Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
244 hozzászólás Oldal: 17 / 17
Valószínűleg magasabb a tartály előtöltési légnyomása mint a bekapcsolási nyomás. Vagy a tartály légnyomást kell csökkenteni vagy a bekapcsolási nyomást növelni. Ha nem membrános a tartály akkor kellene bele levegő mert "megette" azt a víz.
lalibatyo írta: Valószínűleg magasabb a tartály előtöltési légnyomása mint a bekapcsolási nyomás. Vagy a tartály légnyomást kell csökkenteni vagy a bekapcsolási nyomást növelni. Ha nem membrános a tartály akkor kellene bele levegő mert "megette" azt a víz.

Köszönöm a gyors választ! Holnap utána nézek.
Viszont azt nem értem mitől nőhet meg az előtöltési légnyomás, mivel nem pumpáltam bele mielőtt jelentkezett a tünet.
- és ha a bekapcsolási nyomás csökkent ? De azért valami kép az egészről sokat vinne előre.
Rendszeres ellenőrzés nélkül nincs stabil üzem. Sokan gondolják hogy 50-100 ezerért ha vesznek valamit akkor az már örökös, de sajna nem.
Köszönöm még egyszer a tanácsot, Most már jó! A nyomáskapcsolón is kellett állítanom, mert a kikapcsolási nyomás értéke is magasabb lett. Szoktam ellenőrizni, de eddig inkább a levegőt kellett pótolnom, illetve alkatrészt cserélnem. A mostani jelenségre még nem volt példa, bő évtizedes használat során.
244 hozzászólás Oldal: 17 / 17