Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 154 / 156
Megoldódott a probléma, szívóoldalon volt gond, valahol levegőt szívott, azért engedte el a nyomást. Kiszedtem a csövet, kicseréltem a lábszelepet, minden csatlakozást a szívóoldalon szétszedtem, áttöröltem, ellenőriztem visszaraktam és elindult, lehet locsolni :D
viszont van de...
a szivattyú biztosítja a kert locsolását, de be van vezetve egy T csatlakozóval a házba is, azzal mosogatnak, azzal működik a mosogatógép, stb. viszont nincs bent nyomás, csak "pisil" bent a víz.
Van esetleg tippetek? Vízmű csere előtt tökéletesen működött és sehol nem lett megbontva egyik ág sem, csak a szivattyúnál a csatlakozó.
Szűrő ha van akkor eldugult, de a vízcsapokon is szoktak a csővégen lenni szűrők, az is tele tud menni vízkővel stb. De lehet hogy a régi HV nyomáskapcsolója buherált volt és nagyobb nyomáson kapcsolgatott.
IMG-e77d2a6c1ae3ac202a393a832daab49a-V.jpg
IMG-e77d2a6c1ae3ac202a393a832daab49a-V.jpg (241.79 KiB) Megtekintve 3411 alkalommal.
Kedves Lalibátyó.
A tanácsát szeretném kérni.
Vettem egy Geko házi vízművet.(50 l tartály,1100w szivattyú)
A tönkre ment periférikus szivattyú helyett vettem. Ugyanoda kötöttük be 32 kpe csővel. Kb fél méterre van a tartály amiből szívnia kellene. Két könyök is van a csatlakozásban meg egy előszűrő plusz a lábszelep... A nyomó oldalon is ugyanolyan vastagságú kpe cső van,viszzafolyásgátlóval. Eddig működött a rendszer. Most viszont az új vizmű egyáltalán nem szív,hiába van feltöltve a szívóoldal ês a szivattyú is[img][img][/img][/img]. Jár a motor de nem szív.
Lehet mi csináltunk vmit rosszul v esetleg rossz a szivattyú?
Mellékelek egy képet,amit a szívóoldalról csináltunk miután nem működött. Igy kell kinéznie? Azt a fura formájú lukat nem értem.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdv. Éva
Ez elvileg egy önfelszívó szivattyú amiben kellene lenni egy műanyag ejektornak egyből a víz bemeneti nyílásnál. Ezen ez nem látszik hanem csak valami rozsdás vas látszódik. Az nem lehet hogy szétszedték és nem rakták vissza ?
Kedves Lali bátyó.
Tudtommal csak rákötöttük és semmit sem variáltunk rajta.
Kivettük a dugót és rácsatlakoztattuk egy könyökkel a kpe csőre. Sztem rossz maga a vízmű. Hiányos ezek szerint?
Várom válaszát.
Üdvözlettel. Êva
Szerintem igen, egy önfelszívó jet szivattyú szívónyílásba ha belenézel nem ezt kellene látni hanem a műanyag ejektort. Ha pedig a "kiskínai" vasöntvényből akarta az ejektort megcsinálni akkor az a szabálytalan lyuk egy öntéshiba. Megjegyzem ezt a márka nevet most hallottam először életemben :)
Köszönöm a választ.
A terméket visszaküldöm a forgalmazónak.
Ez a cég egy Lengyel cêg. ... Több helyen is forgalmazzák ezt a vízművet,talán nem ezen a neven.
Üdvözlettel.
Éva
Hát sok sikert! Nagy tétben merek fogadni hogy kínai, csak lengyel cég a forgalmazó mert nekik gyártják, ráadásul a rosszabb hírűek közül, mert léteznek egészen jók is amik kínaiak. Sajna vannak bajok az ilyen netes vásárlásokkal ha keresgél a neten fog látni panaszokat.(székhelyszolgáltatókra bejegyzett és elérhetetlen cégek, elveszett küldemények, felhívhatatlan telefonszámok megválaszolatlan levelek soha meg nem érkező visszatérítések stb.stb) pl pillanatok alatt kérhetik a beépítő, beüzemelő cég számláját a beépítésről és erre hivatkozva megtagadják a garanciát. Nem a kedvét akarom elvenni csak egy kicsit ablakot nyitni a "való világra" de NE legyen igazam és simán menjen minden ! Azért ha lesz valami info az ügy állásáról akkor ossza meg velünk.
Van egy Gardena házi vízmű 3000/4 eco Classic,3-napja feltölti magát gyári értékre 3,5-bar ra . Abban a pillanatban mikor kikapcsol. Nyomás mérő állása hirtelen leugrik 3-bar-ra . És onnan folyamatosan kb 20-perc alatt leesik 2,5-bar ra amikor újra kapcsol és tölt. És ujból indul az egész elöről .És ha kinyitom a csapot a házban Levegős /prüszköl kétszer,háromszor/,és utána rendesen jön a víz .
Tartályban a nyomés 0,9 bar .
Sehol nem csepeg .
Lábszelepet nem tudtam ellenőrizni,ezért be szereltem egy vissza csapó szelepet de így is ugyan azt produkálja .
Házi vízmű 5-éve .
Már kifogytam az ötletekből,esetleg találkozót már valaki hasonló problémával és megosztaná tapasztalatát .Meg köszöném !
Lyukas lesz az a tartálymembrán sajnos. Tessék szétszedni nyomásmentesítés után, és cserélni. A levegő előtöltési nyomás elvileg 1,4-1,5 kellene legyen.
Adott egy AL-KO DRAIN 7500 CLASSIC szennyvízszivattyú ,amely 4-éve szépen működik . Szivattyú működik,de amint a hálozatra kötöm ami 32mm es fémszálas bordázott csővel történik egyszerüen csak jár a motor és nem hajlandó nyomást produkálni ? Amint lekötöm,hibátlanul nyomja ki a szennyvizet ? Találkozot már valaki evvel a problémával és hogy mi okozza ? Köszönet a válaszért !
Ezzel a problémával mindenki találkozik aki ezt a szivattyút arra akarja használni mint te. Egyszerű az oka a paraméterei nem teszik lehetővé.

Teljesítmény 450 W
Szivattyúház anyaga Műanyag
Energiaforrás Elektromos
Maximális emelőmagasság 6 m
Maximális vízhőmérséklet 35 °C

A 6 méter emelő magasság az 0,6 bar max nyomást jelent . Ez nem erre a célra készült amire használnád.
Kedves Lalibatyo!

Ha jársz erre és tudnál segíteni:

Családi ház (földszint+1 emelet) ellátásához keresnék megoldást. A hálózati víz szép lassan tölt fel egy 1m3-es földalatti tartályt. Az ide befolyó hálózati ág úszókapcsolóval nyit-zár.
A tartályból kifolyó részre keresném a megoldást, ami továbbítja a vizet a házba (kb 30 m 25-ös KPE csövön). A szivattyú a tartály aljánál lenne, azaz felszívnia nem kell, sőt 0,3-0,8 bar nyomással kapja ugye a vizet. Rengeteg olvasgatás után három verziót raktam össze magamban, laikusként.
1. 100l IBO inox tartály+ Pedrollo JCRm 2C+Evac DPC-10 (itt a szivattyú önfelszívó)
2. 100l IBO inox tartály+ Pentax Ultra 3S 100/5+Evac DPC-10 (mert vhol azt írták az önfelsszívó nem jó, ha nincs felszívás, gyorsan elromlik, kiakad a váltószelep, így lett a Pentax ami nem önfelszívó ha minden igaz)
3. GWS PWB24LH tartály+ a fenti Pedrollo vagy Pentax, amelyik jobb+ Pedrollo Trevitech Logic SP 11 frekvenciaváltó
(itt meg a vízütés miatt írták vhol, hogy bár elméletileg nem kell hidrofor tartály de gyakorlatilag javasolt egy kisebb).
Mindegyikhez visszacsapó szelep a szívócsonkra.
És itt megakadtam, hogy igaz-e egyáltalán, hogy a nem önfelszívó szivattyú a javasolt, ill. frekiváltó vagy nyomáskapcsoló legyen.
Egyik verzió sem olcsó, de akkor legalább a jobbikat, megbízhatóbbat szeretném. Esetleg van-e jobb választás ehhez, mint pentax/pedrollo és azon belül az általam válsztott paraméterek egyáltalán megfelelőek-e (kb 50m és 70-80 l/perc)
Köszönöm szépen, ha tudsz segíteni!
Családi ház ellátására elég a 20 liter/ perc, felesleges hatalmas szivattyúkban gondolkodni. Ha olyan a tartály ( pincében van ) akkor én bele dobnék egy ásott kút szivattyút ezek 4-5 bar nyomást tudnak ami bőven elég. Ezt kiegészíteném 2 db 24 literes tartállyal. Kapna egy Grundfos PM2 vezérlőt amin a belkapcsolási nyomást felemelném 3 barra. Ha ez nem ok akkor jöhet az 1.-es verziód a 2 db 24 es tartállyal. Ha az anyagiak korlátlanok akkor jöhet a Trevi vezérlőnek. Miért kettő tartály ? - mert ha 1 van és elromlik akkor az összes elromlott. Ha 2 van a kettő sosem romlik el egyszerre.
Köszönöm szépen, sokat segítettél. Keresek akkor kisebb teljesítményű külső inox szivattyút két tartállyal és Trevivel. Már csak azt nem tudom miből fogom észrevenni, ha az egyik tartály elromlott. (Az ásottkút szivattyútól, biztosan butaság, de idegenkedem. Egy fene tudja milyen műanyagból készült, olajos akármi ázik napi 24 órában, abban a vízben amiből a gyerekeim minden nap isznak.)
Ha segítenél még abban, hogy ráfolyásra valóban nem önfelszívót kell tenni?
Illetve milyen szivattyú márkában gondolkodjak, ha nem az ára az elsőrendű szempont? Pedrollo, Pentax, ??
Köszönöm!
2336 hozzászólás Oldal: 154 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég