Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 9 / 19
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19 Következő
Elkezdi nyomni a vizet bekapcsolaskor azonnal. Azonban ket perc utan “elfogy” a viz. Elzarom a csapot. A szivattyu meg dolgozik. Szivja magat. Szepen meg is all. Csapot nyitok ujra dolgozik adja a vizet ket percig. Majd ujra nincs viz. Es igy tovabb.

Csatolmányok

Attól tartok nem a szivattyúval hanem a kúttal lesz ott probléma.
Vele mi baj tud lenni? :)
Hát ha megtudhatok róla többet akkor biztosan lenne tippem, de akár egy két fénykép is jól jöhetne.
Reggel fotozok!
Ha kerdezel probalok valaszolni!
Milyen mélyen van a víz benne ha áll a szivattyú és milyen mélyen amikor jár és megszűnik a vízszállítás ?
C03A4802-B363-48BF-A143-25555587FE4B.jpeg
C03A4802-B363-48BF-A143-25555587FE4B.jpeg (1.55 MiB) Megtekintve 2516 alkalommal.

Szia!
3,8m elotte. Miutan leall a vizfelhordas szinten 3,8m.
Hangja a szivattyunak mintha nem szivna eleg vizet. Elzarom a csapot es par mp mulva hallani h jo a viztelitettsege.
Hangfajlt nem enged csatolni pedig elkuldenem :)

Csatolmányok

.

Csatolmányok

Sikerult megoldani.
A plusz szuro nem volt tokeletesen legtelen. Folyamatos ratoltesselsikerult minden levegot kiuzni a szurobol. A rendszer hibatlanul mukodik.
Igazából nem volna szabad leszűkíteni a felszíni szivattyú szívó oldalát a kavitációs probléma miatt tehát ez a szívó oldalra épített szűrő nem épp jó megoldás. Ha már szűrni kell mert a kút problémás és homokos vizet ad akkor azt a nyomó oldalon kellene és a vezérlés után.
Sajnos a "marketing" és a "mindenáron eladni" már oda vitte a gyártókat hogy eleve beépített szívó oldali szűrős háztartási szivattyúk is megjelentek a boltokban. - Nyilván azért mert az ismert probléma ellenére is túljut a termék a garancián csak hamarabb kell majd a következőt megvenni :)
Hello

A következő gondom akadt a Grundfos jp6 kerti szivattyúmmal.
A tengelye mentén nyomja ki a vizet a motor felé. Alul folyik ki a kis kieresztő lukon át a motorpajzs előtt.
Cseréltem gyári új tengelytömítés rajta de a jelenség nem szűnt meg. Akkor csökken a kifolyó víz mennyisége ha csökkentem a nyomócső hosszát.
Van rajta egy PC-15 átfolyásérzékelő vezérlő is.

Nem tudom tud-e valaki segíteni hogy mi lehet a gond de köszönöm.
2 dolog lehet, vagy nem sikerült a tömítés csere tökéletesre, vagy az őszi víztelenítés ezért elfagyott a szivattyú és repedt a hátsó pajzsa szivattyú háznak.
A második biztos nem mert mindig le van szedve télre a szivattyú, plusz a hátsó pajzsa a szivattyú háznak is ellenőrizve lett tömítés cserekor. A gumi gyűrűk a régin is jók voltak inkább a két rész rugós csúszó csatlakozása, tömítése nem volt vagy lehet tökéletes.
Kép
Erre gondoltam és ezért lett ez kicserélve.
Lehet hogy ez az új esetében sem tömít rendesen?
Ha szerelési hiba történt akkor az új sem tömít, de az sem biztos hogy az való bele amit bele raktál.
Az hogy egy új csúszógyűrűs tömítés hibás elég kicsi esélye van, de nem kizárt.
Értem tehát max ezek a hibák lehetnek ebben az esetben.
Újra szét lesz szedve meglátjuk mi lesz.
Köszi
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 9 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég