Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
59 hozzászólás Oldal: 1 / 4
A problémám a következő,van egy 42 m mély fúrt kutunk amiben lent van egy szivattyú kb.1 éve nem
használtuk.Most szerettem volna beindítani,de a szivattyú nem működik folyamatosan.Hosszabb rövídebb idő alatt de mindig leáll,majd 1-2 perc alatt ismét el lehet indítani.
Hol lehet a baj? :( :(
Üdv.csaba
Üdv
Milyen szivattyú van a kútban ?
hát ezaz,sajnos nem emlékszem,de valami olyasmire emlékszem,hogy Magyarországon szerelik ,kínai alkatrészekből . Talán Bp . :!: :!:
Hát így nehéz lesz. Ha kapcsoló dobozos és BP akkor lehet gond az indító kondenzátor, ez a kapcsoló dobozban van, de lehet a túláram védő is ( az a kis feket gomb amit meg kell nyomni ha leoldana) Ha más típus akkor is először a kondenzátorra gyanakodnék csak a beépített kondenzátort nehéz cserélni. Persze megeshet hogy "csak" egy kontakt hiba valahol ( ezt nehéz megtalálni) de láttam már olyant mikor a vékony tartókötél nyúlását a szivattyú kábele nem tudta követni.
Köszönöm,kapcsoló dobozos és a dobozban van a kondenzátor.Holnap megnézem.
Üdv.
Üdv mindenkinek!

Vettem egy Screw Submersible Pump ST/SWP550-004 merülő szivattyút.Mondták , hogy kell bele önteni olajat de

a leírásában nem találtam erről semmit. Tud valaki segíteni ebben. Kösz.[
Üdv
Az eladót kellene megkérdezni mert attól tartok ez az olaj ügy egy jó ürügy a garancia megtagadására. Ez valami piacos darab lesz ugye ?
Igen piaci , az alján mutogatott egy csavart , hogy azt kivenni és ott feltölteni.
Üdv
Igen hallomásból valamennyire ismerem a dolgot de bevallom sem azt hogy mennyi kell bele sem azt hogy milyen olaj nem tudom. Talán ezt is meg kellene kérdezni az eladótól.
Annyit sikerült megtudnom, de hangsúlyozom ez nem a gyári ajánlás hanem valaki így csinálta hogy a csavart kitekerte és transzformátor olajjal tele töltötte a motort. Ezt követően kb fél decit kiöntött belőle majd becsavarta a csavart. Aztán hogy ez jó e vagy sem nem tudom :)
Köszönöm az infót.Szerzek olajat aztán meglássuk , hogy mitörténik.Az a baj , hogy amit adtak hozzá leírást
egy árva szót sem írnak benne erről .
Igen mert valószínűleg a vámolási eljárás olcsóbbá tétele ill egyszerűsítése miatt az importőr ( józsefvárosi piacos nepper) olaj nélkül hozta be.
Üdvözlök mindenkit, sziasztok!

Már több témát is végigolvastam, szereztem sok hasznos információt.
Csőkút szivattyú vásárlás előtt állok. Van elképzelésem is, de megerősítésre illetve jobb javaslatra lenne szükségem.
A kút: talajvízre telepített 19 m mély, 200 mm csővel bélelve. A nyugalmi vízszint -13 m. Vízhozam 35 l/perc.
A közeljövőben automata öntözőfejeket is szeretnék róla üzemeltetni. Úgy gondoltam az UMBRA ACUASUB 55/100 lenne a megfelelő.
Szerintetek is megfelelő lenne ez a típus, vagy van esetleg jobb javaslat?
A válaszokat előre is köszönöm!

üdv:albi
Üdv
ha valóban tudja tartósan és tisztán a 35 litert akkor az Umbra nem rossz választás. Nekem is az van csak kisebb (Eurojet) és vagy 8 éve megy hibátlanul.
Szia!
Köszönöm a választ!
Olvastam a korábbi hozzászólásaid, ezért először én is az EUROJET-el szemeztem, de úgy gondoltam erősebbre lenne szükségem.
Nem ragaszkodom a márkához, más megbízható is szóba jöhetne. Esetleg lenne még javaslatod?
59 hozzászólás Oldal: 1 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég