Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 5 / 156
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 156 Következő
zoli0726 !
Dobj már fel egy képet mert nem akarok ostobaságot mondani, hiszen annyi féle nyomáskapcsoló van forgallomban. Nagy valószínűséggel a nagy rugó a kikapcsolás és ha befelé tekered a végén az anyát akkor növeled, a kicsi a bekapcsolás és azt is befelé kell tekerni hogy növeld, de mint írtam is nagy valószínűséggel !!! Mindenképp kell egy nyomásmérő óra is !
Sziasztok!

Van egy kis házi vízművem! Szeretném kérdezni hozzáértőtől, 2,5 bar-nál kikapcsol, 10-15 perc múlva újra kapcsol mert a nyomás annyira visszaesik! Természetesen közben nem engedek vizet! Normális dolog, hogy csak ennyi ideig tudja tartani a nyomást?
Nem!
Valószínűleg 2 oka lehet. A gyakoribb hogy nem zár rendesen a lábszelep vagy visszacsapó szelep (jó esetben csak koszos és ki kell mosni pucolni ) és visszaszivárog a kútba a víz. A másik hogy a nyomó oldal tömítetlen és ott szökik a víz (ez azért látszana) .
Üdv !
Köszi az infókat Lalibátyó!
iKöszönöm a választ!
Más oka nem lehet a dolognak? Teljesen új a lábszelep, szivárogni nem látom, a szivattyú pedig nemképes 2,5 bár fölé nyomni!
A nyomásmérő órán is látod a nyomás csökkenését? Mert akkor valahol elmegy a nyomás, ha tetszik, ha nem. Lehetne még nyomáskapcsoló hiba is, ha a rendszerben nem csökken a nyomás csak a nyomáskapcsoló érzi úgy, bár akkor nem állna le az üzemi nyomás újbóli elérésekor.
A lábszelep is lehet vadonat új, ha egy szennyeződés nem engedi rendesen zárni, tehát lassan, de szivárog vissza a víz.
Amikor beindul vízhasználat nélkül a szívattyú, mennyi ideig jár? Csak éppen elindul és le is áll? Mennyi vizet tölt utána?
Az óra is mutatja a nyomáscsökkenést, akkor is ha nem engedek vizet! A szivattyú viszonylag gyorsan felnyomja 2,4barra, de onnan nem megy feljebb a nyomás, tíz tizenöt perc után sem éri el a kikapcsolási értéket!
Ez mit jelent? Megy a szivattyú és nem kapcsol le a nyomáskapcsoló, vagy csak nem tudja elérni a kikapcsolási 2,5 bar értéket?
Nem zudja felnyomni kikapcsolásig, 2,4 nél megáll a mutató,tiz perc után én kapcsolom ki a szivattyút, majd kb tíz perc után a nyomás nulla úgy hogy nem vettem belőle vizet!
A szivattyú kb négy méterről szívja a vizet!
Hali !
Hát akkor az egy nagyon leharcolt szivattyú már, de nem oka a nyomásvesztésnek. Szerintem a lábszelep vagy a visszacsapó a baj. Azt nem is láthatod hogy szivárog a lábszelep mert a szívócsövön belül engedi vissza a vizet a kútba. Ha nem hiszed rakj egy golyóscsapot a szívócsőre aztán miután felment a nyomás a tartályban zárd le. Ha ezután is elmegy a nyomás akkor ugyanezt a nyomóoldalon is csináld meg. Ha ezután is elmegy akkor tengeytömítés a baj de akkor meg tocsogna a vízben a szivattyúd, arról nem beszélve hogy levegősödne is. Szerintem valami teflonszalag vagy kenderkóc aláment annak a szelepnek azért nem zár, de az új is lehet rossz ebben is.
Üdv
Hali!
A nyomásprobléma a lábszelep szétszedésével rendeződött! (műanyag sorjadarab volt bennt).
De továbbra sem képes felnyomni 2,5 bár fölé!
Hali !
No ez jó hír ! Tehát az új szelep volt rossz ,pontosabban félig elkészült :)
Milyen az a szivattyú amiről beszélünk mert lehet hogy "trabanttal akarsz száguldozni" ?
Üdv !
Most jönnek az apró kérdések: milyen teljesítményű a szívattyú, milyen mélyről szív, milyen kút, mekkora a vízoszlop a kútban, tudta valamikor ezt a kikapcsolási nyomást produkálni?
A felső nyomásérték probléma lehet a szivattyú teljesítményének a hiánya is, de kopott szivattyúház ill. lapát probléma is. A leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás - még ha átmeneti is -, a nyomáskapcsolót 2.3 barra állítani és akkor még biztonsággal ki tud kapcsolni. A további megoldások Lalibátyó tisztes feladata.
Hát igen. -Én mondjuk előbb rádobnék egy megbízhatóbb nyomásmérőt aztán azt a kikapcsolási nyomást inkább 2,0 ra állítanám (hogy jövő héten ne kelljen ismét babrálni) Ezt a szivattyút meg beazonosítani hogy mik a gyári paraméterei aztán ennek ismeretében eldönteni a továbbiakat.
Üdv !
Most visszaolvasva látom, hogy kb. 4 méterről szív a szivattyúd. Mire használod a szivattyút, locsolásra? A vízhozama milyen, mennyire nyomja a vizet, ha megengeded? Ilyen mélységből ekkora nyomást gond nélkül kéne teljesítenie még egy kisebb teljesítményű szivattyúnak is. Úgy tűnik a Lalibátyó által említett harcos jelleg fog befutni múlt időben. :D
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 5 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég

cron