Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 150 / 156
Üdv küldöm

Csatolmányok

Az a hornyolt műanyag agyon tekergetett csavar lesz meg mellette az a szintén hornyolt fém csavar. Elég szarul néz ki lehet én erre tennék egy új nyomáskapcsolót a kínlódás helyett.
Köszönöm tènyleg az àllitja is most màr ha csavarom a hornyolt fèmet megàll csak nem kapcsol vissza. Segíts mit csavarják és merre meddig melyiket köszönöm
Fogalmam sincs ezt hogyan kell :) Gandolom a műanyag a max nyomás a fém pedig a differenciál csavar. vagy fordítva ? :) Ha lekapcsol akkor én a fémet tekergetném menetenként aztán próba és majd kitapasztalod.
Köszönöm
Sziasztok!

Lenne több kérdésem házi vízellátással kapcsolatban. A telkünkön van egy ásott kút, ami a házunktól nagyjából 30m-re van. A kútat fedő betonlaptól a nyugalmi vízszintig nagyjából 1,5m-es távolság van illetve a nyugalmi vízszint és a kút alja közt kb. 2m. Tehát van benne víz bőven. Tavaly sikerült 32-es PVC csövet és 3x2,5-es kábeleket lefektetni ami a házunk pincéjéből indul. A tervem, hogy a WC tartály és a mosógép erre lenne kötve. Plusz a házunktól további 30m-re lévő garázsba is ez adná a vizet (tehát a kút-tól nagyjából 55-60m-re). Nyílván ha csinálnám akkor, öntözésre is jó lenne ha tudnám használni. A telkünk nem teljesen vízszintes, a kútat fedő betonlap és garázs közt a szintmagasság durván nézve 2m egyenletesen emelkedve.
A terv az lenne, hogy vennék egy ásottkút szivattút (UMBRA ÁSOTT KÚT SZIVATTYÚ ACUATEC 80 R 230V) amiből a PINCÉNKBE elhelyezett 100l-es hidrofor tartályba menne a víz (VAREM MAXIVAREM LS HIDROFOR TARTÁLY 100L (ÁLLÓ)). Ezt pedig egy EVAK DPC-10 DIGITÁLIS NYOMÁSKAPCSOLÓ 230V MAX. 2,2KW vezérelne. A kérdés, hogy ez így mennyire életképes. Mennyire kell ezekhez visszacsapó szelep. Illetve sajnos az elektromos kábelezést elrontottam mert, szerettem volna kút melletti hidroforházba 230-as dugaljt (nem ide kerül a hidrofor tartály hanem a korábban említett házunk alatti pincébe, előző tulaj viszont itt tárolta), csak a vezérlésnek lett behúzva a kábel. Megegyezik-e mindenhol a víznyomás értem ezalatt hogy a csőrendszerben és a hidroforban tartályban is ugyanakkora? Esetleg az alacsonyabban fekvő részen valamivel nagyobb lesz a víz súlya miatt? Ha ugyanakkora a nyomás akkor elméletileg rakhatnám-e a nyomásszabályzót a szivattyú után mondjuk 5m-el vagy minden esetben a hidroforba kell-e raknom. Vagy minden bekapcsolásnál megzavarná a nyomásmérőt a hirtelen meginduló víztömeg? Esetleg egy rendszerbe lehetne több tartályt beépíteni? Így talán kiegyensúlyozottabb lehetne a rendszernyomás. Illetve ha visszacsapó szelep kerül beépítésre akkor hova kellene raknom? Nem a szakmában dolgozok de próbálok tájékozódni, így előre is bocsánat a buta kérdésekért.

Csatolmányok

Szia

Jók a gondolatok és működő képes a terv. Lényegében mindegy hogy a kútfejen vagy a tartály előtt közvetlenül van e a nyomáskapcsoló. Nagy különbség nem lesz, legfeljebb 0,1 bar méterenként. Tehát ha 2 méter a szintkülönbség akkor 0,2 bar.
Visszacsapó szükséges, célszerű a szivattyú fejre ráépíteni.
A szivattyú választással kapcsolatban túlzásnak tartom a 80-ast. Szerintem a 60 is elég hiszen az is tudja a 30 litert percenként 5 bar ellenében. Ez kútmélységgel kompenzálva is 20-25 liter ami bőven elegendő egy háztartásban. Mivel alsó szívásos így ügyelni kell hogy ne legyen túl közel a kút aljához nehogy felkapja az iszapot onnan.
daniel támogatás

Van egy kis baj a vízművel és lehet, hogy nem is kicsi. Amikor bekapcsol, szívja magába a vizet és amikor leáll vele, akkor úgymond horkant egyet és mintha visszaeresztene belőle egy kicsit, mivel hallom mintha egy kicsi folyna vissza. Próbáltam azt, hogy leengedtem a vizet, miután kihúztam a konnektorból és utána fújtam bele még levegőt, de az nem használt, olyankor méggyakrabban bekapcsolt, ezért ki kellett eresszek belőle, de még mindig úgy megy, ahogy az imént leírtam. Mi lehet a baj? A vízmű típusa Pentax JMRC 80, 24 literes, H max 45 m. Segítségét előre is köszönöm.
A lábszelep vagy a visszacsapó szelep lesz szerintem. Kép lehet segítene ....
Üdvözlök mindenkit!
Az ügyben szeretném a segítségeteket kérni hogy van egy 21 gyűrűs ásott kutam mely nagyjából 17 méter mély és 8 gyűrűs vízoszlop van benne. Miként lenne lehetséges a kert öntözésére illetve a háztartás vízellátására a víz kinyerése a kútból? A ház a kúttól körülbelül 30 méterre van.
Nézegettem a házi vízműveket de 9 méter a maximum szívómélységük.
Milyen megoldás volna lehetséges?
Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv: Dutra
Ásott kút vagy búvár szivattyú lent a kútban, fent pedig ugyanaz mint a házi vízmű, de a szivattyúja nélkül.
Köszönöm szépen lalibatyo!
Esetleg ha nemtúl nagy kérés, akkor tudnál valamilyen összeállítást ajánlani ami a fent említett adatokkal működőképes lehetne?
Üdv: Dutra
Hát ha több a keret akkor egy Pedrollo Top multi 2 lent a kútban KPE csővel vissza csapó szeleppel, fent pedig egy Pedrollo Easypress 2 vezérlő kiegészítve 1 db 24 literes nyomás kompenzáló tartállyal. Ha kevesebb akkor egy ilyen szivattyú KPE csővel visszacsapóval : https://www.nimbusz-ang.hu/szivatty%C3%BAk/B%C3%BAv%C3%A1r-szivatty%C3%BAk/ANG-b%C3%BAv%C3%A1rszivatty%C3%BA-j%C3%A1r%C3%B3kerekes-370W
kiegészítve egy ilyen vezérlővel vagy nyomáskapcsolóval https://www.nimbusz-ang.hu/szivatty%C3%BAk/Kieg%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91k
Pár képet szeretnék látni arról a makacskodó rendszerről mielőtt bármit mondanék.
2336 hozzászólás Oldal: 150 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég