Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 148 / 156
Kérek képeket a rendszerről kútról.
Jó napot nekem volna egy olyan problémám van egy elpumps 1300 szivattyú van rajta egy elpumps szárazon futó egy fúrt kútból szívja a vizet olyan 7 méteröl és egy fürdőszobát lát el vízzel edig jol is müködöt de a napokban elkezdet csinálni ojat hogy mikor meg engedjük a csapot csak nagyon lassan lön a víz valamikor begyorsul valamikor meg telyesen el ál viszont a szivattyún folyamatosan 3 bár körül van a mutató előre is köszönöm a választ
Az nem lehet hogy az a mutató a rossz ? Amúgy akkor vannak "ilyen eláll a víz majd hirtelen megindul" probláma ha a nyomáskapcsoló bekapcsolási nyomása kisebb mint a tartály előtöltési nyomása, vagy kilyukadt a tartálymembrán és elszökött a levegő.
Köszönöm a gyors választ de nincsen hozzá tartáj egy szivattyú és egy preszkontrol képet még nem tudtam csinálni mert dolgozom de amint lesz rá lehetőségem csinálok annyi lenne hogy már csinál ojatis hogy egy darabig egyáltalán nincs víz asztán magától vissza jön ha nyitva tartsúk a csapot
És mikor vissza jön a víz akor a csap rendesen lövöldözni a vizet
Akkor sajna kifogyós a kút, vagy nem megfelelő mélységre van telepítve a szivattyú szívócső. De okozhatja erősen gázos víz is a jelenséget sőt inkább ez lesz szerintem.
Aha értem és az miért van hogy ha vissza jön a víz akor a mosdóban lassan jön miden hol meg normálisan hogyha folyamatosan engedem a vizet egy csapból akkor nagyon hosszú ideig jön belőle a víz meg állás nélkül de két csapból engedem akkor fokozatosan csökken és el ál telyesen asztán vissza jön hogyha elzárom az egyik csapot egy pár durranás és asztán jó de olyan is van hogy egyáltalán nincs egy darabig víz sehol egy pár percig
Esetleg letudnád írni a légtelenirés folyamatát esetleg meg próbálnám asztis meg hogy hogyan tudnám letesztelni a szivattyút hogy helyesen müködik
Azért mert amiket írtam korábban. Kizárásos alapon meg kellene keresni mely ok (okok) amiért rendellenesen működik. Sajnos látatlanul neten ettől többet nem tudok segíteni, másra pedig nincs módom. Ha csak lassan engeded a vizet és csak 1 csapon és úgy működik akkor úgy kell használni amíg szakember nem állapítja a hiba okot ami vagy javítható vagy nem. Pl gázos vízre nem könnyű megoldást találni olcsón.
Nem légtelenítési probléma, ez a szivattyú légteleníti magát. Ha nem így lenne nem indulna újra a víz beavatkozás nélkül.
Rendben köszönöm szépen a választ volna még egy kérdésem ha nem gond a szivattyúval akkor valószínűleg nincs gond a felsorolt problémák melet?
Az elmondottak alapján szerintem nem a szivattyú a problémás.
Jó estét.Érdeklödnék,milyen házivízművet vegyek,ha a fúrt kút a lakástól 13-14 méterre van.A fúrtkútba elég kb.2,5 métert leengednem a csövet,mert jó a kút.A lakásban szeretnénk a vízművet elhelyezni.80Literes a bojler,1 mosdó,1 mosogatóra használnám.A szennyvízöblítés,megoldott.Kérném a segítségüket,milyen márka,mekkora teljesítményűt vegyek.Az előző einhell 650w os nembírta,leégett, az al-ko hw 3300 as sem tudta felhúzni,csak közelebbről tudta és télre így nem,megoldás.Segítségüket előre is köszönöm.
Igazából ha a vízrendszer rossz ( vékony a szívócső, van szívó oldali szűrő esetleg a víz is gázos az akna párás nyirkos a rendszer nincs ellenőrizve karban tartva rendszeresen. vannak csepegő csapok nem jól záródó wc tartály szelep stb) bármilyent vehetsz az is tönkre megy.
Köszi a segítséget
Szép napot kivánok!

Rábukkantam a fórumra, nagyon sokat olvastam ebben a témában, de még nem találtam meg a választ a problémámra.

Adott egy régi fúrt kút a telken, 40-es PVC csővel. A kút nagyon homokos szemmel láthatóan (nem végeztem méréseket). A kútfejet ragasztással kicseréltem 40-es szegedi kútfejre, hogy tudjuk használni a kézi pumpát is. Felszivtam kézi pumpával a vizet, mindkét csőben külön-külön, meg is marad benne a viz. Azt viszont nem értem, hogy ha az egyik csőben szivom, akkor a másik üres csőbe miért nem jött fel a viz.

Több problémával találkoztam. Beszereztem a szivattyút (Elpumps jpv1300b), hozzá egy hidrofor tartályt, idomokat, nyomáskapcsolót, előszűrőt, visszacsapó szelepet. 3-4-es slaggal használjuk, gyors tömlőcsatlakozóval. Összeszereltem őket. Az előszűrőt (1 literes, elviekben 3600/h átfolyással) a szivó oldalra tettem fel. Fel is kapta a vizet a szivattyú, jött a viz, de amikor kikapcsoltam a szivattyut, akkor a szivattyúcsatlakozó könyök leverődött, majd onnan kijött a viz, ami a rendszerben volt. Az előszűrőben pedig működés közben láttam hogy áramlott a viz buborékok kiséretében (valamint a sok homokot is). Miután a könyök már nem volt a helyén, a kútcsőben lévő vizet a békaszelep nem tartotta meg, lassan, gluggyogásokkal eltűnt a viz a szivócsonkból (rosszul szereltem volna be a kútfejet?)

Ezután megpróbáltam hidrofor, nyomáskapcsoló és előszűrő nélkül. Működött, felkapta a vizet, a könyök maradt a helyén kikapcsolás után is. Utána rákötöttem a hidrofort, nyomáskapcsolót, az előszűrőt még hagytam. Úgy néz ki igy is működik. Bekapcsolom a szivattyút, jön a slagból a viz, elzárom a slagot, feldolgozza a vizet a hidroforba, majd lekapcsol. Megnyitom a slagot, folyik a viz, majd miutan leesett a nyomas, ismét bekapcsol a szivattyú.

A szivattyú működése közben a kézi pumpát tudom használni, igaz nehezebben tudom felhúzni a vizet. Ha nem megy a szivattyú, akkor pedig úgy, ahogy eddig, könyebben. Valamikor tapasztalom a kézi pumpánál is a gluggyogást, de arra még nem jöttem rá, hogy mikor.

Félek, hogy a homokos viz hamar tönkreteszi a szivattyút. Mit tudok tenni ellene? Nagyobb előszűrő? Az előszűrő is közrejátszott abban valamilyen úton-módon, hogy leverődott a könyök? Valahogyan meg szeretném védeni a szivattyút a homoktól, de a kút adott, azon nem tudok változtatni sajnos.

Ezen kivül van még egy kérdésem, lehet probléma is. Mennyi percenkénti, óránkénti bekapcsolást képes elviselni ez a szivattyú? Ugyanis a szivattyúra kötött slagot szórófejjel használjuk. Éppen amiatt, hogy szabályozni tudjuk vele a vizsugarat, valamint ha levesszük a fejet róla, akkor nem folyik a viz a slag vegen, hogy ne áztassuk el a telket minden locsolásnál. Ha nem folyik a viz a slagbol, akkor a hidrofor tarja a nyomást. Viszont ha átállitjuk a szórófejet permetviz szerűre, akkor kb. 1 perc alatt fogy ki a tartályból a viz, aztán bekapcsol a szivattyú, feltermeli a vizet, majd lekapcsol, és kezdődik előlről. Ezt a bekapcsolás számot én soknak érzem (kb 60 bekapcsolás óránként). Mi tegyünk ellene, ha ez igy nem jó? Nagyobb tartály? Más szórófej, locsolási szokás?

Észrevettem még valamit: a szivattyú alján mintha csöpögne a viz. A csatlakozásoknál én csöpögést nem tapasztaltam, szerintem a szivattyú engedhet valahol. Ezzel mit tudnék kezdeni?

Az ötleteket, kritikákat fogadom.

DSC_1143.JPG
DSC_1143.JPG (1.35 MiB) Megtekintve 3215 alkalommal.

DSC_1146.JPG
DSC_1146.JPG (825.73 KiB) Megtekintve 3227 alkalommal.

DSC_1148.JPG
DSC_1148.JPG (308.86 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal.
2336 hozzászólás Oldal: 148 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 47 vendég