Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 153 / 156
Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni vízszivattyú ügyben.
Van egy fúrt kutunk, locsolásra használjuk,melyben elromlott a szivattyú, s ezért újat kellett vennünk, de nem jártunk sikerrel,mert bár 2 félét is vettünk, de egyik sem működik.
Amit tudnia kellene a szivattyúnak: minimális viznyomás: 4,5 bár
Úgynevezett "fektetett" kút, vizszintesen 1 m. Függőlegesen 15 m-ről kellene a vizet felvennie.
Tud valaki ehhez szivattyút ajánlani?
Segítséget előre is köszönöm!
Üdv.
Vica
Olyant kell venni amilyen előtte volt.
Amúgy azok milyenek voltak ( márka típus) amik nem váltak be ?
Lalibatyo!
Mi is azt szerettük volna, de mivel a vízszint jóval lejjebb ment, az már nem tudja olyan mélyről felvenni a vizet. Ha jól emlékszünk az Pedrolló szivattyú volt, s akkor még 7 méterről kellett felvennie a vizet.
Visszaolvasta úgy látom sok tapasztalata van a szivattyúk terén.
Esetleg az alábbi jó lenne?

Alfa Centauri AC-JET100M szivattyú mélyszívófejjel
Termékleírás
* 230V/50Hz, 750W teljesítmény
* H max. 45m, Q max. 42 liter/perc
* Max. szívómélység: 25m (mélyszívófejjel)
* Csatlakozás szívó 5/4”, nyomó 1"
* Bronz lapátkerék, ÖV ház
* Szívómélység növelésével csökken a vízhozam és a nyomás.

Gyártó
Alfa Centauri
Típus
Búvárszivattyú
Vízszállítási teljesítmény
2520 l/h
Max. nyomás
4.5 bar
Teljesítmény
750 W

Üdv.
Vica
Ha elment a víz akkor kár erőltetni a felszívó szivattyúkat, egyik sem lesz jó. Az ún "mélyszívó fejes" a fából vaskarika és általában szívni szokott vele aki megveszi, azt sem javaslom. Vannak speciális helyzetek és körülmények ahol működik (úgy ahogy) de ebbe ne menjünk bele mert ha épp olyan a helyzet most nálad és működik, nem biztos hogy holnap is majd az lesz. A búvár szivattyú a tuti , és nem a rezgős membrános, nem a csavarorsós, hanem a lapátkerekes. És persze kerülendő a piacos meg a noname netes szemét.
Tessék olyan üzletből vásárolni ami tegnap is volt és holnap is lesz és van ajtaja amin be tudsz menni. Ha olcsó kell akkor IBO alá nem nagyon kellene menni.
A megadott adatok alapján semmilyen búvárszivattyút nem tudtam azonosítani.
Sziasztok.van egy elpumps 1300 as házi vízműm ami egy fúrott kútra csatlakozik egy kpe fekete csővel...szívóágon a fennt a szivattyúnal van egy váltószelep, a nyomoágin pedig egy csap. A problémám az hogy bizonyos idő után elengedi a vizet a szivattyúm és mindig töltögetni kell újra...A szeleppel lehet gond?vagy inkább egy lábszelepet kellene felrakni?Köszönettel Zsolt
Mindenképp kellene lábszelep a szívócső aljára ebben az összeállításban.
Lábszelepet írtam annak a szívócső alján a helye. Más nem kell.
Üdvözlet.
Egy tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Van egy pár éve fúrt 58m mély kút 110 es csőből.Nyugvó vizszint:82cm. Üzemi vizszint: 2,8 m
Van rajta egy kb 15 éves pedrollo 80 literes jswm 10 mx szivattyú.Újonnan vettem anno.
32 es kpe csövön szivja a vizet és 32 es kpe csövön nyomja.
A szivattyúnál kb 2 méter 32 es kpe cső plusz 20 méter háromnegyedes slagon 40 liter/perc.2bar nyomáson

100 méter 32 es kpe cső plusz 20 méter háromnegyedes slagon 30 liter/perc 2bar nyomáson
1 kérdés: Ez a szivattyú rossz lehet?Vagy ennyit tud?
2 kérdés. Milyen szivattyút vegyek,hogyha a 30 liter helyett kb 100 ltert szeretnék.2-3 bar nyomáson a 100 méter 32 es kpe cső végén lévő csapon. A terület gyakorlatilag vizszintes.
köszönöm.
A szivattyúk karakterisztika mellett dolgoznak, a gyártók pedig a karakterisztika két végét adják meg mert az néz ki jól :D
például :
JSW1.jpg
JSW1.jpg (98.11 KiB) Megtekintve 2741 alkalommal.



Tehát esetedben a 80 liter az az elvi max szállítás ami 0 méter szívómélységről 0 méter emelőmagasságra 0 méter nyomó vezetékkel értendő. világosabban fogalmazva sosem, mint az új autók megadott fogyasztási adatai :)
Esetedben kb olyan szivattyú kell ami a 100 litert kb 8 bar nyomáson tudja mert ugye a veszteségeket is kell kompenzálni többlet "teljesítménnyel" ami 32 es cső esetén már jelentős 100 liter/perc esetén 100 méteren 4 bar + a szívómélység.
Az már egy másik kérdés hogy a kút ezt fogja e bírni mert a kutak nagy részét a túlterheléssel teszik tönkre :!:
Attól tartok felszívó szivattyúban ilyen már nem nagyon lesz vagy úgy hogy be kell rakni egy nyomás fokozó szivattyút is ( tehát két szivattyú kell)
Köszönöm a segítséget.
Sziasztok Elpumps házi vízműm van és egy fúrt kút, amit nem rég nézett meg egy kútfúró azt mondta van benne víz de medence tőltésre inkább ne használjam. November óta használtam mosás fürdés stb semmi gond nem volt vele. Most azt kezdte el,hogy ha megnyitjuk a csapot, nem egyenletesen jön a víz hanem ösze visza lövöldözi ez mondjuk igaz egy idő után abba marad. A legnagyobb probléma,hogy egy idő után el felejt "dolgozni" ha nem zárom el akkor nyomja a vizet de kb fé óra után már csak ugy tudom beüzeleni,hogy kimegyek kihúzom majd vissza dugom akkor megint jó egy ideig. JPV 900 a tipusa a nyomés szabályzó pedig ELPUMPS DSK 10 köszönöm ha valakinek lenne valami ötlete.
Olvastam hogy a búvár szivatyúk jobbak de ezt több helyről is. ha kell le is cserélem mert már kinyír idegileg.
Sziasztok,

Vízszerelőnk nemrég üzembe helyezett nálunk egy Pedrollo Hydrofresh JSWm 2CX-24CL házi vízművet. A bekötéskor sajnos nem voltam jelen, csak párom. Fúrt kútról van szó, tudomásom szerint olyan 6m körüli nyugalmi vízmélységgel. Párom elmondása alapján a membrán nyomás be lett állítva és a szerelő elég sokat küzdött a nyomáskapcsoló beállításával.

A rendszer a következő furcsaságokat produkálja:

1. Üzem alatt a nyomás folyamatosan oszcillál, nagyjából fél baros kilengése van.
2. Ha megnyitom a vízműtől pár méterre, 3/4" KPE csővel bekötött kerti csapot, akkor a vízmű feltol 4 barra majd kikapcsol, 1.4 barra visszaesve pedig újra bekapcsol. Ha a teljes öntözőrendszer (4 db Gardena T200 rotoros öntözőfej) és a csap egyszerre van nyitva, akkor a rendszer jópár percig rendesen üzemel, de van hogy így is eléri a kikapcsolási nyomást.

A vízszerelő azt mondta, hogy a vízmű túl van méretezve az öntözőrendszerhez képest, azaz egyszerűen nem képes kitolni a megfelelő vízmennyiséget. Laikusként úgy gondolnám, hogy egy házi vízműnek egy csap kapacitását is vidáman el kellene vinnie ki/be kapcsolgatás nélkül.

Van bármi ötletetek, hogy mi okozhatja a fenti jelenségeket, illetve mit lenne érdemes megnézni?

Segítségeteket köszönöm előre is!

Félig OFF: Ha van jól bevált rotoros szórófej típusra tippetek, azt is szívesen látom. Ez a Gardena T200 elég halovány...
Laikusként úgy gondolnám, hogy egy házi vízműnek egy csap kapacitását is vidáman el kellene vinnie ki/be kapcsolgatás nélkül.


- rosszul gondolod. Ha kevesebb vizet engedsz ki a csapon mint amennyit a szivattyúd benyom a házi erőlködőbe akkor az teszi a dolgát és kikapcsol. Mivel a csap ettől még nyitva marad úgy a betárolt víz jön ami nyomáscsökkenést okoz majd ismét teszi a dolgát az erőlködő és bekapcsol.
- tehát jól mondta a szaki hogy túl van méretezve a víz felhasználáshoz a szivattyúd.
Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék, apáméknál Elpumps 1300-as házi vízműje tönkrement, vettünk egy ugyanolyat, be is lett kötve. A réginél volt egy kapcsoló a kiömlő nyílásnál, ezt is rászereltem. A szívó oldalon a csövet feltöltöttem, szivattyút feltöltöttem vízzel, a szivattyú látszólag normálisan dolgozik, 1,1-1,2 bar a nyomás, de mikor megnyitom a kerticsapot a nyomás eltűnik, víz nincs, de a szivattyú dolgozik keményen, forrósodásig, úgy kell kézzel leállítani. Ennyi infó után tudtok segíteni mi lehet a gond? Esetleg a pluszban rászerelt kapcsoló lehet hibás?
Kaphatok képeket ?
2336 hozzászólás Oldal: 153 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég