Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Egy új helyre költöztem (Torontóban, Kanadában), amelynek kerti ágya fut a hátsó udvar oldalán. A szennyeződés úgy tűnik, nincs tápanyag, és többnyire olyan, mint az agyag. Az volt a tervem, hogy szétzúzom az egészet és megfordítom, és adok hozzá új talajt és komposztot, hogy megpróbáljam elkészíteni a következő évre.

Tegyem ezt ősszel, vagy várjak tavaszig? Ha ősszel csinálom, akkor tavasszal is több komposztot terveztem hozzáadni, csak azért, hogy annyi tápanyagot adjak hozzá, amennyit jelenleg okozhatok, ez rosszul néz ki.

Van még valami, amit tennem kellene, hogy egészséges kertet szerezzek a jövő évre?

Köszönöm!
GarrisonHale írta: Egy új helyre költöztem (Torontóban, Kanadában), amelynek kerti ágya fut a hátsó udvar oldalán. A szennyeződés úgy tűnik, nincs tápanyag, és többnyire olyan, mint az agyag. Az volt a tervem, hogy szétzúzom az egészet és megfordítom, és adok hozzá új talajt és komposztot, hogy megpróbáljam elkészíteni a következő évre.

Tegyem ezt ősszel, vagy várjak tavaszig? Ha ősszel csinálom, akkor tavasszal is több komposztot terveztem hozzáadni, csak azért, hogy annyi tápanyagot adjak hozzá, amennyit jelenleg okozhatok, ez rosszul néz ki.

Van még valami, amit tennem kellene, hogy egészséges kertet szerezzek a jövő évre?

Köszönöm!

Szia! :-)

Az agyagos földnek nem jó a vízáteresztő képessége. Lehet, hogy jobban jársz, ha van rá lehetőséged 30 cm mélységben talajcserét alkalmazni. Erre a termőföldbe mehet a komposzt és a érett szerves trágya beleforgatva ősszel.

Olcsóbb megoldás, komposzt és érett szerves trágya keveréke szintén beleforgatva ősszel.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1