Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
39 hozzászólás Oldal: 3 / 3
Ez van a használati utasításban : "NYOMÁSKAPCSOLÓ
A házi vízmű be- és kikapcsolási
nyomásértéke gyárilag előre be van
állítva.Igény szerinti módosításokat csak
a szakkereskedésben végeztethet el."


Szerintem valami kóddal védett almenüben lesz amit normal user nem tud piszkálni.
Ez azért nagy paraszt vakítás... termék infoban benne van, hogy 6 bar is tud,csak fizessek 10.000-20.000Ft szervizbe.
Legalább a magyar nyelvet el tudtam érni.
Mint annyi minden az életben :)
Tudja a 6 bart csak "nulla" liter víz szállítás mellett......
alko.jpg
alko.jpg (23.48 KiB) Megtekintve 3826 alkalommal.
Persze. Értem amit mondasz, ami engem bosszant, hogy ezt itthon az otthonomban valószínű nem tudok 4bar többet kihozni belőle (gyári beállitás). :| :? :evil:
Köszönöm én is ezt olvasom. :)
4 bar azért elég egy háztartásban, a vezetékes víz nyomása sokszor annyi sincs. No és a bojlerek stb 6 bar-t bírnak. Szerintem a kút gyér hozamú és ezt nyomás esésnek érzékeled.
Előző al-ko hwf 1300 szivattyú 5 bar kényelmesen bírta szívni. Magam állítottam be mivel ez mechanikus volt. Sajnos a motor rész megszorult.. (alkatrész nincs hozzá)
Gondoltam ez az újabb jobb lesz. Tény hogy sokkal halkabb,de ez felfoghatatlan, hogy nem lehet úgy beállítani, ahogy én szeretném.
Sajnos nagyon gyenge így az öntöző rendszer. 4 bar ról 2re le esik a nyomás és semmi hatótávolsági viz sugár nincs...
Ha használat közben leesik a nyomás akkor ott más a baj nem a kikapcsolási nyomás beállítás. Vagy "kifújta" a homok a szórófejeket, vagy a kút gyenge (túlságosan alacsonyan van a vízszint) vagy a szivattyú teljesítménye kevés. Ennek oka lehet akár a szívó oldali szűrő is ami manapság nagy divat lett :) vagy a nem megfelelő választás.
39 hozzászólás Oldal: 3 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég