Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 142 / 156
A minimumot arra értettem, hogy ha új vásárlására vetemedek, akkor mi az amit szerintetek már érdemes megvenni.
Esetleg cseréljem csak a szivattyút és a tartály, nyomáskapcsoló maradhat?
Régebben egy másik helyen IMI szivattyúnk volt. Azt például rutinból szimeringeztük, tehát nem feltétlenül riadnék vissza a javítástól se, ha van alkatrész....
Nos szétszedtem.
A szivattyúház belsejében a "járókerék" (így hívják? )
anyája lazult és esett le, az adta a furcsa hangot, látszólag komoly kárt nem okozott. A tengely végén a menet megsínylette a dolgot ezért a rugós alátétet nem tudtam visszarakni, helyette kapott egy kis Loctite csavarrögzítőt. Remélem bírja egy darabig.
Segítséget kérnék a visszaszerelés mentét illetően.
Hogyan kell felfújni, légteleníteni?
Köszi előre is!
Várnék képet .
IMG-20190413-WA0006.jpeg
IMG-20190413-WA0006.jpeg (1.87 MiB) Megtekintve 3110 alkalommal.
Köszi !
A tartály végén van egy fekete műanyag kupak. Lecsavarod ami alatt lesz egy szelep. A szelepen keresztül a levegőt felpumpálod 1,3 - 1,4 bar ra. Ezután beépíted vissza a helyére a házi vízművet majd légteleníted. Van az a narancssárga csavar a nyomó oldali csatlakozás mellett, azt kitekered és feltöltöd vízzel amíg csordultig nem lesz. Vissza csavarod a csavart és ha mindent jól csináltál fog is működni.
Nagyon köszönöm a választ!
Konkrétan a légtelenítés nem világos.
Leírom mit csináltam:
Felfújtam 1+ barra amit az autós kompresszor manométerén néztem. Nekem a rendszer szívó oldala úgy van kialakítva hogy van rajta egy elágazás ami egy gömbcsappal elzárható tölcsérben végződik. Itt töltöttem be folyamatosan vizet, időnként elzárva majd újra megnyitva addig amig a kerticsapból nem folyt rendesen a víz. Utána a tölcsér felől lezártam és hagytam folyni egy ideig a kerticsapot a szivattyú folyamatos járatása mellett. Ezek után viszont a kompresszor nem bírta felnyomni 1 bar fölé a tartályban a nyomást. Melegedést nem tapasztaltam, de nem volt szép hangja.
Rosszul csináltam valamit? Esetleg megsérült a járókerék? Eltömött valamit az anya által ledarált műanyag spén?
Az érdekes az, hogy ha most elzárom a kerticsapot akkor a tölcsérből se szívja ki a vizet.
Ha a tartályt felfújtad levegővel 1 Bar- ra akkor az kész nem kell tovább piszkálni. Főleg nem ha a víz oldalra már vizet is nyomott a szivattyú. Ezért kértem a képet :D , tehát van külön vízbetöltő csap és tölcsér mint most kiderült :D . Ez valószínűleg azért van mert korábban nem ilyen szivattyú volt vagy sokat levegősödött a rendszer mert pl gázos a víz.
Tehát feltöltöd a tölcséren a rendszert aztán feltöltöd a szivattyú házat is azon a csavaron amit már írtam. Ha ez kész akkor működnie kell.
Ha zörög akkor vagy csapágyas, a motor, vagy gázos a víz és azért "zörög" de lehet hogy szív egy kis levegőt valahol.
Köszi a választ. Most, hogy láttad is a képet, szerinted van esély alkatrészt szerezni hozzá?
Ezen a néven nem sok, de másik más nevű de hasonló kínai szivattyú alkatrészei lehetnek jók hozzá vagy azzá tehetőek némi gépmunkával.
:D :idea:
A csúszógyűrű beszerzése hát még a forgalmazónál se volt piskóta .
Nem tudtak még ők se PONTOSAN belevalót!
Meg kellett okoskodni :P
Viszont ráparancsoltam MŰKÖDJ :D
És a víz csak ott áramlik ahol kell.
Béke.

https://youtu.be/P6KW_AWV-30
lalibatyo írta: Ezen a néven nem sok, de másik más nevű de hasonló kínai szivattyú alkatrészei lehetnek jók hozzá vagy azzá tehetőek némi gépmunkával.

Kedves lalibatyo!
Ismét köszönöm!
Nem ismerem ezt a fórum motort, ezért véletlenül pü-ben is elküldtem a kérdést.
900_183351.jpeg
900_183351.jpeg (40.7 KiB) Megtekintve 2841 alkalommal.

Van ez az állítólag Einhell gyártmányú ketyere az ALDI-ban. Szerinted illetve ha más ismeri, akkor szerintetek megvehető? Elvileg 3 év garancia jár hozzá.
Minden porcikája kínai de ennek ellenére ár -érték arányban jó. Alap igényeket kielégít de csodát ne várj tőle. Ott nyugodtan megveheted.
- Mondjuk az Aldi ki is cseréli ha baja lesz, nem úgy mint a piacos és netes apróhirdetéses vagy vaterás eladók.
Köszönöm, megvettem! Kiegyenlítő tartály híjján ez folyamatosan fog pörögni amíg vizkivétel van?
Tartállyal is. Akkor állítja le ha 2-3 liter/perc alá csökken a vízelvétel 10-15 másodpercig. Viszont ha van tartály akkor később kapcsolja majd be a szivattyút ha kinyitod a csapot, vagy pár litert ki tudsz engedni úgy hogy el sem indul a szivattyú.
Van értelme akkor összeházasítani a régi rendszer tartályával?
Viszont a régi szivattyún három csatlakozás volt, szívó, nyomó és egy külön ami flexicsővel ment a tartályba. Ágaztassam el ketté a nyomócsövet?
2336 hozzászólás Oldal: 142 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég