Van egy hatalmas növényi kérdésem, amit nem tudok megoldani! Pár hete gomba gatyák fertőzésem volt. Kutattam és homokkal borítottam növényeimet, karanténba helyeztem, neemolajba öntöttem, hidrogén-peroxiddal öntöttem, ragacsos csapdákat használtam, és újra visszatértek! A szoba, ahol a növények vannak, koszos, ezért úgy érzem, hogy a földi tárgyakban hűltek. Minden gyanús gnat növényt áthelyeztem egy másik szobába, és nem vettem figyelembe az összes növényemet. Megtisztítottam a padlót, és rengeteg gatyát öltem meg. Ma vettem néhány új növényt a Home Depot-ból, és észrevettem, hogy a nedvességtartalmam nagyon nedves volt. Barátaimmal újratelepítettük az új növényeket, hogy megszabaduljunk a régi talajban lévő bármitől. Kaptam egy új orchidea darabot is, két orchideaval spaghnum mohában, és izoláltam, valamint úgy érzem, hogy hordozó lehetett. Már nem tudom, mit tegyek. Szó szerint sírok a stressztől, mert olyan késő van, és annyira szorongok. Sikeresen megszabadult örökre a gnat-fertőzéstől? Azt is hozzá kell tennem, hogy nem találtam tojást, és a rovarok nem gyűltek össze egyetlen növény körül sem. Minden segítség nagy, állítólag a növények nem okoznak nagyobb stresszt . Átkozd a növényi anyám módjait! Nagyon köszönöm, hogy segítettél.