Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2303 hozzászólás Oldal: 154 / 154
Megoldódott a probléma, szívóoldalon volt gond, valahol levegőt szívott, azért engedte el a nyomást. Kiszedtem a csövet, kicseréltem a lábszelepet, minden csatlakozást a szívóoldalon szétszedtem, áttöröltem, ellenőriztem visszaraktam és elindult, lehet locsolni :D
viszont van de...
a szivattyú biztosítja a kert locsolását, de be van vezetve egy T csatlakozóval a házba is, azzal mosogatnak, azzal működik a mosogatógép, stb. viszont nincs bent nyomás, csak "pisil" bent a víz.
Van esetleg tippetek? Vízmű csere előtt tökéletesen működött és sehol nem lett megbontva egyik ág sem, csak a szivattyúnál a csatlakozó.
Szűrő ha van akkor eldugult, de a vízcsapokon is szoktak a csővégen lenni szűrők, az is tele tud menni vízkővel stb. De lehet hogy a régi HV nyomáskapcsolója buherált volt és nagyobb nyomáson kapcsolgatott.
IMG-e77d2a6c1ae3ac202a393a832daab49a-V.jpg
IMG-e77d2a6c1ae3ac202a393a832daab49a-V.jpg (241.79 KiB) Megtekintve 136 alkalommal.
Kedves Lalibátyó.
A tanácsát szeretném kérni.
Vettem egy Geko házi vízművet.(50 l tartály,1100w szivattyú)
A tönkre ment periférikus szivattyú helyett vettem. Ugyanoda kötöttük be 32 kpe csővel. Kb fél méterre van a tartály amiből szívnia kellene. Két könyök is van a csatlakozásban meg egy előszűrő plusz a lábszelep... A nyomó oldalon is ugyanolyan vastagságú kpe cső van,viszzafolyásgátlóval. Eddig működött a rendszer. Most viszont az új vizmű egyáltalán nem szív,hiába van feltöltve a szívóoldal ês a szivattyú is[img][img][/img][/img]. Jár a motor de nem szív.
Lehet mi csináltunk vmit rosszul v esetleg rossz a szivattyú?
Mellékelek egy képet,amit a szívóoldalról csináltunk miután nem működött. Igy kell kinéznie? Azt a fura formájú lukat nem értem.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdv. Éva
Ez elvileg egy önfelszívó szivattyú amiben kellene lenni egy műanyag ejektornak egyből a víz bemeneti nyílásnál. Ezen ez nem látszik hanem csak valami rozsdás vas látszódik. Az nem lehet hogy szétszedték és nem rakták vissza ?
Kedves Lali bátyó.
Tudtommal csak rákötöttük és semmit sem variáltunk rajta.
Kivettük a dugót és rácsatlakoztattuk egy könyökkel a kpe csőre. Sztem rossz maga a vízmű. Hiányos ezek szerint?
Várom válaszát.
Üdvözlettel. Êva
Szerintem igen, egy önfelszívó jet szivattyú szívónyílásba ha belenézel nem ezt kellene látni hanem a műanyag ejektort. Ha pedig a "kiskínai" vasöntvényből akarta az ejektort megcsinálni akkor az a szabálytalan lyuk egy öntéshiba. Megjegyzem ezt a márka nevet most hallottam először életemben :)
Köszönöm a választ.
A terméket visszaküldöm a forgalmazónak.
Ez a cég egy Lengyel cêg. ... Több helyen is forgalmazzák ezt a vízművet,talán nem ezen a neven.
Üdvözlettel.
Éva
Hát sok sikert! Nagy tétben merek fogadni hogy kínai, csak lengyel cég a forgalmazó mert nekik gyártják, ráadásul a rosszabb hírűek közül, mert léteznek egészen jók is amik kínaiak. Sajna vannak bajok az ilyen netes vásárlásokkal ha keresgél a neten fog látni panaszokat.(székhelyszolgáltatókra bejegyzett és elérhetetlen cégek, elveszett küldemények, felhívhatatlan telefonszámok megválaszolatlan levelek soha meg nem érkező visszatérítések stb.stb) pl pillanatok alatt kérhetik a beépítő, beüzemelő cég számláját a beépítésről és erre hivatkozva megtagadják a garanciát. Nem a kedvét akarom elvenni csak egy kicsit ablakot nyitni a "való világra" de NE legyen igazam és simán menjen minden ! Azért ha lesz valami info az ügy állásáról akkor ossza meg velünk.
2303 hozzászólás Oldal: 154 / 154