Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 6 / 156
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 156 Következő
Lalibátyó,
Láttam többféle típusú, szivattyúkra utólag szerelhető nyomáskapcsolót, ami szárazonfutás védelemmel is el van látva. Egyszer sajna már sikerült a vizet leszívnom a kútból, úgy hogy amire észrevettem már szárazon futott egy ideje a szivattyú és egy napig nem is volt hajlandó működni, pontosabban működött, de vizet a vödörből sem szívta ki. Szerencsére nem túlságosan sértődős és azóta is tartva a régebbi teljesítményét működik rendesen.
Paraméterek: ásott kút, 900W-os nem tudom milyen típusú mélykútszivattyú, 18-20 m körüli vízszint. Sajna nincs rajta szintkapcsoló és más védelem sem, a slag amin a vizet felnyomja a kút tetején lévő 3/4 "-os vízcsőbe csatlakozik (ez tartja a szivattyút is) majd a kúton kívül egy sima csapon keresztül lehet rácsatlakozni. A szivattyúnak nem tudom mekkora a nyomása, de alig kisebb a vízhálózat nyomásánál, és most a sok eső után megemelkedett vízszintnél vetekedett a hálózati nyomással. Eddig úgy locsoltam, hogy rácsatlakoztattam a slagot, és a ház két oldalán lévő alternatív (váltó) kapcsolóval indítottam el, vagy állítottam le.
Most szeretném egy kicsit automatizálni egy ilyen nyomáskapcsoló utólagos felszerelésével, ne kelljen állandóan a kapcsolóhoz szaladgálni. És persze a szárazonfutás védelem is jól jön, mert ha rárakom a pörgettyűs öntözőt, nem ülök végig mellette figyelni.
Kérdéseim:
- milyen típust ajánlasz, ami minőségében jó és megbízható, de az ára emberi határok között mozog. Amit találtam legolcsóbbat a Conrad árulja, utána már csak Pedrollót és Gardenát, ami többszöröse a Conrad-osnak és sima szivattyú automatizálására alkalmas.
- hova tudom felszerelni, hogy ne legyen útban, de megbízhatóan működjön. A szivattyú elektromos csatlakozása elég szerencsétlenül a kúton belül van, de nem én csináltam. Ezek a kapcsolók bírják a párás környezetet, vagy kívülre kell szerelni?
lalibatyo írta: zoli0726 !
Dobj már fel egy képet mert nem akarok ostobaságot mondani, hiszen annyi féle nyomáskapcsoló van forgallomban. Nagy valószínűséggel a nagy rugó a kikapcsolás és ha befelé tekered a végén az anyát akkor növeled, a kicsi a bekapcsolás és azt is befelé kell tekerni hogy növeld, de mint írtam is nagy valószínűséggel !!! Mindenképp kell egy nyomásmérő óra is !

ezen az órán ami rajta van is le tudom ellenőrizni a változást? akkor majd lassan csak kitapasztalom , hogy mi mit csinál, csak óvatosan.
http://www.barkacsonline.hu/images/uplo ... mu_1AX.gif
Zoli,
A szétszedett nyomáskapcsolóról kellett volna kép, ahol látszik a kicsi és a nagy rugós csavar.
Hello Laci !
Hát ha hinni lehet a pletykáknak akkor a Grundfos több tízezres cuccát ha elromlik ennek a beléből újjítja fel néhány szerelő. [url]http://www.nimbusz-kft.hu/index.php?page=termekek&fokat=Kertészeti termékek&kat=Szivattyúk&alkat=Szivattyú kiegészítők[/url](Persze grundfos alkatrész árat számolnak :D ) Jómagam próbáltam, korrektül működött de nem arra való hogy percenként 2 pohár vizet engedjenek ki ezen keresztül. Van benne védelem és ha kinyitod a csapot kapcsolja a szivattyút ha elzárod megállítja. Ennyi pénzért egy próbát megér.
Üdv !
Talán most sikerül :)
[url]http://www.nimbusz-kft.hu/index.php?page=termekek&fokat=Kertészeti termékek&kat=Szivattyúk&alkat=Szivattyú kiegészítők[/url]
Köszönöm mindenkinek a segítségét! A helyzet az, hogy én teljesen lüke vagyok a témában!
A szivattyú cserére került, és egyenlőre úgy néz ki hogy a cseredarab problémamentes! Valószínüleg a motor volt "leharcolva"!
Mégegyszer kösz Mindenkinek! Kisdeka
Köszönöm Lalibátyó!
Jónak tűnik. :D
Szép napot mindenkinek!
Lett egy nagy kertem.
Gondom van, locsolnék!
Vezetékes vizem, és kutam is van. A vezetékes víz nagyon drága.
Adjatok tanácsot, hol tudok, megbízható és nem méregdrága házi vízellátó szerkezetet venni, ami a nyugdíjból is kifizethető.
Van-e valakinek jó és bevált típusa.
A Tesz-vesz-en és a Vaterán nem találtam
Lehetőleg házhoz szállítással.
Egyforma közelségben lakom Székesfehérvárhoz és Veszprémhez.
A válaszotokat megköszönöm.
Üdv: István

Újból itt vagyok!
Találtam egyet a neten, ezt írják róla:
"ELADÓ EINHELL TIPUSÚ 750W-OS HÁZI VÍZMŰ,A KÉPEN LÁTHATÓ ÁLLAPOTBAN.A GÉP MOTORJA TÖKÉLETESEN MŰKÖDIK,DE A MOTOR,ÉS A SZIVATTYÚHÁZ,KÖZÖTT,SZIVÁROG A VÍZ.(GONDOLOM SZIMERING PROBLÉMA LEHET.)

Valóban csak szimmering probléma lehet?
Mondjatok véleményt.
Üdv!
A tanácsadáshoz több adatra lesz szükség. Milyen a kút, mekkora a vízszintje, a víz magassága, a vízhozama, csak locsolásra lesz használva vagy másra is, mivel fog locsolni (slag, öntözőberendezés).

A leírás alapján szimering probléma lehet, de így látatlanba senki nem tud konkrét tanácsot adni, vagy véleményt formálni, ez felelőtlenség is lenne. Nem lehet tudni az eladó mit hallgat el, egy szimering hibás szivattyút csak ezért eladni felesleges. Lehet már a tengely van annyira megkopva, hogy hiába cserélnek szimeringet, utána is folyni fog. Nem akarok senkit bántani, de hirdetés útján bármit is venni - kivéve, ha konkrét érvényesíthető garanciát adnak rá - mindig hordoz magában rizikót.
Üdv !
Ezekben nem szimmering hanem csúszógyűrűs tömítés van.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:JTwl39r-AwkJ:www.hidroszer.hu/tengelytomites.html+tengelyt%C3%B6m%C3%ADt%C3%A9s&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu
Kb 1 ezer pénz körül megvehető de esetenként pofátlanul nagy pénzeket is kérnek érte pl ha egy Gardenába akarsz Gardena szakkereskedőtől venni. A leírás alapján biztosan az a baja de mondanám hogy nem véletlenül megy az tönkre. Valószínűleg koszos vízhez használták igy a lapátkerék és annak a háza is kopott biztosan, ami teljesítmény és nyomás esést okoz, időnként egész jelentőset is.Valószínűleg a csapágyba is belement a víz ami szintén tönkre fog menni hamar. Ha tapasztalatod hozzáértésed nincs akkor csak olyant vegyél ami garanciális mert a buhera hamar sokba kerül. Az sem biztos hogy a tartályben lévő membrán jó ami újabb kiadás lehet.
Ha csak öntözéshez kell én csak egy tartály nélküli szivattyút javaslok, mert vagy öntözöl vagy nem így vagy teljesen nyitva a csap vagy elzárva.
Ha csak az olcsóság a szempont akkor itt találhatsz :
[url]http://www.nimbusz-kft.hu/index.php?page=termekek&fokat=Kertészeti termékek&kat=Szivattyúk&alkat=Önfelszívó szivattyú[/url]
Ezek is ugyanolyan kínaiak mint a többi amit ilyen olyan barkács és kertészeti áruházakban árulnak. Ha minőséget akarsz akkor kell egy megbízható és tisztavizű kút, abba érdemes jobbat is venni. Ha homokol a kutad bármit rakhatsz bele előbb utóbb tönkremegy.
mégegyszer a link :
[url]http://www.nimbusz-kft.hu/index.php?page=termekek&fokat=Kertészeti termékek&kat=Szivattyúk&alkat=Önfelszívó szivattyú[/url]
heló légyszi adjatok szakmai tanácsot. Én egy 80nm-es tetőtérbeépitéű házban lakom 2 fürdő 2konyha.Milyen házivizmüvet vegyek,hogy fentis kellő nyomás legyen.hány watt?hány literes tartály?stb.Előreis kössz.
Javaslom hogy a kút hozama üzemi vízszintje legyen a kiinduló adat a szivattyú választáshoz, ne pedig a vízigény, mert ha túlterheled a kutat az homokolni fog (gyorsan tönkreteszi a szivattyút) és más problémák is lehetnek. Tehát milyen az a kút mekkora a nyugvószintje mekkora az üzemi szintje és milyen hozam mellett ? Egyébként minél nagyobb a tartály annál nagyobb a vízellátás komfortérzete. Ritkább és lassabb a nyomásesés nyomás növekedés a ki be kapcsolások hatására ami ugye állandó hőmérséklet ingadozással is jár zuhanyozás közben. Nem nevezném ezt egy extrém vízigénynek de ha mindkét fürdőt egyszerre használják akkor bizony egy 30 liter/ perc szállításu szivattyú kellene és ezt azért 2,5-3 bar mellett kéne tudnia. Én legalább 80-100 literes tartályt tennék a rendszerbe. Persze ez már nem olcsó játék, kérdés mit ér a komfort és mit tud az a kút ?
Üdv mindenkinek, új vagyok a fórumon.
Azért regisztráltam, mert valami furcsa dolog történt a szivattyúmmal, hátha itt valaki tudja a megfejtést. (A szervízben nem tudták.)
A rendszer egy 20 l-es tartályból és egy Pedrolo szivattyúból áll, a kert öntözésére használom kizárólag. A nyomó oldalon egy kb 30 m-es locsolócső van szerelve, 5 m hosszban 1", 25 m pedig 1/2" átmérővel. A végén pisztolyszerű kézi szórófej, ami a cső végét lezárja. Használaton kívül áramtalanítom, most is ez történt. Viszont a nyomó oldali elzárót nyitva felejtettem. Estére a víz leszaladt a tartályból és az öntözőcső a teljes hosszában összelapult. Az volna a kérdésem, hogy hogyan alakulhatott ki a nyomó oldalon ilyen erős szívás?
Előre is köszi.
Üdv !
Ne gondolj semmi földönkívülire! Csupán az történt hogy a lábszelep nem zár, ezáltal visszafolyik a víz a szívócsövön a kútba. Mivel a pisztoly szórófej egy elzáró szerelvény (ha nem nyomod nem folyik a víz) ezért miután az összes víz visszafolyt a tartályból a vákum összeszívta a tömlőt mert nem tudott a levegő bejutni.
Tehát az alábbi okok lehetnek: nem jó a visszacsapó szelep vagy lábszelep. Jó, de tőmítetlenül van szerelve, vagy a szívócső tömítetlen. Minden tökéletes csak homokol a kút vagy valami szennyeződés épp a szelep alá került amitől nem tudott elzárni.
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 6 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég