Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 8 / 19
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19 Következő
Jó napot!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Pár hete a szivattyú a szokásos öntözésnél egyszer csak gondolt egyet és szépen elkezdte visszafojtani a vizet. Minimális viz jött csak ki az viszont akár negyedóráig is. Azt hittem bedöglött igy vettem egy einhell GC-GP 6538 típusú szivattyút amihez adtak egy 7 méteresen szivótömlőt lábszeleppel. De a probléma még mindig ugyanaz. Megnéztem a kutat van benne víz. Van valami ötlete mi lehet a baj?
Köszönöm szépen elöre is, további szép napot!
Szia
Ha leállítod a szivattyút és 10-20 perc múlva indítod ismét akkor nyom rendesen ?
Elindítom utána pár percig jön, mint a veszedelem aztán szépen lecsökken. Leállítom, utána nem is kell neki 10-20 perc, akár egy két perc múlva megint jön rendesen majd ugyanugy csökken.
Lecsökkent a kút hozama ezért nagyon lecsökken a vízszint a kútban szivattyúzáskor. Le kellene mérni a vízszintet szivattyúzás előtt és majd akkor amikor már csak alig jön a víz a csövön (szivattyúzás közben) hogy igazolódjon sejtésem.
Mekkorák ezek a szintek a szivattyúhoz mérten ?
Sajnos azt, hogy milyen mély a kút azt nem tudom, de locsolás előtt illetve az említett eset után is másfél-két méterre már van víz a csőben.
Kaphatok képet arról a kútfejről és a szivattyúról ott mellette ?
Kicsit megmozgattam a lábszelep rúgóját mert akadt, azóta jobb a helyzet, de nem az igazi, néha olyan mint, ha levegő is kerülne bele. Illetve a képen jobb oldalon lévő slagba nem akarja pumpálni a vizet hiába nyitom ki.

Csatolmányok

Köszi, ez valami vékony csöves kutacska csak szívószállal üzemelteted. Én kipróbálnám egy hosszabb szívócsővel mert lehet leszalad a víz és beszipkázza a levegőt. Ha azzal se megy akkor sajna eddig tartott a kút mert vagy összeszakadt vagy feltelt homokkal.
Rendben. Köszönöm a segítséget!
Tisztelt fórumozók.
Olyan kérdésem lenne.Fúrt kút 200.mm es szenyvizcső,vizfelszin 12.m vizmélység 1,6.m.Milyen szivattyút javasoltok hozzá?A viz csak locsoláshoz kell.
Köszönöm a válaszokat.
Csak is valamilyen búvár ami összhangban van a vízigénnyel és a kút hozamával ami mennyi is ? A locsolás az lehet hordótöltögetés utáni kannázás, slagos öntözés és telepített rendszer is több 10 liter/perc vízigénnyel. És hát a legfontosabb hogy mennyi a pénzügyi keret ?
Sajnos a kút hozamát nem tudom,de csak 2.db köbös tartály utántöltésére kell a kút.
dody68
Ez esetben hogy sem pénzügyi keretet sem kúthozamot nem mondtál és a használat módjából sem tudom kitalálni a mennyiséget ( liter /perc vagy m3/óra) sokat nem tudok felelősséggel javasolni csak azt hogy amelyik tetszik azt kell megvenni.
Sajnos a héten párom édesapját temettük azért irtam pársort.Visszatérve kérdésére a szivattyúra szánt összeg kb.40.e Ft a viz kivét kb heti 2.m3 Sajnos a vizhozamot nem tudom mert még nem lett a kútba szivattyú leengedve.
Hello!
Alko hazi vizmu. Tartaly lekotve. Pvc furt kuttal. Szurovel.
6 koros ontozrendszerrel.
Telen aknabol felszedve kiszaritva szaraz helyen tartva.
Most kerult vissza a helyere. Feltoltottem a szivocsovet szurot szivattyut vizzel. Bekapcsolaskor sehol sem szivarog. Legtelenitettem.
Elindul mindegyik kor es a csap is kulon kulon. Azonban 2 perc utan elmegy a nyomas. Vizhozam 0.
Majd kovetkezo kort inditva kezzel ujra van vizhozam kb 2 perc utan ujra nincs viz.
Nem ertek sajnos nagyon ezekhez.
Mi lehet a gond?
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 8 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég