Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 12 / 19
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19 Következő
Hú-ha! Igen a rezgős az biztosan nem volt jó ötlet egyrészt mert tényleg okozhat problémát a kútnak ( nem törvényszerű) aztán az 1/4 es Elpumps szintén mert periférikus és csak kristálytiszta vízbe való, ott viszont szinte tökéletes. Mondjuk a nyomást azt nem tudom hol méred de a képen nem látok mérő órát csak esetleg eldugva az öntözővezérlő mögé. Viszont látok egy szűrőt ami ha eldugul akkor tud érdekes dolgokat produkálni és akár ez is lehet az oka hogy nyomásszegénynek érezted a szivattyúkat. A szivattyú vezérlőd elképzelhető hogy megrakodott homokkal tehát célszerű lenne tisztítani ráadásul azt a teret kellene ami a nyomás érzékelőt működteti. Igaz ha áram alatt van akkor legalább a piros lámpának kellene világítania, tehát akár még nagyobb baja is lehet ha az sem világít. Amit hiányolok : a kút üzemi vízszintjét homokmentes hozamát a javasolt szivattyú telepítési mélységet stb. a kút készítőjének meg kellett volna adnia erről nem esett szó írásodban. Az viszont jó hír hogy legalább szóba állt veled és ki is ment hozzád. Én megkérném hogy a hiányzó adatokat adja meg és egy próba szivattyúzás során mutassa is meg hogy hány liter /percet tud a kutad tiszta homokmentes vízzel ( MSZ 22116 szerint max 50 gr/m3 ami ugya 1 gr/20 liter ) Természetesen 20-30 perces állás után újra indítva a szivattyút is homokmentes vizet kell produkáljon a kút és ezt percenkénti mintavétellel ellenőrizni is kellene ( PET palack megtölt megnéz kiönt, megtölt megnéz kiönt....) . Akkor kerülsz bajba ha korábban megtiltotta a rezgős szivattyú használatát és te mégis azzal üzemeltetted mert erre én is "allergiás" lennék.
Köszönöm, a tisztítás után megvolt a próba szivattyútás, 2x 30 percet ment, tiszta vizet hozott fel, azt mondta minimum 430-460 l/h-t tud. Az általa ajánlott szivattyú 60 l/min-es legyen.

Egyébként a kivitelezőnek mondta, hogy ne használjon membanos szivattyút.

Csatolok egy képet a nyomásmérő felhelyezéséről.

Csatolmányok

A 460 liter/ óra az még 8 liter/perc sincs akkor minek a 60 liter/perces szivattyú ? - valami itt nem OK.
Ha mondta is akkor kerülhetsz abba a helyzetbe hogy megtagadja a további együttműködést és csatázhatsz a kiviteleződdel.
Sziasztok!

Annyi előre vagy hátralépés történt az ügyben, hogy cseréltük a press controlt egy easypress II-re amiben van nyomásmérő is. Ha bekapcsolom a rendszer akkor olyan 1,5-1,7 bar nyomással megy, ha minden ki van kapcsolva (zárt) akkor 2,5 bar a nyomás, amiből 6 óra alatt 0,3 bar-t engedett,
2,5 bar nyomáson a press control még indít, de ha áll a rendszer és egy kicsit esik a nyomás akkor már csak kézzel tudom indítani (ilyenkor ilyen mintha a rendszer levegős lenne)...
Azt hiszem most jött el az a pillanat, hogy a szivattyút kiszedem és a szervizbe ráméretek, mert lassan kezdek megőrülni......
Akkor mondjuk nem tudom mit csinálok, ha a szervizben jó értékeket fog hozni......

Öntözés alatt:
IMG_20190808_220354.jpg
IMG_20190808_220354.jpg (664.55 KiB) Megtekintve 9045 alkalommal.


Zárt rendszer:
IMG_20190808_213437.jpg
IMG_20190808_213437.jpg (789.15 KiB) Megtekintve 9108 alkalommal.
Ha jó a nyomásmérő akkor ez a szivattyú nem sokat ér már. Lehet tudni milyen típus és milyen mélyről nyomná a vizet ?
bbc idrosom 8/60.
A fúrt kút 12,5 m, 4 m vízoszlop, 3s 10,5 m mélyen van a szívórésze a szivattyúnak.
Ezzel a beállítással 3,5 bar nyomást kellene tudnia a forgalmazó szerint.
Hát... én csak azt nem értem ha már ennyi pénzt adsz szivattyúért akkor miért nem valami olyasmi ami évek évtizedek óta piacon van itt és nincs is rá panasz. (nem fogok márkákat mondani). Igen valóban jól mondták azt kellene tudnia elzárt csap mellett. Az nem lehet hogy a kút is ludas kicsit mert nem győzi vízzel és üzem közben annyira lecsökken a szint hogy nem csak vizet hanem levegőt is szállít a szivattyú ?
Üdv!
Eltűnt a nyomás a hidrofoll tartályból, uh lábszelepre gyanakodtunk. Ki lett cserèlve a csővelcegyütt ami a kútban van. Aztán nem vette fel a vizet, de ezt egy korábbi átalakításnál kihagyott csap okozta, ez is pótolva lett.
Most az van, hogy megy a szivattyú, nő a nyomás kb 2 bárig. Ott megtorpan a mutató, elkezd visszaesni kb 1,7 bárig, de közben megy a szivattyú! Ott megintcsak megáll a mutató ès se le, se fel.
lyenkor mi van???
Arra gondoltam nem e az óra vagy a nyomáskapcsolò bizonyos nyomásnál " átereszt". Lehet ilyen?
Előre is köszönöm
Kép-kép-kép.
Szeretném látni a rendszert amiről szó van mert pár dolog azért lehet.
Huh...ma már nemigèrem hogy eljutok odáig. Előljáróban annyi hogy teljesen maszek a cucc, ès kb 30 èves. Ilyen jellenség még sohasem volt.
sejtettem, azért is kellene a kép :)
Nna...elnèzèst hogy nem nagyon jelentkeztem. A családban más is elindult más szálon, ugyhogy volt egy szaki, azt mondta valahol levegőt szív a szivattyú. Vagy a kútban letr valami rosszul rakva vagy lukas lehet az a cső is, ami a kúttól a szivattyúig tart. Másnap eljött, hozott csövet, csapot, szerszámot. Kicserélte a csövet, plusz a kútban lévőt is kicserélte jobb minőségűre, illetve a lábszelepre is azt mondta hogy nem túl hosszú életű, úgyhogy azt is kicserélte jobb minőségűre. Összerakás után elsőre felvette a vizet, a nyomást is feltolta ameddig kell, szóval működik!
Köszönöm a segítőkèszsèget és remélem másnak is segíthet amit leírtam.
Igen az egyik tippem ez lett volna, hogy levegőt szív valahol de jobb ez így hogy megnézte egy szaki és meggyógyította.
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van 1 Leo 60/41 es szivattyum,és hozzá egy pedrolo easy small szivattyúvezérlő....hibátlanul működött ameddig hozzá nem nyultam mert hangos lett.
Kicseréltem a csapágyat és a "szimeringet" (a tengelyen levőt és a palyzson levő tömítést is)
Azóta viszont alig nyomja a vízet és pár másodperc után teljesen leáll a vízszállítás és a szivattyuvezérlő le is kapcsolja
Mintha elfogyna a víz a kútból.

Azt hittem a kúttal van probléma, családból kaptam egy másik szivattyút az is Leo 60/41+ rákötöttem a vezérlőt rácsatlakoztattam a szívócsőre és hibátlanul üzemel.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen alkatrészt kell cserélnem még a szivattyún, hogy rendesen szívja/tolja a vízet.

Segítséget köszönöm
üdv
Viktor
Szerelési hiba lesz az. Lehet megsérült az ejektor, lehet nem tömít a tengelytömítés, stb. Szétszedve észre kellene venni.
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 12 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég