Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
39 hozzászólás Oldal: 1 / 3
Üdv mindenkinek!

November végén beszerelt, vadonat új digitális kijelzővel rendelkező pedrolló szivattyúm az elmúlt 48 órában 4x állt le, ezáltal nem volt víz sem. Majd 15-20 perc elteltével újra hozta a formáját és jól működött. A kijelzőn a következő jelent meg: E-F Az e alatt egy piros égő, az f alatt zöld fényű jelző volt. Megtudná mondani valaki, hogy mit jelent mindez?
Szia
A gondolat olvasás továbbra sem erősségem :) ezért ha konkrét típust értékelhető képet kaphatnék az segíthetne.
Kedves Segítenikészközösség!

Van egy elpumps1300 szivattyúm rajta áramláskapcsoló, egy 150es víz szűrő a szivóágon, ami 5,5m mélyre megy le 32es Kpe csövön a végén lábszeleppel (+egy töltő csap a kút tetején). A problémám pedig az, hogy az öntózőrendszer elindul 3bar nyomással és locsol 8min-t és szépen lassan esik a nyomás, majd át kapcsol a másik körre és az addigi nyomás leesik 1bar-íg. Vízszint rendben van kb 60cmre van a labszelep a víz alatt. Ha lezárom a szelepet a nyomó oldalon és pár pillanat múlva újra nyitok megint van nyomás és vízhozam. A felszínen levő szerelvényeket nem látható szivárgás. Az viszont hallható, hogy az aramlaskapcsolo sokszor kapcsolgat és próbálja fenntartani a nyomást akkor is ha nincs vizelvétel. Mi lehet a baj talán a labszelep engedhet el?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Gyuri
Üdv
Ha csak 1x írod be akkor is kapsz választ :)

http://ezermester.hu/forum/viewtopic.php?f=7&t=1055&start=60
Ok, akkor a igaz lehet a kevesebb néha több :)

Gyuri
Tisztelt Fórum!
Van egy Progarden 4QGD1.2-50-0.37 merülőszivattyú, 370 W, 1500 l/h, 95m -es szivattyúm.
Tavaly áprilisban lett telepítve ,szakember által,egy 21 méter mély ásott kútba.Lett hozzá csatlakoztatva egy nyomásvezérlő a kút mellett.A ház,aminek a vízellátását volt hivatott ellátni,az 54 méterre van a vezérlőtől.
2,5 hónapig működött az egész rendszer,jól. Aztán egyik pillanatról a másikra leállt. Azt gondoltam,nincs víz a kútban,meg talán az áramlás vezérlő is tönkre ment,mert úgy tűnt,hogy beázott az óra.
Idén tavasszal felszedtük a szivattyút. Úgy tűnt kissé beáshatta magát ,(lehet vmennyire el lett fektetve ? ,habár az illetőnek mondtam ,hogy ne döntse meg)mert eléggé agyagos víz jött ki belőle,amikor átnyomattuk tiszta vízzel.
Vettem egy új ,most áramlás vezérlőt,egy Easy -small-t, összekötöttük a szivattyúval ,de vmi miatt nem megy. A víz nem jut el a házig.Néha folydogál,de csak minimális ideig...ami a nullával egyenlő....aztán jobbára a szabályzó csak villog és nem kapcsolja be a szivattyút.
Lehetséges,hogy az áramellátásra szolgáló vezeték is gond ? Mert csak 1,5-es három eres vezetékkel van bekötve.Az üzletben ,ahol a szabályzót vettem,ott azt mondták ekkora távolságra 2,5 es kell.
Amikor a csövet lekötjük a ház felé menő csőről,és csak az áramlás szabályzó és a szivattyú megy ,akkor folyik a víz a csőből,működik a szivattyú ,de az sem,9,5 barral ,ahogy szerintem kellene. Messze nem tűnik akkora nyomásnak.
Itt állok víz nélkül és már egy vagyont ráköltöttem a szabályzókra,szivattyúkra ,csőrendszerre,telepítésre,tisztításra.
Tudna valaki tanácsot adni,mert fogalmam sincs mi a gond.??!!
DE ,ha olyan lenne ,aki vállalja a megcsinálását, és nem 3 hónapra.....azt is megköszönném.
Ez a kész átverés kategória volt új korában is sajnos. Rengeteg néven forgalmazzák ezt az olcsó kínai vacakot most is. Esetenként egészen magas árat is kérnek érte :) Ismerek olyant akinek a kristálytiszta vízben is pár nap alatt tönkrement de a netes eladója szóba sem állt vele. Csavarorsós szivattyú kifejezetten kristálytiszta vízbe való mert elkopik a csavar és a csavarház. A javításával nem szívesen foglalkozik senki mert ha egyszer hozzányúlt öröké neki viszik vissza hogy megint rossz. 1 fokkal jobb a "ruszki" membránosnál amiből szintén gagyi kínai vásárolható elég sokféle néven.
Csodák sajnos nincsenek szivattyúban sem, a minőségnek neve és ára is van, de ebből is akad kivétel mert vannak kiváló marketinggel nagyon tetszetős külsővel drágán árult vacakok is.
lalibatyo írta: Ez a kész átverés kategória volt új korában is sajnos. Rengeteg néven forgalmazzák ezt az olcsó kínai vacakot most is. Esetenként egészen magas árat is kérnek érte :) Ismerek olyant akinek a kristálytiszta vízben is pár nap alatt tönkrement de a netes eladója szóba sem állt vele. Csavarorsós szivattyú kifejezetten kristálytiszta vízbe való mert elkopik a csavar és a csavarház. A javításával nem szívesen foglalkozik senki mert ha egyszer hozzányúlt öröké neki viszik vissza hogy megint rossz. 1 fokkal jobb a "ruszki" membránosnál amiből szintén gagyi kínai vásárolható elég sokféle néven.
Csodák sajnos nincsenek szivattyúban sem, a minőségnek neve és ára is van, de ebből is akad kivétel mert vannak kiváló marketinggel nagyon tetszetős külsővel drágán árult vacakok is.

Kedves Lalibatyo.

Ha ez átverés akkor nagyon szomorú. 40 ezer forintos szivattyút nem neveznék olcsónak,ha nem is a százezres kategória.
Egyébként a kútásó,aki telepítette ,az választotta ki az általam átküldött listából. Miután én nem értek hozzá ezért rá bíztam a döntést.
Ha visszaküldöm a szervizbe,akkor Ön szerint kezdnek vele valamit ? 2 év garancia van rá.
Egyébként,ha elromlott akkor hogyan lehet ,hogy nyomja a vizet csak talán nem akkora teljesítménnyel?
Ön szerint mi a megoldás ?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel
Éva.
Kedves Éva
Vegye fel a szervizzel a kapcsolatot, főleg ha még garanciális a szivattyú. Jobb ötletem nincs és hát a kútásóját is vonja be mert valami motiválta a döntését. A szivattyúja kopott ezért nyomás és teljesítmény szegény. 40 ezerért ne is várjon búvárszivattyúból tartós megbízható darabot, mert kb 10 évvel ez előtt is keresgélni kellett a jót ennyiért.
lalibatyo írta: Kedves Éva
Vegye fel a szervizzel a kapcsolatot, főleg ha még garanciális a szivattyú. Jobb ötletem nincs és hát a kútásóját is vonja be mert valami motiválta a döntését. A szivattyúja kopott ezért nyomás és teljesítmény szegény. 40 ezerért ne is várjon búvárszivattyúból tartós megbízható darabot, mert kb 10 évvel ez előtt is keresgélni kellett a jót ennyiért.

Kedves Lalibatyo !

Tudna ajánlani,nem százezres nagyságban ,az ásott kutamba valamilyen szivattyút ?
Egy ismerősöm ezt ajánlotta, ( ANG csavar búvárszivattyú 370W )de már jól meggondolom milyent vegyek.... Sajnos most sem értek jobban hozzá és fogalmam sincs mit is kell nézni egy szivattyúm,....a teljesítményét,vagy a nyomás magasságot ?
Miután 54 méterre el kell nyomja a vizet és a kút 21 méter mély,Ön szerint milyen szivattyú kell bele ?
Válaszát előre is köszönöm....
Üdvözlettel.
Éva.
Kedves Éva
Én nem erőltetném ezt a csavarszivattyú kategóriát, igaz az ANG egy megbízható és olcsó beszerzési forrás.
http://www.nimbusz-ang.hu/szivatty%C3%BAk/B%C3%BAv%C3%A1r-szivatty%C3%BAk
Inkább a lapátkerekes szivattyút preferálnám és ha slaggal öntöz akkor a 370 es is elég lesz, de az 550 es biztosan bőven megfelel a céljainak. Ügyelni kellene arra hogy ne a kút aljába engedje be a szivattyút és ne a kút iszapját szivattyúzza még véletlenül sem. A tartókötél nyúlik és amit ma beállított mélységnek az holnap már több lesz, főleg ha valami vékonyka "ruhaszárító zsineget" használna.
Kedves Lalibatyó :)

Nagyon szépen köszönöm a segítségét.
Megfogadom a tanácsát. Visszaküldöm a szivattyút.
Az ,amit ajánlott az szimpatikus.Ha mégsem jönne össze a javítás ,akkor azt az 550 w szivattyút fogom választani.
Nagyon köszönöm a segítségét mégegyszer..
Nagyon kellemes hétvégét kívánok Önnek.
Üdvözlettel.
Éva.
Szia Lalibátyó,

A következőhöz kérném a tanácsod:

Van egy 8 éves TIP 1200/25-ös házi vízművem.(http://www.tip.hu/hww_produkte.php#produkt3)
Kezdetben csak a kertben vízvételre használtam, naponta pár kanna elöntözésére, majd 2 csapról 2 billenővel egyidejűleg való öntözéshez. Aztán két éve öntözőrendszert telepítettünk és azzal is tökéletesen működött.

Sajnos - mivel kezdetben ásott kútról - is használtam párszor szárazon is futott és úgy állt le.
Ennek ellenére mostanáig teljesen jól működött. Két órákat is ment egyhuzamban az öntözőrendszeren ezzel.a nyáron több napon át.(ilyenkor 3 bar körüli nyomáson dolgozik folyamatosan)
Egyedüli probléma, hogy az utóbbi időben már nagyon hangos volt, de nem szorult a lapát, a tengely így is könnyen pörgött.

Viszont egyszer csak elkezdett 10-15 percek után leállni. Ez úgy történt hogy szépen könnyen beindul, majd egy idő után elkezdett erőlködni és megállt majd csak búgott. Ha ilyenkor lekapcsoltam és vártam egy kis időt akkor újar bekapcsolt majd 10 perc körül megint ezt produkálta.

Találtam egy szerelőt aki szétszedte és kicserélte a csapágyakat+a tömszelencét + a kondenzátort. (a kondenzátor pár éve egyszer már cserélve volt mikor kissé megolvadt - gondolom a szárazon futás miatt)
A szétszedéskor láttam, hogy a műanyag járókerék picit deformált, de nem szorult, a szerelő szerint nem kell kicserélni. A motor belselyében pici szag (talán égett) volt, itt a tengelyt teflon zsírral bekente.
Összeszerelve az új tömszelencénél pici szivárgás volt, így visszarakattam a régit amivel teljesen jó, nem enged.

A működése most már nagyon csendes, viszont továbbra is produkálja a fenti problémát, vagyis 10 perc után beáll.
Mi lehet a gond a motor mehetett tönkre és már nincs meg a megfelelő teljesítménye? De akkor miért megy szépen tíz percig akár egymás után egy kis időt várva?
A kondenzátor még kérdéses nekem. Ugye egyszer cseréltékék (kb 3 éve) és nem kaptam meg az eredetit. Akkor 14mF-eset tettek bele és így most is erre cserélte a mostani szerelő, Viszont a neten találtam egy kommentet ahol valaki ennél a szivattyúnál azt írta, hogy 16mF-es volt az övében eredetileg. (https://www.gyakorikerdesek.hu/elektron ... -kiment-ic)
A TIP szervízt felhívva ők 15mF-est mondtak fejből.
Szóval lehet a problémám a kondenzátor miatt? Bár akkor nem értem, hogy a korábbi 14-essel miért működött olyan sokáig szépen.
Azt kellene tudni hogy mikor megáll akkor búg zúg csak nem forog, vagy nem is búg hanem mint ha le lenne kapcsolva. ?
mikor megáll akkor még utána búg.
39 hozzászólás Oldal: 1 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég