Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 11 / 19
Előző 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19 Következő
Hát ha kellő mélységre van telepítve nem pedig csak pár centire a víz alá lógatva (tehát kizárható hogy levegőt is szív) akkor vagy széthullóban a belseje vagy a gumi szelepje tönkre menőben, de voltam olyan szivattyú hiba keresésen ahol csak becsúszott a slag a kútba és megtört :shock: és hát erre nem gondoltak.....
lalibatyo írta: Hát ha kellő mélységre van telepítve nem pedig csak pár centire a víz alá lógatva (tehát kizárható hogy levegőt is szív) akkor vagy széthullóban a belseje vagy a gumi szelepje tönkre menőben, de voltam olyan szivattyú hiba keresésen ahol csak becsúszott a slag a kútba és megtört :shock: és hát erre nem gondoltak.....


Kellő mélységben van, és a tömlő sincs megtörve. Mint írtam, vadonat új, nullkilóméteres. Mivel a jófogáson vettem, gari nincs. Gépész vagyok, nagyon bonyolult a szétszedés, javítás, összerakás?
Talán az is lehet segítség a diagnózis felállításában, hogy aggregátorról használom, (az aggregátor tuti jó), és amikor rendesen nyom a szivattyú, akkor félreértelmezhetetlenül más (terheltebb) hangja van az aggregátornak.
Feri
Na azért csak kiderül a lényeg :)
Ez a szivattyú elektromágneses membrán szivattyú. A váltakozó áram rezegteti a membránt és van benne gumi szelep amit a váltakozó membrántér nyomás működtet. Szétszedése megfelelő szerszámokkal gyerekjáték a beállítása már macerásabb ami az elektromágnes és a membránt mozgató lágyvas közti távolságot illeti. Igazból ha hálózatról megy rendesen akkor a generátort cseréld le :) mert a hullámformája köszönő viszonyban sincs a sinus jelalakkal ami ennek azért kellene. Persze ez a hol megy hol nem simán lehet kontakt hiba vagy nem kizárt hogy a kábele valami "occo kínai" drót ami már új korában is csak pár vékonyka rézdrót szálat tartalmazott és annak is a fele már meg volt szakadva mikor kijött a gyárból.
Olcsó húsnak.....
Köszönöm a gyors választ. Az aggregátort nem cserélném le, mivel egy eredeti, nem kínai 2,200 wattos Honda. Minden más kéziszerszám kiválóan működik róla. Nem gondolom, hogy az aggregátor volna a hiba okozója. Már csak azért sem, mert akkor soha nem működne.
A kontakthiba sem életszerű, mert azt gondolom, hogy kontakthiba esetén egyáltalán nem nyomna vizet a szivattyú.
Sajnos hálózatról (annak hiányában nem tudom kipróbálni.
A teljesítménnyel sem lehet gond, mivel, mint írtam az aggregátor 2,2 kw-os. A szivattyú meg névleges 700 w.(Ami gyanítom csak humbug amúgy.)
Szívesen veszek másik szivattyút, ha kapok tanácsot. Drágát nem vennék, mert évi 1000 l. víz kiemeléséért nem fizetnék 40-50 eFt-ot. Akkor inkább vödrözök. :-)
Attól tartok vödröznöd kell mert annyiért nem tudok ajánlani semmit ami fél év múlva is biztosan fog működni.
Akkor ezek szerint nekem nem is membrános szivattyúban kellene gondolkodnom?
Esetleg, ha van javaslatod, akkor keresnék használtat. Hátha azt találnék emberi áron. Amúgy mennyiért lehetne vásárolni újat, ami megbízható is és nem membrános? Az emelési magasság lényegtelen, mert az alig két méter.
Az emelési magasság lényegtelen, mert az alig két méter.

Ez esetben valami felszívó kerti szivattyú is jó választás lehet. A használtat azért adják el az esetek többségében mert valami baja van vagy baja lesz hamarosan.
Olyan ez is mint autóknál a :" második autónak használt nem dohányzó orvos.........." autója eladó :lol:
( annyi nem dohányzó orvos a világon nincs mint ahány autót így hirdetnek csak itt :D )
Na ja. Meg Magyarországon minden használt autónak hölgy tulajdonosa van. :-))
Tudnál javasolni pár típust, ami megfelelő lehet nekem? Belegondoltam abba a vödrözgetésbe. :-)
Valami kis önfelszívós Leo bőven elég, vagy valami akciós jet szivattyú valamelyik multitól. Normálisabb típust nem mondok mert nem fér be a keretedbe ill talán az Elpumps JPV 800 amihez még alkatrész is van ha kellene egyszer.
Nagyon köszönöm a segítségedet! Ennek alapján Ilyet találtam, újonan: Leo XQM 60 Alig több, mint 13 ezerért. Nekem ez tökéletesen megfelel. Valamire figyelnem kell ennek telepítése során?
Ez nem önfelszívós de lehet vele együtt élni :)
- Levegősödést nem bírja és kényes a légtelenítésre mert nem nagyon dolgozza ki magából a levegőt. Tehát tökéletesen tömített szívócső és jól záródó talpszelep az fontos lenne hozzá.
Ó basszus! Mindig el tudsz keseríteni. :-) Lehet, hogy bepipulok, és veszek egy önfelszívósat. Egyszer élünk.
Tessék már úgy nézni az ügyet hogy a tartós és probléma mentes megoldás, nem pedig az olcsóság a fő szempont.
(Az örökösök 1 hét alatt eltapsolják azt a pénzt amit nem dobnak utánad a sírba :D :D :D )
Sziasztok!

Új építésű családi ház építése során 2018. augusztusában készült egy fúrt kút , az építkezéshez szükséges víz biztosításához. A vízvételezéséhez az építkezés ideje alatt olcsó membrános szivattyúról vették a vizet.
Az építkezés nemrég jutott el abba a fázisba, hogy megkezdődött a kert, illetve öntözőrendszer kiépítése. Első lépésként a fúrt kút köré vízóra akna került építésre. Majd két zónás öntözőrendszer került kiépítésre, két helyen locsolócsöves vízfelvétellel. A kúthoz elsőként egy elpumps 1/4-es szivattyút helyeztünk el, kb a vízoszlop közepéig leengedve,első üzemelést követően a szivattyú rengeteg homokot iszapot hozott fel. Ezt követően a szivattyú minimális 1-1,2 bar nyomással volt képes üzemelni (korábbi mérés nem történt), amely nem tudta az öntöző rendszert kiszolgálni, a press control csak kézi indításra indult el.
Az iszapolódás miatt visszahívtuk a kútfúrót, aki a kutat kitisztította és visszaállította az eredeti állapotot (tájékoztatott minket, hogy a membrános szivattyú miatt iszapolódott el a kút). Visszahelyezve a szivattyút sajnos csak minimális még mindig kevés nyomásemelkedést értünk el. Több szervizzel is egyeztetve a kivitelezőnk arra jutott, hogy a szivattyú a sok homoktól tönkrement.

Ezt követően a kútba egy vadonatúj BBC idrosom 8/60*as szivattyú került elhelyezésre, amely első körben képes volt kiszolgálni az öntözőrendszert, a nyomás kb 1.8-- 2,5 bar között mozgott. Azonban az esti időzített öntözés közben a szivattyút a press control nem indította el, csak kézi indítással tudtuk működésre bírni. Ekkor a nyomásmérő már csak 1,6 bar-t mutatott. Majd ezt követően a reggeli órákban a szivattyú ismét nem indult el, sőt a press control ledjei sem reagáltak (remélem itt csak érintkezési probléma lesz). A szivattyúbolt tájékoztatása alapján a kút és a szivattyú tulajdonságait is figyelembe véve kb 3-3,5 bar nyomást is el kellene érni.

beolvasott_20180915-1739-page-001.jpg
beolvasott_20180915-1739-page-001.jpg (190.55 KiB) Megtekintve 3095 alkalommal.

IMG_20190802_151420.jpg
IMG_20190802_151420.jpg (878.83 KiB) Megtekintve 3044 alkalommal.
Előző 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 11 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég