Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 14 / 19
Előző 1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19 Következő
Lalibátyó a nyugalmi vízszint az hozzávetőleg 4 méteren van a szivattyútól..1 colos kpe cső van letolva a végén bronz vagy réz lábszeleppel.Az előző szivattyú kifogástalanul müködött minden tekintetben. Nyitott csapnál is 3.5 bar volt az áramláskapcsolónál a nyomás és ezt a slagon is érezni lehetett.Ezt a JSWm 3CL pedrollót a bejegyzésem után az ujjammal elcsippentve a slag végét képes voltam leállítani,majd az ujjamat levéve szépen indult és pisálta a vizet tovább. Ez tette nyilvánvalóvá hogy nyomó oldalon nagyin karcsú a teljesítménye.Sajnos nem tudom hogy ezeknél a szivattyúknál mi az ami a nyomó oldalon a nyomást előállítja.De segítség lenne ha rámutatnál a potenciálisan beszerzendő ill cserélendő lehetséges alkatrészekre.
A JSWm 3CL től nem kellene várni a tömlő repesztést :) ez fénykorában is 3,5-4 bar-t tud amiből levonandó a szívó mélység, tehát ha 3 bar van fent akkor az már kb jó is. Ez arra való hogy vastag csövön árasszon, nem pedig arra hogy jó messze elspricceljen kerti slagra kötve.
Amúgy a lapátkerék és a diffúzor csere hozhat a konyhára valamit. ( Láttam már olyant is hogy a lapátkerék tele volt apró kavicsokkal madzag darabokkal )
karakterisztika görbe :
https://www.akvarius.hu/pedrollo-szivattyu/964-pedrollo-jswm-3cl-onfelszivo-szivattyu.html
Persze ez így van...de azért az hogy az ujjamat üzem közben beledugom a slagba és ezzel le tidom állítani a szivattyút kihúzom oszt indul ez ebben az életben nem 180 l/perc ehhez mérni sem szükséges.Nem javaslod hogy magam.megkiséreljem a diffuzor cseréjét? Nagyon bonyolult művelet? Bevallom némi tanácsadás rámférne :)
Aki már a szétszedésnél elakad az inkább vigye szakihoz, vagy sok sok video van a neten és azokat nézze meg mielőtt olyasmibe kezd ami aztán nem sikerül. A szatyorban szervízbe vitt gépek összerakása feláras mindenhol :D
A szétszedés jól ment. Kár hogy a diffúzor csak töröten vehető ki
Kivehető az egyben is. Azért mondtam nézz videókat. Persze ha gatya akkor mindegy hogy egyben vagy darabokban veszed ki.
Üdvözlök mindenkit. 8 méter vert kutam van.Hiába próbálom felönteni vizzel, csak elfolyik a földben. Norton kúttal próbáltam felkapatni de semmi! 2-2.5 méteren van víz.Valakinek ötlete esetleg? Köszönöm
Köszönöm, megpróbálom aztán jelzek, h mi történt. De az normális, h slaggal sem tudom feltölteni az 5/4-es csövet?
Igen mert nincs a kútban visszacsapó szelep. Ha pedig a nortonon keresztül nem tudod feltölteni akkor vagy abban sincs, vagy nagyon rossz ami van benne. Nortonnál a nortonba kell a vizet önteni.
Köszönöm a segítséget. Tényleg a kút talp szelep nem volt a helyzet magaslatán. De mostmár úgy néz ki, minden rendben lesz. Mégegyszer köszönöm a segítséget!!!
SZaisztok!
Tanácsot szeretné kérni.
Van egy 5 éves Pedrollo 4BLOCKm 2/10 szivattyú, kb 16m mélyen, lufis hidrofor tartályra kötve(120l).
Olyan probléma jött elő, hogy sok esetben a szivattyú nem tudja feltölteni a tartályt a megfelelő nyomásra.
Nyomja-nyomja a vizet de kb. 1-1.5 bar fölé nem megy neki. Aztán máskor meg fel tudja tölteni a kikapcsolási határig normálisan.
Ha folyamatos a vízelvétel akkor sem nő meg a nyomás ami már az öntözőfejeknek kevés(viszont olykor teljesen normális nyomást produkál).
A szivattyúra gyanakszom, de nem vagyok sajnos szakértő:( elvittem egy szakihoz, aki nem vállalta mondván macerás szérszedni, biztos szétmentek a lapátok stb..stb..
Okozhatja ezt kondenzátor hiba? Vagy a rendszer más eleme lehet rossz(én raktam össze, de a korábbi években jól üzemelt)?
Bárminemű tanácsot szívesen veszek, másik szervízbe is elvinném ha a hibajelenség közhető lehet valamilyen jellemző problémához.
Előre is nagyon köszönöm!
Ez beépített kondis de ha már kiveszed a kútból vidd el szakszervizbe ahol bemérik hogy mi a baja. De ha homokos vizet szívott5 évig akkor leette a homok a lapátokat. Ez esetben okosabb másikat venni, mert holnap meg a motor tengely tömítése megy majd el.
Köszönöm szépen a gyors választ, igen a kondi benne van.
Igen a szivattyút már kiszedtem, próbálok keresni a közleben másik szervízt, kap még egy esélyt!
A kút vize homokos azért, sajnos ez igaz. Azért is választottam ezt a típust mert azt írták róla, hogy némileg homoktűrő.
Amennyiben másikat kell vennem, tudnál ajánlani olyan típust ami bizonyos kereteken belül a homokot is elviseli(nem sükséges nagy vízszállítás)?

Közönettel:
Rudi
Sajna olyan ami tényleg jól tűri a homokot nincs csak legfeljebb papíron tűri jól :) Én maradnék ennél. Pontosabban már 2/9 néven fut.
Előző 1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 14 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég