Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 10 / 19
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19 Következő
Üdv!

A kerti önfelszívó szivattyú (Steinberg olcsó, de öntvényházas :) ) a kútból nem szívja fel a vizet. Kiszerelve vödörből viszont felszívja.
Szimering lehet a probléma? Az lehetséges, hogy kis emelőmagasságnál működik, de nagynál nem?
A kúttal elvileg nincs gond, a cső illesztések sem eresztenek!
Üdv !
Hasonló problémákat oldottunk meg itt :
https://forum.ezermester.hu/viewtopic.php?f=6&t=82&start=2100
Légyszi olvass bele ha marad kérdés akkor kérek képet és számokat.
Adott egy Szegedi féle 32mm kút 2db golyós lábszeleppel. A kézi húzó nincs használva és ott elég gyakran elengedi a vizet, ezért meg szeretném szüntetni. A mások ágon egy hidrofor van a szívó ágon egy rugós 1" visszacsapó szeleppel.
Egy kb. 8 méteres KPE25 csövet rákötök a visszacsapó szelepre és a másik végét beleengedem a 32-es csőbe lábszelep nélkül a hidrofor fel tudja-e szívni a vizet? Ha nem hogyan oldható meg a csőbe a víz feltöltés?
Egy normális önfelszívós szivattyút ha ráraksz és feltöltöd vízzel a szivattyú házat akkor fel fogja venni a vizet úgy is ha a szívócső nincs feltöltve. Persze ha víz nincs nagyon mélyen a kútban és ad is vizet a kút.
Nem 32 hanem 40 a kút csöve. Ebbe létezik már lábszelep ha mégsem szívná fel a vizet? 25 kpe cső elèg bele vagy nagyobb ajánlott?
Ha 40 es akkor inkább a 32 -es csövet kellene bele rakni. 25 ös csővel pedig már lábszelepet is tudsz tenni a 40-es be.
Üdvözlöm, Kivettem a vasgolyós lábszelepet. Megmèrtem a nyugvó vízszintet ami 6m. 25 kpe csövem volt otthon 8m, ezt kötöttem a szivattyú visszacsapó szelepére. A vizet felszívja rendesen, de szabad kifolyásnál hamar elfogy a víz. A golyós lábszelepnél akár egész nap mehetett a szivattyú. Gondolom hosszabb cső kellene a kútba, de nem tudum mennyivel. És ha már venni kell legyen 32es? A golyós szelepnél 20l/perc volt a vízkihozatal egy gardena 3600l/h 36m szivattyúval. Gondoltam le kellene cserèlni egy elpums 1300asra hogy több vizet tudjak ki enni.
Igen, ez vákuum kútként üzemel, viszont nyitott kútként sajna nem fog. Kénytelen leszel "telibe" szívatni a 40 es kútcsövet. A fizika törvényei az erősebb szivattyúra is vonatkoznak, az sem lesz jobb.
Ha a csapon zárok egy kicsit már nem fogy el a víz, ezért gondoltam hosszabb szívócsőre. A szomszédban is ugyanez a kút van csak 40es csőbe 32kpe és működik a kút. Viszont a szivócső hosszát nem tudja megmondani.
Vagy építsek be inkább egy békaszelepet? Ezt tehetem a talajszinttől feljebb? A békaszelep jobb mint a vasgolyós szelep?
Azt kell tudni hogy a fizika szabályai szerint a földön a vizet 10 méterről lehet felszívni elvileg. Gyakorlatilag pedig max 8-9 méterről. Tehát semmi értelme a több víz reményében 10 méternél hosszabb szívócsövet használni. A víz mennyisége a kút hozamától függ, tehát ha belógatod a szívócsövet akkor olyan 8 méter körül áll be az az egyensúly hogy az folyik ki ami be is.
Egy vákuum kút esetén mivel a szívóhatás a kútcsőre és annak szűrőzött részére is hat ezért vákuum kútként használva több szokott lenni a kitermelhető víz. Amit még tehetsz hogy ásol egy jó mély aknát és közelebb rakod a szivattyúd a vízhez.
Ha teszek egy békaszelepet vagy vasgolyós szelepet a talajszintre az nem gond? Nem akarom ismét felszedni a gyeptéglát és ásni egy nagyobb gödröt ha nem muszáj. Melyiket szelepet ajánlaná inkább? A szivattyú fel fogja tudni húzni a vizet a 40es csőbe, vagy míg nincs rajta a szivattyú a szelep fölött fel tudom önteni? Köszönöm válaszát.
Egy normális önfelszívós szivattyút ha ráraksz és feltöltöd vízzel a szivattyú házat akkor fel fogja venni a vizet úgy is ha a szívócső nincs feltöltve. Persze ha víz nincs nagyon mélyen a kútban és ad is vizet a kút.
Üdvözlet!
Van egy 2 hónapja fúrt 35 méteres kutunk 40es pvc csővel. Ebbe megy bele 10 m 1" átmérőjű kpe cső. A kpe cső egy L idommal csatlakozik rá egy előszűrőre, ez után egy réz rugós visszacsapó szelep és a zsír új Elpumps vb 50/1300b típusú hidrofor. Na most a kpe csövet nem lehet felönteni mert a kút "elissza" a vizet, de egyébként már másfél méteren ott a víz. Az előszűrőt felöntöttem, a szivattyút szintén.. nyomó oldalon csak simán egy 3/4 colos 20 méteres slag van. Bekapcsoláskor annyi látható,hogy az előszűrőből kiszippantja fullra a vizet, majd szép lassan visszatölti némi üledék társaságában. A nyomás 1,5 bar-ig megy és kb 10 másodpercig tartja, utána leesik 0-ra. A lufija fel van fújva. A 40es pvc csőben ugyebár a colos kpe kotyog. Ott is tömítettségnek kellene lenni? Szívhat ott falsot? Válaszát köszönöm!

Csatolmányok

Hello
Ezek a szívó oldali szűrők nem épp a legjobb megoldás,és többnyire vákuumkútként szokás az ilyen kutakat üzemeltetni. Ha már szűrni kell a vizet mert selejtes a kút ( Msz 22116 : 50 gr / m3 maximum a homoktartalom) akkor a nyomó oldalon kellene ezt tenni. Viszont ha mostanában dugta földbe kút gyanánt azt a lefolyó csövet a "mester"-ed akkor kellene neki szólni hogy nincsenek rendben a dolgok és látni szeretnéd hogy működik is az a kút.
Sziasztok!
Vásároltam egy ilyen: https://szivattyu.arukereso.hu/tomp/tp1mb-p383552491/ , orosz búvárszivattyút. Tudom, ne várjak sokat tőle. Az igazat megvallva, ciszternából vennék vele ki vizet, igazán nem ipari mennyiségben. Vadonat új, és ennek ellenére azt tapasztalom vele, hogy 1-2 percig rendesen nyomja a vizet a hordóba, de utána elerőtlenedik, és erős jóindulattal is csak "pisil". Néha a "pisilés" közben is pár másodpercre megtáltosodik, majd újra a pisilés. Mi lehet a hiba?

Köszönöm a segítséget.
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 10 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég