Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 13 / 19
Előző 1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19 Következő
Jó napot nekem volna egy olyan problémám van egy elpumps 1300 az szivanyúm és van rajta egy elpumps szárazon futó egy fúrt kútból szívja a vizet olyan 7 méteröl és egy fürdőszobát lát el vízzel edig jol is müködöt de a napokban elkezdet csinálni ojat hogy mikor meg engedjük a csapot csak nagyon lassan lön a víz valamikor begyorsul valamikor meg telyesen el ál viszont a szivattyún folyamatosan 3 bár körül van a mutató és nincs rosz hangja
elég csak egyszer feltenni a kérdést, ha tudok és van időm válaszolok :)
Sziasztok!

A napokban vásároltam egy Helz RBC725 BC 725W-os káma szivattyút, aminek a szívóágára 6m kpe csövet csatlakoztattam. A fúrt kút 10m, amelyben 4,5 méternél van a vízszint. Feltöltöm a rendszert vízzel, sehol nem engedi el, viszont indítás után nem szállítja a vizet egyáltalán. Kipróbáltam a hordós ellenőrzést, úgy tökéletesen, nagy nyomással működik. A pincémben is van egy fúrt kút, ott is próbáltam, mivel így nyerek kb 1,5 métert a szívóág "vízlefedettségével" de semmi. Előtte is erről a kútról használtam egy másik káma szivattyút (típust nem tudok sajnos, ősrégi) az hibátlanul működött ugyanezzel a rendszer kialakítással. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?
Előre is köszönöm!

Üdv, Attila
Attól tartok ez a Káma szivattyú nem az a Káma szivattyú mint amit egykor a KGST piacokon árultak.

SZER-HELZ-SZIV-725W_4.jpg
SZER-HELZ-SZIV-725W_4.jpg (73.51 KiB) Megtekintve 4146 alkalommal.


A 22 méteres max emelő magasság nem épp ásott kútból történő szivattyúzásra való. Talán úgy fog működni hogy raksz 2 méter szívó csövet lábszeleppel és a szivattyút majdnem a vízig engeded le a kútba. Ez esetben is csak vastagabb tömlővel van értelme használni és árasztásos technikával ha igaz az amit az adattábláján lehet olvasni.
Az pedig hogy a szállított mennyiség így van megadva hogy : 11 x 10 a mínusz harmadikon m3 / sec :D számomra azt sugallja hogy a vevőnek fogalma ne legyen mire költi a pénzét.
IMG_20200612_201830.jpg
IMG_20200612_201830.jpg (727.14 KiB) Megtekintve 3983 alkalommal.
Kedves Tagok!
Örököltem a képen látható szivattyút és használni szeretném.
40 es pvc kútra raktam de sehogy nem veszi fel a vizet :(
Kút kipróbálva egy kínai szivattyúval jön a víz rendesen kb 5,5m van a nyugvó víz benne.
Végső elkeseredésembe egy nagy vödör vizzel kipróbáltam abból meg szinte rögtön felveszi a vizet elég dúrván mert kb 3s alatt kiszív 10L -t
Mit nem tudhatok mert eszerint a szivattyú is jó meg a kút is...
Köszönöm az építő válaszokat!
Szerintem tengely tömítéses lesz. Szét kell kapni és az ékszíjtárcsa felőli oldalon lesz valami szimering vagy csúszógyűrű esetleg tömszelence ahol falsot szív.
Köszönöm a válaszod!
Hétvégén szétszedem!
Csúszógyűrű van azt tudom...
És ha ott a gond attól vödörböl felszokta még venni a vizet?
És csak a kútra rakva nem akarja felvenni a vizet ?
Lehet butaság de arra is gondoltam hogy túl erős lenne esetleg...
A vödörböl 10l vizet 3s alatt kiszippantotta igaz 1,5m szívócsővel!
Persze mert vödörből alig kell szívnia, alig van vákuum a szívócsőben.
Sziasztok!

Nemrégiben cseréltem le a régi Elpumps JP 50 es szivattyúmat (sajnos felmondta a solgálatot) egy újabb JPV 1300 B-re. 40 es pvc kútból szívja fel a vizet, amelyet azonnal el is kap, viszont van egy olyan problémám, hogy az előző szivattyúhoz képest nagyon gyengén nyom. A régi 2-3 bár között mozgott locsolósi köröktől függően, viszont a mostani 0,9 és 2 bar között nyom csak. A legnagyobb körön pedig a 0,9 ber elégé vérszegény. Valahol levegőt szívhat a szívó oldalon vagy más is okozhatja?
Nem igazán találok adatot hogy mi a különbség a 2 szivattyú közt paramétereiben, de lehet az is hogy ez ennyivel kevesebbet tud. Aztán az is lehet amit írsz hogy szív némi levegőt. Azt az opciót egyenlőre kihagynám hogy a kúttal történt valami. Néhány kép azért lehet segítene a további ötletelésben.
Ez a régi adattáblája:

20200727_080727.jpg
20200727_080727.jpg (1.69 MiB) Megtekintve 3693 alkalommal.


Ez pedig az új adattáblája:

20200727_081052.jpg
20200727_081052.jpg (1.45 MiB) Megtekintve 3646 alkalommal.


Papíron erősebbnek kellene lennie.

Illetve egy kép a rendszerről:

Webp.net-resizeimage.jpg
Webp.net-resizeimage.jpg (1.95 MiB) Megtekintve 3742 alkalommal.
Igen valóban erősebbnek kellene lenni, viszont a szívó oldali szűrő szokott okozni problémákat. Meg kellene próbálni az nélkül , vagy ha muszáj a szűrő akkor a nyomó ágra tenni. De legalább egy gyors próbát csinálni szűrőbetét nélküli szűrőházzal. És a vissza csapó is általában jobb ha a nyomó oldalon van közvetlen a szivattyún. Igaz így majd a flexi cső lehet rövid lesz, de törekedni kellene hogy a szívó ágon ne legyen szűkület vagy fojtás.
Megpróbálom a leírtakat, köszi a segítséget.
Sziasztok.
Automata locsolóberendezés lesz a kertben. Eddig slaggal locsoltam. A kút problémamentes homok stb jelentéktelen. Az eddig használt szivattyú áramláskapcslós volt a teljesítménye 1.1 kw és 60l/perc. A szaki lepróbázta a hozamot és azt mondta kell egy potensebb szivattyú. Szereztem egy pedrollo JSWm3CL szivattyút aminek az elméleti szállítóteljesítménye 180l/perc. Összeraktam ezt is áramláskapcsolóval vettem.egy pedrollo easy 2 áramláskapcsplót ami ugyancsak 1.5 kw-ig és 180l/perc teljesítményig tud.Könnyedén fölvette a vizet szépen mükszik de....Semmi teljesítménykülönbséget nem észlelek. A nyomás az áramláskapcsolónál üzem közben 2.5-2.8 között van de egy félcolis slagon ha engedem a vizet jön de semmi nyomás szinte az ujjammal lefogom. A szivattyú ismerőstől van használatban volt a hangja szép és mint mindtam könnyen fölvette a vizet semmi kinlódás. Mi lehet a baj? A szívócsö és a nyomóoldal is 1 coll de a kerticsap kiállása az 3/4.
Kérnék képeket konkrét adatokat. Márka típus a szivattyúknál, valamint nyugvó és üzemi szint a kútnál.
Előző 1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 13 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég