Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 4 / 19
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19 Következő
Igen. Főleg ha még el is koszolódik néha.
Sziasztok!

A nyaralóban 6 éve telepítettem egy mély-búvár szivattyút amely eddig tökéletesen működött. Most azonban 1,5 bar-nál nagyobb nyomást mérek a hidrofornál. Korábban 5-6-bar nyomást is mértem rajta illetve ennyinél kapcsolt ki. Kicseréltem az órát és a nyomáskapcsolót is. Okozhatja ezt elkoszolódás ? Víz van (nem fogy ki felette) és a szivattyú működésében sem észleltem gondot. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a nyaralót a nyári hónapokban használjuk, így a szivattyút is.
Ha valakinek van jó ötlete azt megköszönném.

Köszönöm.

Zoltán
2 ok lehet, elkopott a szivattyú, vagy tömítetlen (lyukas) a cső ami jön fel a szivattyútól. Ha esetleg lenne nyomó oldali szűrő az el tud koszolódni.
Sziasztok.

Van egy Pedrollo JSWm 10m szivattyúm, amit az ősszel levettem a rendszerről, és elraktam télire. Most visszaraktam és nincs semmi nyomás, pedig tavaly nyáron még működött. Szétszedtem, és valószínűleg a párától össze volt rozsdásodva. Megtakarítottam a forgórészt, és az állórészt, de nem lettem vele előrébb. Volt egy másik tartalék állórészem, de azzal is ugyan ez a probléma. Valószínűleg nem a kúttal van a probléma, mert a szivattyút kipróbáltam a kerti tóban is, és ugyan úgy nincs nyomás. A szivattyún van egy Brió 2000 MT áramláskapcsoló szerelve. Mi lehet a probléma.
Esetleg ha újat kell vennem, mi a vélemény a LEO márkáról, mert sajna a pedrollo most nem fér bele a költségvetésbe. Három körben kellene neki elvinni 4-4 szórófejet (IRRITROL CR500)
Megtakarítottam a forgórészt, és az állórészt

Akkor most jár az a motor vagy sem ? Alapvetően ez egy jó szivattyú. Ha nem tömítetlen a szívó oldal, jó a tengely tömítés, van víz a szivattyú házban és forog a lapát akkor működik is.
A leo inkább szerencse dolga. Ha kifogod tud jó is lenni ha bele nyúlsz átkozni fogod.
Tisztelt hozzáértők!

A problémám hasonló egy itt már megjelent porblémához képest..
Van a pincémben egy vert kút 5/4-es vascső 4,5m mély és kb 2,5m víz ebbe mindig van.erre csatlakoztattam én egy elágazást a feltöltő csap végett és a visszacsapó szelep után egy káma szivattyú helyezkedik el ennyi a szívó oldal nyomó oldalon egy csap.
a feltöltő csapon én feltöltöttem a rendszert rányitottam az elfolyó oldalon de csak annyit köp ki amennyi a szivattyútól a csapig van.nem ereszt a rendszer sehol a kútban van víz próbáltam a kutat kompresszorral átfúlyni nemtudom az mennyit használt de ha direktbe csak megy bele a víz a hálózatról akkor elfolyik szóval nincs eltömődve.tanácstalan vagyok kérem segítsen valaki!.
Szimeringes lesz az a káma. Ebben még nem a korszerű csúszógyűrű hanem szimering van ami elöregedett, a tengely megkophatott berágódhatott. Ez erre kényes mert nem önfelszívós így javításra szorul.
Kedves hozzáértõk!

Öntözés céljából vettem egy Güde házi vízművet (HWW 800 VF).
Mivel egyelöre nincs kút a kertben, a közeli patak vizét használom. A szívócső 10 m-es, rugós lábszeleleppel. A szivattyú és a patak vizének szintje között kb. 2 m lehet. A szívócső és a szivattyú feltöltése után a víz rendben megindul és az 50 m-nyi 3/4-es csövön kb. 2 bar nyomással tolja a vizet. Aztán fél óra elteltével a nyomás visszaesik 0,5-1 bar-ra, a vízhozam szintén csökken. A szívóoldali szűrő házában a víz ilyenkor már nagyon buborékos. Ha a nyomó ágat lezárom, akkor a tartály kezd töltődni és 3 bar körül a nyomáskapcsoló leállítja a szivattyút. A vízelvétel hatására 1,5 bar-nál visszakapcsol, a nyomás felmegy 2 bar-ra, de pár perc múlva ismét csökken minden.
A talpszelep jó, a cső nem lyukas, a menetek ugyan kenderrel, de tömítettek.
A rendszert kipróbáltam úgy is hogy a szívó- és a nyomőcső is azonos tartályban volt. Az eredmény hasonló, csak a nyomásesés később következett be.
Végső elkeseredésemben a szivattyúház aljáról lekötöttem a tartályhoz menő flexi csövet és ledugóztam a helyét.
Így most bő vízhozammal tudok locsolni és a víz is csak éppen buborékos.
A kérdésem az, hogy a tartályban mi lehet a problémás? A tartály végén lévő autószelep jó, a gyártó által javasolt 1,5-1,8 bart jól tartja. A szerkezet végső helye a leendő kút melletti aknában lenne fixen rákötve a kerti csapra, így mindenképpen szükség lenne a nyomáskapcsoló általi vezérlésre.
Előre is köszönöm a segítséget.
Hát hiba volt ezt választani. Kínai hulladék hol így hol úgy hol ebből hol abból sikerül megcsinálniuk. A szívó oldali finom szűrő mellőzését pedig minden normálisabb gyártó tiltja mert ezer baj forrása lehet. Igaz marketing szempontból "micsoda odafigyelés" :) Arról nem beszélve hogy a patak az eleve nem tiszta víz már pedig a szivattyúd tiszta vízhez való. Akár el is tömődhetett részlegesen a szűk lapátkerék (ejektor) járat ha nem kellően finom szűrőt használtál a szívókosáron. A patakban az is lehetett hogy a szívókosárra rakódott szemét eltömte azt, de mikor lekapcsolod a szivattyút akkor megszűnt a vákum ami ott tartotta így letisztult a szívókosár , de az újabb indításnál kezdődhetett elölről a dolog. Esetedben elvileg inkább csak arról lesz szó hogy az a gyári beépített szűrő tréfálkozik veled ezért én kipróbálnám szűrő nélkül is és tiszta vízzel. A tartály lekötésnek sok köze nem lehet a levegősödéshez, legfeljebb akkor ha a lyukas a membrán és a betöltött levegő bemegy a szivattyúba, de ez egyrészt hamar elfogyna és megszűnik a jelenség, másrészt a nyomó oldalra megy tehát kicsi az esély.
Lehet tengely tömítés probléma, de nagy ritkán sikerül az ejektort eltörni szereléskor, vagy a gumigyűrűt kihagyni félre nyomni. Ha biztosan jó a szívó oldalon minden csatlakozás tömítése és valóban jó a szívócső és gyári szűrő nélkül is problémás akkor bizony "műtét" tárja csak fel a probléma okát.
Kedves Lalibátyó!

Köszönöm a válaszodat. Igen, azóta én ia rájöttem, hogy más márkát kellett volna választani.
A tisztavizes próba megtörtént, ezt írtam is, a probléma ott is jelentlezett, csak sokkal később.
A patak vize inkább moszatos, a szívóági szűrőben is az volt, nem pedig homok. A szívócső alján amúgy van egy rácsos kupak, ami megfogja a nagyobb szennyezéseket, de mivel elég kicsi a felülete, elképzelhető, hogy a szívás ereje pl. leveleket tart meg és ezért csökken le a nyomás + a hozam.
Egy nagy felületű szűrőkosarat mindenképpen ki fogok próbálni.
Elég sok csábítóan olcsó ajánlat van a neten ebből a fajtából és szerintem azért mert még a kínait is hamisítják "valahol".
Kedves Lalibátyó, illetve többi Fórumtagok!

Nagyon megörültem ennek a fórumnak, mert nagy szükségem van segítségre, de egyik hozzászólás sem érintette az én problémámat, így kénytelen vagyok kérdezni.

Az alábbi videófelvételen...:
https://www.youtube.com/watch?v=Na9TmxrGaZg
...látható házi vízmű szivattyúja tegnap felújításon esett át, a tömítést kicserélték. Visszaszerelés és a szivattyú vízzel történő feltöltése, légtelenítése után a videón is látható hibajelenséget produkálja, tehát a szivattyú bekapcsolt állapotában 30 másodpercig nincs víz, utána 10 másodpercig van, aminek a végén már ömlik. Mindez 40 másodperces ciklusokban ismétlődik. A kézi pumpával, kézzel pumpálva folyamatosan van víz, de ha magára hagyom, akkor egy idő után újra fel kell tölteni, mert lemegy a vízszint és nem jön fel, csak levegőt szív. A szivattyú légtelenítő csavarja alól viszont sosem tűnik el a víz, az később is tele van. A szívó oldalt lekövettem a videófelvételen, így az is látszik, hogy épül fel a rendszer.

Én azt hiszem,. ez a szakaszos vízellátás talán korábban is így volt, mert a nyomásmérő óra szerint a nyomás szakaszosan emelkedett, de működött. Most azonban nem jön létre nyomás, bármeddig üzemeltetem a szivattyút a fenti 40 másodperces ciklusokban.

Valahol levegőre gyanakszom, de ennyire nem értek hozzá és az egyetlen vízvezetékszerelőm, akit kihívnék, pénteken ment el két hét szabadságra. Annyit mondott a telefonban, hogy szerinte szimeringes, de ebben a szivattyúban (Sever) nincs szimering, csak ez a tömítőgyűrű, ami tegnap ki lett cserélve vadonat újra.

Itt vagyok víz nélkül egy vezetékes víz nélküli tanyán teljesen tanácstalanul, minden segítségnek nagyon örülnék!

Köszönöm szépen!

Péter
Köszi a videót ! Több dolog lehetséges és hozzáértő lesz aki a helyszínen meg is mondja mi a baj.
- Vagy gázos a kút vize (látható is valami gáz szeparátor szerű dolog a szívócsövön)
- Selejt a kút nem tudja a szivattyút kiszolgálni.
- valahol lehet hogy levegőt (is) szív (pl a tengelytömítésnél)
- gyenge a szivattyú és nem képes a kutat termelni folyamatosan.
Kedves Lalibátyó!

Köszönöm szépen! Azt még hadd kérdezzem meg, mi az a 2-3 literes rozsdás fém tartály, ami a feljövő cső tetején van és abból ágazik le a szivattyú felé a szívóág? Az szükséges-e? Szétszedhetem-e a szívó oldalt, hogy a mélybe menő csőre közvetlenül ráköthessem a mostani szivattyút, vagy egy másikat, tesztelésből?

Avagy mit javasolsz, merre induljak el behatárolni a hibát? Köszönöm szépen ezt is!

Péter
Kedves Segítenikészközösség!

Van egy elpumps1300 szivattyúm rajta áramláskapcsoló, egy 150es víz szűrő a szivóágon, ami 5,5m mélyre megy le 32es Kpe csövön a végén lábszeleppel (+egy töltő csap a kút tetején). A problémám pedig az, hogy az öntózőrendszer elindul 3bar nyomással és locsol 8min-t és szépen lassan esik a nyomás, majd át kapcsol a másik körre és az addigi nyomás leesik 1bar-íg. Vízszint rendben van kb 60cmre van a labszelep a víz alatt. Ha lezárom a szelepet a nyomó oldalon és pár pillanat múlva újra nyitok megint van nyomás és vízhozam. A felszínen levő szerelvényeket nem látható szivárgás. Az viszont hallható, hogy az aramlaskapcsolo sokszor kapcsolgat és próbálja fenntartani a nyomást akkor is ha nincs vizelvétel. Mi lehet a baj talán a labszelep engedhet el?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Gyuri
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 4 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég

cron