Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 141 / 156
Köszi a választ!
Szerintem max. 6-7 méterre lehet a víz. A házi vízellátón lévő nyomásmérő sem mozdult meg soha, az is 0.
Annyi kötés van a szivattyúig, amennyi a képen látszik, azt gondolom, ott nem szív levegőt.
Lábszelep: kompletten lett vásárolva, csak rá lett csavarozva a cső végére, azt hogyan lehet fordítva bekötni?
Felhúztuk a csövet (még mielőtt kérdeztem), le volt tapadva a szelep, befújtuk WD 40-nel, elvileg most jó,
csak hát víz az még mindig nincs...
Szia
1 hibás kötés is épp elég a problémához. 6-7 méterről kellene működjön a bajok 8 körül kezdődnek. A szívócső acélcső ?
Le kellene venni a nyomó oldalon a KPE csövet és feltenni egy kerti slagot majd úgy tesztelni a szivattyút. A többit este.
Üdv
Szia!
Köszi a választ ismét!
Igen, a cső, ami a kútból az aknába megy, acél.
Lekötöttem a nyomóoldalt, erősen buborékolva kinyomott kb. másfél deci vizet, (Nyilván ami a szivattyúban magában volt)
és semmi egyebet. Levegőt szív valahonnan?
Én az eddigiek alapján úgy gondolom, ki sem tudja nyitni a lábszelepet.
Ha kipróbáljuk a szelep nélkül, az segíthet behatárolni a problémát?
Tudom, hogy az adatlapnak nem kéne hinni, de ott jóval nagyobb emelési magasság van feltüntetve, mint ami itt van,
sőt emlékeim szerint a gépkönyv azt írta, még feltöltött szivattyúház nélkül is képes "elkapni" a vizet.
Ehhez képest... gyenge lenne? A Niagara után szerintem egy kb. ugyanilyen teljesítményű AL-KO vagy hasonló
ment, és locsoltak vele rendesen. (Akkor még a nagy tartály és a tetején lévő orosz nyomáskapcsoló segítségével).
Estére lemérem pontosan a cső hosszát.
Szia !
Sajna az öreg acél cső képes kilyukadni a korróziótól de bízzunk benne hogy nem ez történt. Biztosan levegőt szív valahol és hát csak a szívócsőnél tud. Ez egy új szivattyú nem hinném hogy ejektor vagy tengelytömítés gondja lenne. A niagara még annyiról sem képes felvenni a vizet mint ez, tehát nem a technika a gyenge. Megjegyzem az emelési magasság nem keverendő a szívó mélységgel, ez egyik az a kútban lévő víz és a szivattyú közti függőleges távolság, a másik pedig a szivattyútól mért az a magasság ahol még kicsorog a csőből a víz. Ráadásul az utóbbiból az előbbi levonandó tehát ha 8 méter a szivó mélység és 48 méter az emelési magasság akkor egy 7 méteres kútnál már csak 41 méternél csordul ki a víz a csőből.
- Lábszelep nélkül nem kellene próbálgatni legfeljebb ráfolyással. Én vennék az acélcső helyett 32 es KPE csövet, és egy új szívócsövet raknék össze. Ahogy látom a KPE idom szorító anya meneteire is rá van tekerve a teflon ott is ahol nem kellene és a nyomó oldali csatlakozásnál is vízszivárgást vélek a képen ez mind mind a szakszerűtlen szerelés ismérveinek tűnnek. Tessék rendes menet tömítőt használni
( loctite zsinór) tessék felérdesíteni a meneteket hogy a tömítőt az összetekerés ne nyomja ki. A KPE idomokat össze kell dugni rendesen de előtte lekerekíteni az éleket hogy a gumigyűrűt ne nyomja ki az összedugás során. A szivattyú szívó oldalán az első menet toldó és az arra tekert KPE idom is gyanúsnak látszik, ráadásul az a két szemben álló KPE szorító anya közt az a fél centis hely meghúzás után kevésnek tűnik, tehát nincs az ott rendesen összedugva szerintem. Egy normális szerelésnél legalább akkora táv keletkezik a meghúzást követően mint amennyi a következő szembe szerelt idomnál látszik a kék és a fekete szorító anya közt. Tehát a szerelési hibákat kellene kizárni először szerintem.
Szia!
Jelentem, működik a dolog.
Nyilván a levegő volt a probléma.
Kiszedtem a lábszelepet, a cső tele volt vízzel, ebből arra következtettem, hogy nem az a lyukas.
Lemértem amúgy, sokkal kevesebb a hossz, mint írtam, a teljes cső 4,6 m, ebből 4 m megy le függőlegesen.
A javasolt módosításokat megcsináltam, így már nem én szívok, hanem ez a szivattyú....
(Rengeteg koszt nyomott ki a kerti csapokba, meg jó sok rozsdás vizet...)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Annyit kérdeznék még miheztartás végett, hogy ez milyen szivattyú?
Mit lehet tőle várni élettartam, megbízhatóság szempontjából?

Köszi és Üdv.
Gratula !
A kosz az lehet az is amin az öreg tartályba be volt ülepedve az évek során és felkavarodott. A 4 méter szívócsővel simán megtörténhet hogy ha gyenge a kút töltődése akkor tartós használat esetén leszívja a vizet a szívócső aljáig és lelevegősödik. Persze ha a kút sem mélyebb akkor nincs mit tenni figyelni kell rá vagy valami szintérzékelőt és szárazfutás védelmet beépíteni.
Milyen ? Valami kínai amit egy európai forgalmazó gyártat ezen a néven. Nincs úgy "megmarketingelve" mint az alko ezért olcsó is. Van amelyik évekig elmegy és van amelyiket gyakran kell szerelgetni még ha tiszta vizet is szív.
Az 1 év garit ki szokta bírni.
lalibatyo írta: Szerintem csúszógyűrű lesz. Szétszeded beviszed egy szaküzletbe (nem praktiker és társai) és kapsz másikat.
A szivattyú ház gumi gyűrűre tömít rá, akkor megy tönkre ha szerelésnél elszakítják. Azt hidraulika alkatrészesnél tudsz venni.


Tiszteletem!
Örököltem egy Alfa Centauri szivattyút. AC-JET140 (1500W)
Hát nem dobtam ki pedig meg volt szorurva a sok rozsda és vízkőtől.
Időt nem kímélve kitakarítottam. Eddig csapágycsere és a motor sikeres beüzemelése történt.
Hát a tengelytömítésnél elég durva dolgok voltak. Pálmatex + szilóval volt két szimering odataknyolva.
A kérdésem az lenne, hogyan tudnám beazonosítani milyen csúszógyűrű kell oda?
Sokat keresgéltem neten láttam van pár féle, és ez úgy néz ki , hogy a járókerék nyomja oda a rugós részt talán,
zégergyűrű helyét nem látni a tengelyen vagy talán csavarral rögzített a rugós rész ?
Már tudom 2 részből áll . A szén-kerámia ami fix és a rugós grafitos rész.
Tengely átmérője 15,8mm tisztítva , de még pár tizedet csiszolnák belőle, hogy full fémtiszta legyen ha lehet.
Az álló része külső gumis 22mm és 6mm széles. Lehet olyat, hogy kissebb belső átmérő és becsiszolni a tengely méretére?
Mekkora kell legyen a rugós rész ? Úgy mértem ha fenn a járókerék és benn a tömítés a 2 közötti rész 25mm.
Gondolom nagyobb kellen 28mm- ...?
Köszönöm előre is. Szép napocskát. Béke.
Kedves Lalibátyó,
új vagyok a fórumon és olvasgatva a bejegyzéseket, gondoltam megpróbálom, talán sikerül itt találni megoldást.
Van egy kerti öntözésre használt Gardena 4000/4i electronic plus szivattyú, amely néhány évig kiválóan működött.
Egy ideje az a jelenség lépett fel, hogy bekapcsoláskor rendesen elindul, de néhány másodperc üzemelés után leáll egy szekundumra, vagyis kikapcsol-bekapcsol, majd megint nyomás kb. 8-10 mp, megint kikapcs-bekapcs, végül kb. 8 akadozás után végleg leáll és villog a piros LED. Áramtalanítom majd vissza és kezdődik elölről minden.
Infók: A kifolyás lezárásakor rendesen leáll várakozó üzemmódba, a nyomást tartja rendesen.
Lábszelep tiszta és min. 1 m mélyen a víz felszíne alatt van és kb. 3 méter mélyről szív. Csatlakozások ellenőrizve, fars levegőt nem szív.
A megoldás reményével, előre megköszönöm válaszod.
Üdv.
Sajna ebben az "alfa centauriban" nem igazán tudok tippet adni. Még évjáratok közt is lehet különbség. Arról nem is beszélve hogy lehet azért kókányolták mert horror áron adtak volna bele újat. 2 dolgot tehetsz vagy a forgalmazótól vagy annak szervizétől kérsz segítséget, vagy amiket méregettél elmondod egy szakkereskedőnek és lehet hogy nekiáll keresgélni a katalógusaiban.
Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni, mivel nem vagyok jaratos a temaban.
Szennyvizet szeretnek szivattyuzni nagyjabol 5-6 meteres melysegbol. A szennyviz tartalmaz mosogato ill. furdovizet, kis es nagy dolgot egyarant (ebbol van tobb).
Heti rendszeresseggel hssznalnam, a felszinen kb. 15 metert kell megtennie a lenek egy tuzolto fecskendo csovon keresztul.
Milyen tipust ajanlanatok (pl. olvastam, hogy van darabolos is).
Valaszotokat elore is koszonom.
Gabor
A Gardenák elektronikus vezérlése elég gyengére sikeredett szoktak vele bajok lenni és bizony nem is olcsó. Ha az enyém lenne kivenném a szűrőt és lepróbálnám úgy is aztán ha még mindig hisztizik akkor átalakítanám más vezérlőre.
Sziasztok!
Adott az előző tulajtól öröklött Power Force XKJ 800 PA házi vízmű.
Tegnap észrevettem, hogy fura hangja van és alig szállít vizet.
Javítják valahol vajon ezt a csoda masinát szerintetek, illetve ha barkácsolásra adom a fejem, vajon kapható-e hozzá alkatrész, és ha igen hol?
Hát ezt nem tudom, de nagy reményeid ne legyenek. Csapágy és tengelytömítés az igen de más nem nagyon lesz hozzá, vagy annyiért hogy inkább kihagyod.
Mi az a minimum amire már érdemes pénzt kiadni?
Kesves András!
Hát a minimum az amiért megéri tőled függ.
Általában olcsó dolgokat nem vállalnak be szerelők.(vegyémásikat) :)
Ha fanatikus vagy és azt mondod amit más kidobna na
én azértis csakazértmegcsinálom akkor ez neked szól.
Házi nem ipari!
Csapágy csere lehet 2x 500 ft-1500 -
Tömítés 1500-3000 .
Járókerék és társai meg vagy is anyagminőség fügvénye-
pl- 1 járókerék lehet MÜ. 2-3-5 ezer ugyanez rézből vagy bronzból 10-15 ezer---
Ha leég a motor tekercselés mérettől függ 10- a nemérimegig...
Kondi a tekercseléshez képest fillérek 1-2-3 ezres.
Nem írtad folyik-e belóle a víz . És ha igen hol.
Nem írtad milyen kút mert fontos lenne tud-e a szivattyúd vizet "emelni"
és szállítani.Lehet valahol levegőt szív rossz kötés miatt.
Remélem tudtam segíteni .
U.I. a korábbi hozzászólások nekem tanító jellegűek voltak. érdemes elolvasni :)
SOK SIKER!
Béke.
2336 hozzászólás Oldal: 141 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég