kell neki mig bekapcsol, szóval akkor már szinte csak csordogál a víz, na ez ugye ez nem is lenne baj, ha a fürdőszobai gáz vízmelegítő nem kapcsolgatna ki-be a túl alacsony nyomás miatt, és egy rendeset nem lehet zuhanyozni.valami olyasmit szeretnék elérni, mint ami gyárilag volt, alapból jó erős volt, aztán mikor már kiengedtem 3-4 liter vizet bekapcsolt, és utána is szép erősen jött a víz, így is ingott a nyomás a vízmelegítőben , de legalább nem kapcsolt ki hanem fokozatosan ment, a csappal tudtam állítani. mivel a szerelő nem tűnt valami rettenetesen hozzáértőnek, inkább segítséggel beszabályozom magamnak, igaz, énsem értek hozzá semmit, de ha megkérdezem biztos menni fog, ha csak nem olyan nagy ördöngősség. még az lenne a kérdésem, hogy 20l-es a tartálya, abban van egy gumi tömlő, és a tartályon van egy szelep, amit sima bicikli pompával is lehet fújni, na most azt a szerelő nyomogatta, csavargatta, de sztem maga sem tudta mit csinál, mit számít az, hogy abban mekkora a nyomás? és akkor az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell a nyomáskapcsolót beállítani, ha kell küldök róla képet, vagy le írom hogy ez a típus hogy néz ki. egyenlőre még semmihez nem nyúltam, le van véve a teteje, mert a szerelő úgy hagyta, egy nagy és egy pici rugót látok rajta, netán azzal kell állítani? előre is köszi a válaszokat.
Üdv !
Igen azzal a két (rugós) csavarral kell beállítani bekapcsolási és a kikapcsolási nyomást. A nyomáskapcsolónak van egy alap értéke (talán valahová rá is van írva) attól nagy mértékben eltérni nem kellene. A tartályon az a szelep levegő betöltésre való. Teljesen nyomásmentesíteni kell a víz oldalt (kinyitni a csapot és nem bekapcsolni a szivattyút majd kb 0.5-1 bar levegőt kellene belenyomni. (nyomáskapcsoló beállítás függő) Ezt követően bekapcsolni a szivattyút. Ha ezek után is nagyon gyakran kapcsolgat a szivattyú akkor sajnos lyukas a membránja. Egyébként ezektől a 20 literes tartályos házivízművektől túl nagy csodát nem kell várni mert nem is arra lettek kitalálva hogy egy átfolyós rendszerű gázbolylert kiszolgáljonak minden probléma nélkül. Lényegesen nagyobb tartály esetén már lehetne egy viszonylag stabil nyomásértékkel dolgozó rendszert is összerakni. Egyébként néhány ezresért lehet már kapni nyomáskapcsolót ha nagyon nem jönne össze a beállítása. http://www.szivattyubolt.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=227&Itemid=26 Mondjuk buhera mester fizethetné is.
hello, köszi a választ :)
annyit szeretnék hozzátenni, hogy a szivattyú nem kapcsolgat gyakran, pont ez a baj, ritkán kapcsol, márcsak akkor kapcsol be mikor nagyon leesett a nyomás, és mikor kikapcsol is igen alacsony még, azaz sokkal rosszabb mint ahogy gyárilag volt.
a szerelő mondta még rég, hogy biztos a tartály tömlője lyukas, szóval kicseréltük a tartály, majd kiderült hogy nem is volt semmi baja, akkor összzerakta, örült hogy még bekapcsolt miután szétgányolta, és azzal le is lépett...
na most hogy ne vaktában csináljam a fesztivált, azt még megkérdezhetem, hogy pontosan mit állít a pici és a nagy rugó? és mit merre tekerjek, hogy a bekapcsolási és a kikapcsolási nyomás is nagyobb legyen?
A két rugós csavar a bekapcsolási és a kikapcsolási nyomást kapcsolja. Ezzel tudod behangolni, először a kikapcsolási nyomásértéket állítsd be, majd utána a bekapcsolási értéket.
Szia Lalibátyó!

A kút talpmélysége 22 méter és az állandó vízmagasság 1,8-2 méter. A kút hozamát nem nagyon tudom mivel egyszerre nem szoktunk sokat kivenni belőle, mert csak a háztartást látja el vízzel. A betongyűrűk átmérője kb 1,1méter. Azért szeretnénk csőbúvárt, mert az bármikor felhúzható ha gond van vele. A mostani szivattyú rögzített és elég körülményes lemászkálni kötéllétrával. Tudom hogy kútházasra is meg lehetne csinálni és feltekerősre de abból a pénzből már veszek egy csőbúvárt.Szóval 2,4 bar-t kellene tudni a hidroforba (igen ez a nyomáskapcsoló felső határa). A hidrofor 80 literes és amiket láttam csőbúvárok azok 160 liter/perc folyadék szállításúak nem sok ez egy kicsit? Nekem elég lenne 30 liter is percenként. Ezekhez a paraméterekhez van konkrét javaslatod?

Köszi előre is.
Üdv !
Ha jól értelemezem a szavaid akkor van 2 méter vized egy 22 méter mély kútban tehát 20 métert + 2,4 bart kell tudnia szivattyúnak ami legalább 4,5-5,0 bar, de ha azt akarjuk hogy szállítson is azért valamit akkor ettől is több egy kicsit. Két javaslatom is van, az első az olcsóbb http://www.szivattyubolt.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=151&category_id=400&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26 Ilyen az enyém is de ez nem garancia semmire.
A másik drágább de jobb is
http://www.szivattyubolt.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=76&category_id=222&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26 Az eddig írtak alapján feltételezem hogy túl sok vizet nem használtok tehát nem fordulhat elő hogy szárazra futna a szivattyú. Ha ez a jövőben mégsem így lenne és fenn áll a szárazrafutás veszélye akkor úszókapcsolós védelemmel rendelkezőt kellene választani
http://www.szivattyubolt.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=157&category_id=220&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
Nyilván ott veszed ahol akarod ill ahol olcsóbb mert nincs jutalékom senkinél és nem is lesz :D
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 4 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 43 vendég